جام ملت‌های آسیا؛کره جنوبی با گل مساوی در دقیقه ۱۰۰ نفس عربستان را گرفت و در پنالتی پیروز شد

یورونیوز: تیم‌های ملی فوتبال عربستان و کره‌جنوبی در حساس‌ترین دیدار مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا به مصاف هم رفتند و شاگردان کلینزمن توانستند ابتدا در دقیقه ۱۰۰ گل مساوی را به ثمر برسانند و در نهایت در ضیافت پنالتی‌ها پیروز میدان شوند.

تیم کره جنوبی با هدایت «یورگن کلینزمن» که این روزها مورد انتقاد شدید رسانه‌های کره‌ای قرار دارد، مالکیت توپ را در نیمه نخست در اختیار داشت اما سد دفاعی عربستان مانع گلزنی این تیم شد.

اما در ۱۵ دقیقه پایانی نیمه نخست شاگردان روبرتو مانچینی بودند که خود را نشان دادند و در دقیقه ۴۱ به واسطه ضربه کرنر به طور جدی دروازه کره جنوبی را تهدید کرد. ضربه کرنر ابتدا با ضربه سر صالح الشهری به تیر دروازه برخورد کرد و در بازگشت بار دیگر تیر دروازه مانع گلزنی سعودی‌ها شد و ضربه سوم نیز با ضربه سر مدافع کره جنوبی در آستانه ورود به دروازه به کرنر فرستاده شد. هر دو تیم به نتیجه صفر بر صفر در نیمه نخست رضایت دادند و به رختکن‌های خود رفتند.

عربستان نیمه دوم را با گل شروع کرد و طلسم دروازه‌ها را با گل دقیقه ۴۶ عبدلله ردیف شکست. این گل تا وقت قانونی دوم حفظ شد اما این شاگردان یورگن کلینزمن آلمانی بودند که در دقیقه ۱۰ وقت‌های اضافی قفل دروازه عربستان را باز کردند تا بازی مساوی به پایان برسد. این نتیجه در دو وقت ۱۵ دقیقه باقی ماند و در نهایت کره جنوبی در ضربات پنالتی توانست چهار بر دو عربستان را شکست دهد و به مرحله بعدی صعود کند.
بازی عربستان و کره جنوبیاما در بازی نخست امروز، تیم‌های فوتبال ازبکستان و تایلند در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا روبروی همدیگر قرار گرفتند و تایلندی‌ها نتیجه را دو بر یک واگذار کردند و حذف شدند.

گل نخست بازی توسط عزیزبک تورگونبائف، بازیکن ازبک در دقیقه ۳۶ به ثمر رسید.
پیروزی ازبکستان مقابل تایلندنیمه نخست با برتری ازبکستان به پایان رسید اما در دقیقه ۵۸ نیمه دوم تایلندی‌ها توانستند گل خورده را جبران کنند و بازی به تساوی کشیده شد. شادی تساوی بازی تنها دقایقی برای تایلندی‌ها طول نکشید و ازبک‌ها در دقیقه ۶۵ توانستند گل برتری خود را وارد دروازه تایلندی‌ها کنند. این نتیجه تا پایان بازی باقی ماند تا ازبکستان در مرحله بعدی حریف تیم قطر میزبان شود.
+32
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.