گزارش «مجمع بین‌المللی خلیج» از احتمال حمله حوثی‌ها به کابل‌های حیاتی دریایی

العربیه: یک گزارش حساس منتشرشده توسط وب‌گاه «مجمع بین‌المللی خلیج» در سه‌شنبه 10 بهمن هشدار داد که کابل‌های مهم زیردریایی ممکن است هدف جدیدی برای حملات آتی حوثی‌ها در دریای سرخ باشد.

این گزارش با این بیان که این تهدید می‌تواند ارتباطات جهانی و اقتصاد را مختل کند، افزود: «شبکه‌ای از کابل‌های ارتباطی حیاتی زیر آب می‌تواند یک هدف آسان ایده‌آل برای حمله بعدی حوثی‌ها باشد و این احتمال باید برای همه کشورهای دور و نزدیک که به این زیرساخت‌های حیاتی، متکی هستند، نگران‌کننده باشد».

پیشتر، کانال تلگرامی مرتبط با حوثی‌ها، گزارشی به‌ضمیمه عکس را منتشر کرد که نقشه شبکه‌های ارتباطی کابلی مدیترانه و دریای سرخ، دریای عرب و خلیج را نشان می‌داد.

در این گزارش آمده است که نقشه‌هایی از کابل‌های بین‌المللی وجود دارد که تمام مناطق جهان را از طریق دریا به هم متصل می‌کند. به نظر می‌رسد که یمن در موقعیتی استراتژیک قرار دارد، زیرا خطوط اینترنتی که تمام قاره‌ها - نه فقط کشورها - را به هم متصل می‌کنند، از نزدیکی آن عبور می‌کنند.

به گزارش مجمع بین‌المللی خلیج، محتوای بیانیه‌های تلگرامی حزب‌الله لبنان و شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در عراق نیز نشان می‌دهد که آنها، قطع کابل‌های زیردریایی را به عنوان یک گزینه، مد نظر خواهند داشت که می‌تواند به تحولی جدید در درگیری‌های منطقه‌ای بیانجامد.
+33
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  ایران جویدان - جیبوتی، آنگولا
  در اصل باید اون کارتر بی ناموس و هر کی از اون کابینهً حرمزاده اش باقی مونده رو از ما تحت دار زد که۵۰ سال پیش یه سرطانی به اسم جمهوری اسـ... با او خمینی سگ پدر رو بجون دنیا انداخت.
  15
  31
  ‌چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  antifascism - تهران، ایران
  مسخره بازی. یعنی از پس عده ای لنگی برنمیان
  19
  21
  ‌چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  keyanrad - منچستر، انگلستان
  خلیج فارس، زبون نفهمهای بوزینه خلیج فارس تکرار کنید تا همیشه یادتون بمونه
  6
  17
  ‌چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  volvo v50 - گنت، بلژیک

  چشمتون کور ۴۰ سال پیش خواستین فکر اینجا رو بکنین شما بخاطر منافع همه این کارها رو ترجیح میدین وگرنه حذف اخوند و رزیم برای شما کار سختی نیست
  1
  24
  ‌چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  کهنه سرباز - بروکسل، بلژیک
  منظورتون خلیج فارس هست یا خلیج عدن کاش خلیج را مشخص میکردید تا همراهی این سایت با عرب های حوزه خلیج فارس ذهن خواننده مغشوش نکند اگر ما ایرانی ها با عرب ها همراهی و همکاری کنیم به راحتی نام خلیج فارس به خلیج عربی تغییر خواهد کرد وگرنه هیچ قدرتی قادر به عوض کردن نام همیشه خلیج فارس را به نام جعلی تغییر دهد
  5
  18
  ‌چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  malek khorshid - روتردام، هلند
  بگید خلیج پارس یا خلیج فارس. بگید دهنتون عادت کنه! وگرنه باید کوبید بر دهان این یاوه‌گویان.
  3
  9
  ‌چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.