پیشگویی شریعتمداری: حضور مردم در ۲۲ بهمن افزایش ۴۰ درصدی داشته پس انتخابات با شرکت حداکثری مردم روبروست

شریعتمداری درباره مشارکت انتخاباتی گفت: حضور مردم در انتخابات اسفند بسیار فراتر از پیش‌بینی‌ها خواهد بود.

کیهان نوشت: حسین شریعتمداری در نوشته خود آورده است: حضور حماسی و گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و درک مثال‌زدنی و آزمون شده آن‌ها از این واقعیت که شرکت در انتخابات نیز صرفنظر از انتخاب‌شوندگان، نشانه جایگاه مردمی و نماد حمایت مردم از نظام است، حکایت از آن دارد که انتخابات پیش‌روی با حضور و شرکت حداکثری مردم و در اندازه‌ای بسیار فراتر از آنچه در برخی از پیش‌بینی‌ها آمده است، برگزار خواهد شد

حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان پیش‌بینی کرد که حضور مردم در انتخابات اسفند ماه بسیار فراتر از پیش‌بینی‌ها خواهد بود.

بخش‌های مهم یادداشت شریعتمداری را در ادامه می‌خوانید:‌

برآورد‌های اولیه حاکی از آن است که جمعیت شرکت‌کننده در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در مقایسه با سال گذشته افزایش ۴۰ درصدی داشته است. ارزیابی دقیق و تخمین میزان شرکت‌کنندگان در راهپیمایی‌ها -از جمله راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال- اگرچه به تخصص در این زمینه نیاز دارد، ولی بدون برخورداری از این تخصص و بی‌آن‌که سخن از درصد‌ها در میان باشد، با نگاهی هرچند گذرا و با اندکی دقت به آسانی می‌توان فهمید که حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، به مراتب بیشتر و پُرشمار‌تر از سال گذشته بوده است. این ارزیابی از دیگران نیز به فراوانی شنیده شده و می‌شود. از زمین و زمان جمعیت می‌جوشید.

این روز‌ها گرانی افسار گسیخته کالا و خدمات عمومی -صرفنظر از علت و علت‌های آن- بسیاری از مردمان این مرز و بوم و مخصوصاً اقشار مستضعف و کم‌درآمد را با سختی معیشت رو‌به‌رو کرده است و برخی بر این باور بودند که این پدیده پلشت و آزاردهنده می‌تواند مانع حضور گسترده و حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال باشد! اما مردم شریف و پاکباخته ایران اسلامی می‌دانستند که گرانی مشکل مشترک مردم و نظام است.
می‌گوید ننویس! می‌پرسم؛ چرا؟ می‌گوید؛ مگر از عالم غیب خبر داری؟! می‌گویم؛ معلوم است که فقط خدای مهربان از غیب آسمان‌ها و زمین با خبر است. می‌گوید؛ پس پیش‌گویی نکن! می‌گویم هر پیش‌بینی که غیبگویی نیست! برخی از شواهد موجود می‌تواند از رخدادی که پیش‌روی است، خبر بدهد. به قول سعدی «رنگ رخساره خبر می‌دهد از سر ضمیر».

حضور حماسی و گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و درک مثال‌زدنی و آزمون شده آن‌ها از این واقعیت که شرکت در انتخابات نیز صرفنظر از انتخاب‌شوندگان، نشانه جایگاه مردمی و نماد حمایت مردم از نظام است، حکایت از آن دارد که انتخابات پیش‌روی با حضور و شرکت حداکثری مردم و در اندازه‌ای بسیار فراتر از آنچه در برخی از پیش‌بینی‌ها آمده است، برگزار خواهد شد
+2
رأی دهید
-74

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  اینها بیخود افغانی وارد نکردن.
  2
  58
  ‌پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران

  آقای حسین بازجو ، کی به کی است ، شما بعد از انتخابات اعلام کن ۹۰ در صد مردم در انتخابات شرکت کرده‌اند، چه کسی جرعت دارد بشما بگوید چرا دروغ می‌گویی؟!؟
  5
  27
  ‌پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۲:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  حشین شیره ای ، معلومه بد جوری گیج میژنی داداش !! اینها همش نتیجه خماریه ، انتخاباتو ولِلِش و فعلاً بشط بعدی رو بچشبون !
  1
  28
  ‌پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۵:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  زنده باد رضاشاه دوم‌ پهلوی - پاریس، فرانسه

  مرتیکه مفنگی! تو برو تریاکت رو بکش!
  1
  27
  ‌پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  در جمهوری اسلامی جای افزایش و کاهش در محاسبات آماری تعویض گردیده است پس تعجب نکنید
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.