تفریح مدیر کوروش کمپانی بعد از فرار به خارج از کشور بعد از وعده های پوچی که به مشتریانش داده بود

به گزارش تجارت‌نیوز، چند روزی می‌شود که وبسایت کوروش کمپانی به‌طور کامل از دسترس خارج شده است و حالا نیز دفتر این مجموعه به‌صورت شبانه تخلیه شده است. مدیر کورش کمپانی عکسی از خود را در حال تفریح در خارج از کشور منتشر کرد.

در چند ماه اخیر، اینستاگرام و فضای مجازی پر از تبلیغات فروش آیفون‌های ۲۰ میلیونی شده بود. در حالی که قیمت آیفون ۱۳ و ۱۴ در بازار ایران از ۳۵ یا حتی ۴۰ میلیون تومان نیز فراتر می‌رود، ناگهان چند شرکت پیدا شدند که ادعا کردند گوشی‌های آیفون ۱۳ را با قیمت ۲۰ میلیون تومان و با موعد تحویل حدودا یک ماهه به مشتریان عرضه می‌کنند.
عکس عجیب مدیر کوروش کمپانی بعد از فرار از ایرانیکی از این شرکت‌ها، کوروش کمپانی بود که به‌واسطه همین تبلیغات گسترده و حتی با استفاده از چهره‌های مشهور و سلبریتی‌ها، نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت و موفق به جلب اعتماد و فریب مالباخته‌ها شد.

از همان ابتدا هم می‌شد حدس زد که این تبلیغات فروش آیفون ۲۰ میلیونی، چیزی جز فریب مشتریان نیست و می‌توانستیم عاقبت چنین شرکت‌هایی و فریب‌خوردگان آن‌ها را متوجه شویم. اخیرا در اخبار داشتیم که دفتر شرکت کوروش کمپانی پلمپ شد.

گفته شد که این دفتر به‌دلیل شکایات متعدد خریدارانی که خرید خود را دریافت نکرده بودند، پلمپ شده است؛ با این حال همچنان درگاه خرید این مجموعه و امکان خرید از وبسایت کوروش کمپانی وجود داشت و مدیران کوروش کمپانی نیز مدعی شدند که پلمپ دفترشان دلایل دیگری داشته و هیچ کلاهبرداری و شاکی خصوصی در کار نبوده است.

چند روزی می‌شود که وبسایت کوروش کمپانی به‌طور کامل از دسترس خارج شده است و حالا نیز دفتر این مجموعه به‌صورت شبانه تخلیه شده است. مدیران این شرکت نیز در حال حاضر متواری هستند و خریداران و فریب‌خوردگان این مجموعه در صدد شکایت از آن‌ها برآمده‌اند. باید دید در روزهای آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد. امیدواریم هر چه زودتر با بازداشت مدیران این شرکت کلاهبردار، اجازه تضییع حقوق مشتریان داده نشود.
امیرحسین شریفیان، مدیر کمپانی کوروش: "در پارکینگ خانه‌‌ام گوشی های مردم را تحویل خواهم داد!"گردش حساب بیش از دوهزار میلیارد تومانی کوروش کمپانی به مدیریت امیرحسین شریفیان ۲۷ ساله با سوالاتی از این دست مواجه شده است که:

چرا در این مدت هیچ نهاد نظارتی پیگیر این موضوع نشده است؟

چگونه یک کلاهبرداری که شبانه میلیاردها تومان پول مردم را به جیب زده به راحتی از کشور خارج شده است؟

این ویدئو را امیرحسین شریفیان(مدیر کمپانی کوروش) در زمانی که این مجموعه برای بار نخست پلمب شد، منتشر کرده بود و جالب اینکه بعد از آن، تعداد بسیاری از مردم با ویدئوهای تبلیغاتی این شرکت با حمایت بازیگران سینما و ورزشکاران و ... ، فریب این تبلیغات را خورده و اقدام به پرداخت پول برای دریافت گوشی آیفون کردند.

کلاهبرداری که میلیاردی پول مردم را به جیب زده و متواری شده است و در این روزها ویدئوها و تصاویری از او در حال حوشگذرانی در دبی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است.
 
خبرگزاری‌هایی مانند تابناک، رکنا و برنا در ماه‌های گذشته شهروندان را ترغیب به خرید آیفون از کمپانی کوروش کرده‌انددر ماه‌های گذشته تعدادی از فعالین حوزه فناوری، روزنامه‌نگاران و تعداد زیادی از کاربران و افرادی که قربانی کلاهبرداری توسط کوروش کمپانی شده بودند درباره فروش گوشی‌های آیفون(زیر قیمت اصلی بازار) هشدار داده بودند و درباره فعالیت های کلاهبردارانه این شرکت اطلاع رسانی کرده بودند اما برخی از سایت‌های خبری پربازدید و خبرگزاری‌هایی مانند تابناک، رکنا و برنا، با تیترهای فریب‌دهنده باعث فریب و قربانی شدن بسیاری از مردم در کلاهبرداری کمپانی کوروش شدند.بسیاری از ورزشکاران و بازیگران سینما نیز در تبلیغات این شرکت حضور داشته‌اند؛ صادق بوقی، رضا شفیعی جم، سید جواد هاشمی، یوسف صیادی، یوسف تیموری، خواهران منصوریان، اکبر عبدی، ساعی، امین فردین، بهرنگ علوی، الهام پاوه نژاد محسن ابراهیم زاده، نیوشا ضیغمی، نیما شاهرخ شاهی، کنعانی زاده و منوچهر هادی از چهره‌های تبلیغاتی کمپانی کوروش بودند.این فروشگاه با تبلیغات گسترده ادعا می‌کرد که گوشی‌ آیفون ۱۳ را با قیمت ۲۰ میلیون تومان به فروش می‌رساند اما گوشی ۶۰ روز بعد از ثبت سفارش تحویل داده می‌شود!

در حالی که این سری گوشی با قیمت جهانی ۷۰۰ دلار عرضه می‌شود و با یک حساب سرانگشتی و حتی بدون هزینه‌های اضافی، قیمت آن چیزی حدود ۳۵ میلیون تومان است!

در روزهای گذشته تصاویری از پلمب شدن دفتر این شرکت در تهران و متواری شدن مدیران آن در رسانه های اجتماعی منتشر شده است.
+42
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  واقعیت - تهران، ایران

  خرده نمیشه گرفت.بهر صورت یه مشت خر هستن که یه پولی رو با بدبختی جمع کردن بعد از گشتن و دنبال کردن آب ول از روی خریت که فکر می کنن زرنگن دنبال مال مفت هستن .همه هدفشون هم اینه تو مفت بخرن و بعد دولا پهنا می‌خواد با مردم بدبختی از خودش تو همون کشور بکنه شما این قماش رو دم در خودرو سازان و سازمان بورس و موسسات مالی میشه به وضوح دید.من که خوشحالم امیدوارم یه روزی مردم احمق کشورم سر عقل بیان و بدونن که هیچ مال مفتی خوردنی نیست ‌.یاحق
  20
  104
  ‌پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ایران جویدان - جیبوتی، آنگولا

  اخه اون اسکلای که گول این بچه میمون رو می خورن و آنقدر گاگولن که اندازهً یه نخود مغز ندارن که از خودشون بپرسن چرا باید گوشی ایفونی که قیمتش همه جا مشخصه یهو به نصف قیمت فروخته بشه، خوب حقشون همینه امثال این گوسفندان که در مسایًلی دیگه مثل ماشین ، بورس و خیلی موارد دیگه هم همینکارو همیشه می کنن و اصلا باعث شدن که ج. ا با این پولا سر پا بمونه.
  3
  42
  ‌پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران

  محاله این حجم از پول بدون رابطه دولتی خارج بشه. بعد تکلیف اینترپل چیه این وسط؟
  7
  45
  ‌پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  وقتی مردم ما خر تشریف دارن و از اقتصادی که هویدا درست کرده بود با خون دل خوردن، افتادن دنبال مردیکهدخر آفتابه بدست که به عورش قبض برق را ندیده و حتی دست نزده وعده مفتی کردن آنرا داد، پس همان بهتر که امثال این مردک دلقک‌کلاه سرشان بگذارد. سلبریتی هم نداریم، لطفاً است سلبریتی را روی این افراد دلقک نگذارید، کلمه سلبریتی حرمتی دارد که هیچیک از بازیگران در جمهوری مفعولین ندارند
  7
  36
  ‌پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  داستان جدیدی نیست ، در یک کلمه می‌توان خلاصه کرد : طمع .راه دور نرویم ، والدین طمعکار نسل قبل ، با وعده گاز و نفت و آب مجانی ، و طمع خرید دلار هفت تومنی به دلار ۳ تومن ، تیشه به ریشه زندگی خودشان و این کشور زدند .
  1
  34
  ‌پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۱
  Efshakonandeh - مونیخ، آلمان
  من با این فرد نا محترم اخیراً صحبت کردم. ایشون جدیدا در کانادا کار استارت آپ را انجام می دهند و خود را کارمند ونچر کپیتال معرفی می نمایند و برای اقامت کانادا از هر نفر مبلغ 40000دلار البته به صورت قسطی درخواست می نمایند. ایشان خود را فارغ‌التحصیل از دانشگاه امیرکبیر معرفی می نمایند. شماره تلفن این فرد در واتس اپ.... (در صورت علاقه مندی به دانستن شماره تلفن این فرد نامحترم لطفاً از طریق ........برای اینجانب پیام ارسال فرمائید.)
  0
  10
  ‌پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  samamos - میدلزبرو، انگلستان

  یه زمانی نه چندان دور که اگه نگیم کلاهبرادری نبود حداقل قبح و زشتی در کار بود و متاسفانه آخوند جماعت بلایی بر سر فرهنگ و اخلاق یک جامعه آوردند که امروز به یک هنر و توانایی تبدیل شده و طرف به خودش افتخار میکنه.
  2
  37
  ‌پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  ابن ملجم(ع) - مونیخ، آلمان

  مملکت امام خیالی و دروغین زمان با یک مسلک دروغین است و دروغ تنها حقیقت در ان جامعه است که ملت ان را باور میکنند
  3
  41
  ‌پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.