تیراندازی در رژه قهرمانی تیم کانزاس سیتی آمریکا، یک کشته و ۲۱ زخمی برجای گذاشت

بی بی سی:جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا می‌گوید که تیراندازی در پایان رژه قهرمانی تیم فوتبال آمریکایی کانزاس سیتی در ایالت میزوری باید آمریکایی‌ها را برای اقدام در مورد کنترل اسلحه، شوکه و شرمنده کند.

آقای بایدن پرسید: «ما منتظر چه هستیم؟» و ادامه داد که «چند خانواده دیگر باید از هم پاشیده شوند؟»

در جریان این تیراندازی یک نفر جان باخت و ۲۱ نفر مجروح شده‌اند. پلیس می‌گوید که سه نفر را به ظن ارتباط با تیراندازی دستگیر کرده است.

مقام‌ها می‌گویند هشت قربانی که جان آنها در خطر بود را فورا تحت درمان قرار دادند، که علاوه بر هفت نفر دیگری است که دچار جراحاتی بودند که ممکن بود مرگبار باشد.
یک بیمارستان محلی تایید کرد که نه کودک در میان مجروحان هستند که انتظار می‌رود همگی بهبود پیدا کنند.

تیراندازی در غرب «ایستگاه یونیون» در مرکز کانزاس سیتی روی داد، که نزدیک جایی بود که هزاران هوادار تیم فوتبال آمریکایی «چیفس» برای رژه پیروزی تیم خود جمع شده بودند. این تیم روز یکشنبه با پیروزی مقابل «سانفرانسیسکو فورتی ناینرز» در شهر لاس وگاس قهرمان ان‌اف‌ال شد.

رژه در حدود ساعت دو بعد از ظهر به وقت محلی در کنار ایستگاه یونیون پایان یافت، و گزارش‌های محلی حاکیست که بازیکنان تیم «چیفس» هنوز روی صحنه بودند که اولین تیرها شلیک شد.

تیراندازی باعث شد جمعیت تماشاچی، شامل شهردار و خانواده او، پا به فرار بگذارند.

استیسی آبرامز گرِیوز، رئیس پلیس کانزاس سیتی، گفت که ماموران فورا به حادثه واکنش نشان دادند و کارآگاهانی که در صحنه بودند بلافاصله تحقیقات را شروع کردند. ماموران آتش‌نشانی هم فورا برای کمک به مجروحان وارد عمل شدند.

به گفته مقام‌ها بیش از ۸۰۰ افسر پلیس برای نظارت بر رژه از قبل مستقر شده بودند، از جمله روی ساختمان‌های اطراف تا از ایمنی حاضران اطمینان حاصل کنند. اداره آتشنشانی شهر هم برای ارائه کمک‌های پزشکی در صورت لزوم آماده بود.
خانم گریوز در کنفرانسی خبری گفت که در مجموع ۲۲ نفر هدف اصابت گلوله قرار گرفتند - که یکی از آنها کشته شد - و سه نفر دستگیر شدند.

یک رادیو محلی گفت که یکی از «دی جی»های آن به نام لیسا لوپز در این تیراندازی کشته شده است.

بازماندگان به سه بیمارستان محلی منتقل شده‌اند. به گفته مقام‌ها نه کودک شش تا ۱۵ ساله که تیر خورده بودند در یک بیمارستان کودکان تحت مداوا قرار گرفتند.

استفانی مایر سرپرستار این بیمارستان گفت: «تنها کلم برای وصف آنچه دیدیم و احساس ما موقعی که کودکان را اینجا آوردند، وحشت است.»

شمار دیگری هم هنگام فرار یا زیر فشار جمعیت جراحاتی برداشته‌اند که تحت درمان قرار گرفتند.

مقام‌های شهر نام هیچ یک از قربانیان را اعلام نکرده‌اند. آنها همچنین هیچ اطلاعاتی را درباره بازداشت شدگان ارائه نکردند، از جمله اینکه چه رشته حوادثی به تیراندازی منجر شد.

یک منبع آگاه در پلیس به شبکه سی‌بی‌اس نیوز، شریک کاری بی‌بی‌سی، گفت که تیراندازی نتیجه مشاجره‌ای بود که به خشونت کشیده شد. این منبع آگاه گفت که تیراندازی ربطی به تروریسم ندارد.

پلیس گفت که درحال تحقیق درباره انگیزه تیراندازی و جمع آوری شواهد فیزیکی و دیجیتال است. آنها از شاهدان عینی یا کسانی که هرگونه اطلاعاتی دارند خواستند با پلیس تماس بگیرند.
+3
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  احتمالا یک عده احمقِ مست!
  1
  5
  ‌پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.