کشف جسد مثله‌‌شده در وین؛ بازداشت یک ایرانی به ظن ارتکاب قتل

عکس از آرشیودویچه وله: بازرسان اداره پلیس جنایی وین یک مرد ایرانی را به ظن ارتکاب قتل بازداشت کردند. جسد مثله‌شده مقتول که او نیز ایرانی بوده است، اخیرا در یک کانال آب کشف شده بود. به گفته پلیس مظنون در حال حاضر تحت بازجویی است.

اداره پلیس جنایی وین از بازداشت یک مرد ایرانی به ظن قتل خبر داد. به گفته مقامات پلیس متهم که ۳۸ سال دارد در ارتباط با پرونده کشف یک جسد مثله‌شده در کانال "مارشفلد" بازداشت شده است. این جسد ۱۳ ژانویه امسال توسط یک ماهیگیر پیدا شد.

پلیس با اشاره به این که مظنون در حال حاضر تحت بازجویی قرار دارد، انگیزه احتمالی ارتکاب این قتل را "بدهی" قاتل به مقتول اعلام کرد. مقامات پلیس احتمال دستگیری‌های بیشتر در خصوص این پرونده را رد نکرده‌اند.

به گزارش وبسایت اتریشی "کوریر" مقتول نیز ۴۵ ساله و ایرانی بوده است. او که در اتریش پناهنده بوده، از پاییز گذشته مفقود شده بود. همسر این فرد ۱۵ نوامبر سال گذشته مفقود شدن شوهرش را به پلیس گزارش کرده بود.

به گفته پلیس مقتول در اثر ضربه‌های شدید وارده با بیل جان خود را از دست داده است.
انگیزه قتل چه بوده است؟
گزارش پلیس وین حاکی از آن است که مقتول، به فرد مظنونی که اینک در بازداشت به سر می‌برد، پول قرض داده بود و قتل زمانی اتفاق افتاده است که مقتول خواستار پرداخت طلب خود شده بود. در گمانه‌زنی‌های اولیه پلیس در رابطه با علت قتل، موضوع قاچاق غیرقانونی اسلحه و مواد مخدر نیز مطرح شده بودند اما به نوشته "کوریر" هنوز صحت این گمانه‌زنی‌ها تأیید نشده‌اند. طبق این گزارش فرد مقتول چهره‌ای "شناخته‌شده" نزد پلیس بوده است.

هنوز زمان دقیق ارتکاب این قتل برای پلیس مشخص نیست. به گفته مقامات اعضای بدن مقتول احتمالا "هفته‌ها یا حتی ماه‌ها" در آب بوده‌اند. پس از کشف اولیه جسد غواصان و سگ‌های پلیس، جستجوی گسترده‌ای را در این کانال آب آغاز کردند که طی این عملیات قسمت‌های دیگر جسد نیز کشف شد.
+27
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران
  این نوع قتل ها کار سپاهیان ج.ا میباشد .
  7
  15
  ‌پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.