هکرها «حقوق ۲۰۰ میلیونی» نمایندگان مجلس و مزایایی مانند «آجیل شب یلدا» را فاش کردند

صدای آمریکا: منابع خبری در ایران گزارش دادند که خبرگزاری، کتابخانه، مرکز اسناد، و ۶۰۰ سرور مجلس شورای اسلامی توسط گروه هکری «قیام تا سرنگونی» هک شده است.

خبرگزاری ایلنا روز سه‌شنبه ۲۴ بهمن گزارش داد که صفحه خبرگزاری خانه ملت متعلق به مجلس شورای اسلامی «دقایقی پیش از دسترس خارج شد» و با توجه به بارگذاری تصاویری از سران سازمان مجاهدین خلق در آن «به نظر می‌رسد این خبرگزاری هک شده باشد.»

کانال تلگرامی گروه هکری «قیام تا سرنگونی» که به سازمان مجاهدین خلق نزدیک است، اطلاعاتی دراین‌باره منتشر کرد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، میزان حقوق دریافتی برخی نمایندگان ماهانه بین «۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان» به علاوه دریافت مبالغی در «اعیاد مذهبی» و برخی مناسبت‌ها مثل «روز مجلس» و «روز کارمند» و مزایایی همچون «آجیل شب یلدا» عنوان شده است.
توضیحات هکرها درباره هک وب‌سایت‌های مرتبط با مجلس شورای اسلامیساعتی بعد، روابط عمومی مجلس شورای اسلامی در اطلاعیه‌ای تأیید کرد که وب‌سایت‌های مختلف متعلق به قوه مقننه هک شده‌اند، اما مدعی شد که «برخی از اسناد» منتشر شده، «دستکاری شده و غیرقابل استناد است.»
توضیحات هکرها درباره هک وب‌سایت‌های مرتبط با مجلس شورای اسلامیبنا بر ادعای روابط عمومی مجلس شورای اسلامی، «هکرها احتمالا از طریق دسترسی محدود به برخی اسناد، اسناد واقعی را دستکاری کرده‌اند و به‌عنوان نمونه در فایلی که با عنوان حقوق نمایندگان در خرداد ۱۴۰۲ منتشر شده یک ستون با عنوان جمع نهایی حاوی اعداد غیر واقعی درج شده است که در اسناد پرداختی مجلس وجود ندارد.»
یغما فشخامی، روزنامه‌نگار، میزان حقوق ماهانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی را با «پول عیدی بازنشسته‌ها که دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان» اعلام شده، مقایسه کرده است.
هک وب‌سایت‌های متعلق به مجلس شورای اسلامی در آستانه انتخابات این نهاد است که ۱۲ اسفند برگزار خواهد شد؛ انتخاباتی که معترضان و مخالفان جمهوری اسلامی به طور گسترده آن را تحریم کرده‌اند و شورای نگهبان نیز اغلب نامزدهای آن را رد صلاحیت کرده است.
بازنشستگان معترض تامین اجتماعی شوش: نه صندوق، نه ارا، تحریم انتخاباتحملات سایبری به نهادهای مختلف جمهوری اسلامی در ماه‌های گذشته و در پی اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ به طور چشمگیری افزایش داشته است.
+61
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  کوفتشون بشه ، این عروسکهای خیمه شب بازی ، رهبر مفعول و الدنگ و پفیوز !
  2
  45
  ‌چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ایران جویدان - جیبوتی، آنگولا

  حامیان مستضعفان با حکومت عدل علی، فقط حیف که این سایت اجازه نمی ده که آدم نظر واقعیش رو در مورد این دین و عدل علی و علیشون بنویسه.
  1
  26
  ‌چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.