منشه امیر: رژیم ایران در رویارویی مستقیم نظامی با آمریکا یا اسرائیل متلاشی می‌شود

رادیو فرانسه: منشه امیر: روسیه بی میل نیست که اسرائیل و اینبار آمریکا ضرباتی به نیروی قدس سپاه پاسداران در سوریه وارد آورند.مسکو مایل نیست که کاهش حضورش در سوریه به دلیل جنگ اوکراین نفوذ رژیم ایران در سوریه را افزایش دهد. رژیم ایران بیشتر از آنچه تاکنون کرده توانایی انجام یک اقدام بازدارنده را ندارد و در عین حال نمی‌خواهد از خط قرمزی عبور کند که  به ورود نیروهای آمریکا یا اسرائیل به داخل خاک ایران منجر شود. یک رویارویی مستقیم نظامی با آمریکا و اسرائیل به تلاشی و فروپاشی رژیم اسلامی ایران منجر خواهد شد.

به گزارش رویترز حکومت ایران فرماندهان و افسران ارشد سپاه پاسداران را از سوریه فراخوانده است. این تصمیم ظاهراً بی ارتباط با کشته شدن فرماندهان و افسران سپاهی در سوریه نیست که به اسرائیل نسبت داده شده و شمار آن طی روزها و هفته‌های گذشته رو به فزونی گذاشته است.

آیا تصمیم حکومت ایران دلایل دیگری هم دارد از جمله تصمیم دولت آمریکا مبنی بر هدف قرار دادن نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی در عراق و سوریه و دیگر جاها و یا چنانکه مقامات ایران تلویحاً اعتراف کرده‌اند همکاری دستگاه های امنیتی سوریه با اسرائیل برای لو دادن مکان‌‌های فرماندهان سپاهی در دمشق؟  

در پاسخ به این سئوال‌ها منشه امیر، کارشناس مسائل خاورمیانه در اورشلیم، از جمله گفته است  :

"از جمله دلایل خروج نیروهای سپاهی از سوریه تشدید ضربات اسرائیل به فرماندهان سپاه پاسداران به ویژه در جنوب دمشق است و البته تصمیم جدید رئیس جمهوری آمریکا، جو بایدن، که قصد دارد نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی در منطقه را آماج حملات تلافی جویانه خود قرار بدهد. بعید نیست که در این چارچوب، آمریکا بخواهد به مواضع جمهوری اسلامی در حوزه خلیج فارس نیز آسیب برساند.

البته دولت روسیه نیز بی میل نیست که اسرائیل و اینبار ایالات متحد آمریکا ضرباتی به نیروی قدس سپاه پاسداران وارد آورند. چون مسکو مایل نیست که کاهش حضورش در سوریه به دلیل جنگ اوکراین نفوذ رژیم ایران در سوریه را افزایش دهد...

به نظر من بازنده این وضع رژیم ایران است. رژیم ایران بیشتر از آنچه تاکنون کرده توانایی انجام یک اقدام بازدارنده را ندارد. جمهوری اسلامی ایران نمی‌خواهد از خط قرمزی عبور کند که  به ورود آمریکا یا اسرائیل به داخل خاک ایران منجر شود. یک رویارویی مستقیم نظامی با آمریکا یا اسرائیل به تلاشی و فروپاشی رژیم اسلامی ایران منجر خواهد شد. هراس رژیم اسلامی نسبت به آنچه آمریکا می تواند و می‌خواهد انجام بدهد روز به روز بیشتر می‌شود و تهدیدهای نیروهای نیابتی اش از قبیل گروه "النجباء" علیه آمریکا نوعی رجزخوانی به دلیل اقدام‌های غافلگیرانه ای است که آمریکا می‌خواهد علیه آنها انجام بدهد. منتها ایالات متحد آمریکا یک ابرقدرت است و به عنوان یک ابرقدرت همواره با شکیبایی و حساب شده عمل می‌کند.
+78
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۳
  خداوند - آسمان، ایران

  کاری به نظریات سیاسی این بابا منشه ندارم، همین که شجاعت داشت و گفت من رنگین کمانی بودم و همجنسگرا، خودش قابل تحسین هست
  48
  14
  شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  آنتیکور - بروکسل، بلژیک
  صداش قشنگه.
  15
  6
  شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۴:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  خداوند - آسمان، ایران
  خوب تو هم جرات داشته باش. نمیشه؟
  3
  26
  شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۴:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  خداوند - آسمان، ایران
  اتفاقا در همان ویدئو گفت که شریک زندگی اش علی خامنه‌ای بوده و حاصل زندگی شان مجتبی میباشد! اتفاقاً وقتی سید علی خامنه ای مجتبی را باردار بود چندین بار برای قربالگری بچه به تلاویو سفر کردند!
  3
  31
  شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۶:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  تو یا همه را ازگل حساب کردی یا احمقی با پیگیری خرفتت کرده وگر کل دنیا میدونی جمهوری پوشالی شیعی اشغالگر ایران برای اجرای طرح اسرابزرگ از نیل نا فرات اوار بر سر ایران و منطقه شد
  1
  2
  شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.