محققان می‌گویند کلسیم کلید درمان سرطان است

عکس تزیینی‌ــ تصویری از سلول‌های سرطانی‌ایندیپندنت فارسی: بررسی‌های اخیر محققان نشان می‌دهد که کلسیم می‌تواند در درمان سرطان یک عامل موثر باشد.

بر این اساس، محققان دانشگاهی در سئول موفق شدند ترکیب شیمیایی قدرتمندی به وجود آورند که قادر است سلول‌های تومور را از بین ببرد. این دانشمندان با دستکاری سطح کلسیم در سلول‌ها، موفق شدند دارویی نویدبخش برای مبارزه با سرطان تولید کنند که به نظر می‌رسد کلید دستیابی به فرمول «ضدتومور» باشد.

به طور معمول، بسیاری از یون‌های کلسیم مضرند و عناصر ترکیب سلولی سالم مانند میتوکندری را‌ــ که به نیروگاه سلولی شناخته می‌شوند‌ــ غیرفعال می‌کنند.

اما اکنون دانشمندان موفق شده‌اند از طریق آنچه «طوفان کلسیم» در بدن می‌نامند، برای استفاده از این هجوم بسیار مضر راهی پیدا کنند و سلول‌های تومور را از بین ببرند.

همچنین مشخص شده است که قرار گرفتن در معرض نور مادون قرمز عملکرد داروی جدید برای ایجاد طوفان کلسیم را بهتر می‌کند.

به گزارش نیویورک‌پست، این فرمول شیمیایی جدید قابل‌تزریق در بدن موش‌های مبتلا به تومورهای سرطانی، از طریق ذرات مخصوص اصلاح‌شده سیلیس که هیچ آسیبی برای جوندگان نداشت، آزمایش شد.

پس از ورود دارو به جریان خون موش‌ها، گروه پژوهشی متوجه شد که این دارو با موفقیت به تومور رسیده و در حضور نور مادون قرمز فعال شده است.

تومورهای این موش‌ها در عرض چند روز ناپدید شدند.

به همین دلیل محققان در حال حاضر امیدوارند که این ترکیب شیمیایی برای تحقیقات بیشتر در حوزه زیست‌پزشکی استفاده شود.
+10
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.