ولنتاین و پرده‌برداری دوباره از شکاف طبقاتی؛ خرس ۷۳ میلیون تومانی در تهران

 بازار والنتاین در ایرانصدای آمریکا: رسانه‌های ایران به مرور تب و تاب بازار ولنتاین پرداخته و از قیمت‌های عجیب در این بازار خبر می‌دهند؛ قیمت‌هایی که به نوشته وب‌سایت «تجارت نیوز» برای خرید یک خرس ولنتاین که با گل رز هلندی تزئین شده به ۷۳ میلیون تومان می‌رسد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بهانه‌ عشق‌ورزی به دستاویز دیگری برای «سودجویی» عده‌ای از «دلالان» تبدیل شده و در بازار ولنتاین کالاهایی با «نرخ‌های عجیب و غریب به چشم می‌خورد.»

در این گزارش آمده است که عشق‌ها هم از تکانه‌های تورمی در امان نمانده‌اند؛ چنانکه سال گذشته کالای مشابه ۵۲ میلیون تومان عرضه می‌شد، اما حالا بیش از ۲۰ میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرده است.

خرس میلیونی والنتاین در ایرانتجارت‌نیوز در نگاهی اجتماعی به این بازار نوشته است، در سویی از شهر بسیاری از افراد با معضل فقر دست و پنجه نرم می‌کنند و برای تامین نان مورد نیاز خود هم ممکن است هر روز دچار مشکل شوند، اما در سوی دیگر با خرس‌های ۷۳ میلیون تومانی ولنتاین مواجه می‌شوند.

مراسم ولنتاین در حالی در ایران برگزار می‌شود که از سال ۱۳۹۰ با بخشنامه گمرک واردات اقلام مربوط به این مناسبت ممنوع شده است.

پلیس جمهوری اسلامی نیز در سال‌های گذشته برگزاری هرگونه مراسم، راه اندازی تور به این مناسبت و تزئینات واحدهای صنفی را ممنوع کرده است.
+3
رأی دهید
-10

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.