«مرگ ۵۶۱ نفر» در ارتباط با استفاده از دستگاه‌ تنفسی فیلیپس

لوگوی شرکت فیلیپسدویچه وله: سازمان دارو و غذای آمریکا از مرگ ۵۶۱ نفر در ارتباط با استفاده از یک دستگاه تنفسی فیلیپس خبر داده است. این دستگاه معمولا به عنوان راه حل برای کسانی که دچار آپنه یا وقفه تنفسی هستند، توصیه می‌شده است.

سازمان غذا و داروی آمریکا چهارشنبه ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) شمار کسانی را که از سال ۲۰۲۱ به این سو در ارتباط با استفاده از دستگا‌ه‌های تنفسی ساخت شرکت "فیلیپس" جان خود را از دست داده‌اند، ۵۶۱ نفر اعلام کرده است.

به گفته این نهاد آمریکایی تنها در فاصله ماه‌های ژوئیه تا سپتامبر سال ۲۰۲۳ میلادی‌، هفت هزار مورد شکایت به این سازمان در ارتباط با استفاده از دستگاه‌های مزبور ارائه شده که ۱۱۱ مورد آنها مربوط به مرگ مصرف‌کنندگان بوده است.

شرکت فیلیپس پس از آنکه مشخص شد، لاستیک اسفنجی به‌کار رفته در ساخت این دستگاه‌ها اثرات سمی دارد، میلیون‌ها دستگاه را در پی توافق با سازمان غذا و داروی آمریکا پس خواند. این لاستیک‌های اسفنجی در کاهش صدای این دستگاه‌ها نقش دارند.

یکی از مشتریان فیلیپس که پس از استفاده از دستگاه تنفسی ساخت این شرکت دچار عفونت‌های مداوم سینوسی شده بودیکی از مشتریان فیلیپس که پس از استفاده از دستگاه تنفسی ساخت این شرکت دچار عفونت‌های مداوم سینوسی شده بود
جفری رید، اهل اوهایو، به دلیل استفاده از دستگاه تنفسی فیلیپس از جمله دچار عفونت‌های مداوم سینوسی شده بوداین دستگاه‌های تنفسی که به سی‌پپ (CPAP) شهرت دارند، معمولا به عنوان راه حل برای کسانی توصیه می‌شود که دچار آپنه یا وقفه تنفسی هستند.

دستگاه‌های مزبور برای درمان خروپف هم مؤثر است، اما به خاطر پرهزینه بودن و عوارضی چون خشکی دهان، دشواری استفاده از ماسک و عدم تحمل فشار هوای ورودی برای بیمار، برای درمان خروپف متداول نیست.
+13
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.