استرداد «مسعود ترکیبی» یکی دیگر از گردانندگان سایت‌های شرط‌بندی به ایران

ایران وایر: بنا بر گفته رئیس پلیس بین الملل فراجا، «مسعود ترکیبی» صاحبان یکی از سایت‌های قمار و شرط‌بندی در فضای مجازی به ایران بازگردانده شده است.

مجید کریمی، رئیس پلیس بین الملل فراجا، از دستگیری و استرداد فردی ملقب به «مسعود ترکیبی» به اتهام کلاهبرداری و پولشویی خبر داد. این مقام پلیس گفته درپی اعلام مراجع قضائی مبنی بر تحت تعقیب قرار دادن فردی مشهور به «مسعود ترکیبی» به اتهام کلاهبرداری و پولشویی و دایر کردن مراکز قمار به صورت سازمان یافته، با توجه به اینکه این فرد در خارج از کشور اقامت داشت، موضوع دستگیری وی در دستورکار ماموران پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.
رئیس پلیس بین الملل فراجا در تشریح جزئیات این خبر گفت: «این متهم که از صاحبان یکی از سایت‌های قمار و شرط بندی در فضای مجازی بود با کمک همدستانش و با برنامه ریزی قبلی و روش‌های پیچیده ارتباط گیری، افراد جوان را برای استفاده در شغل‌های کاذب و مدل شدن فریب داده بود.»

کریمی با اشاره به همکاری متهم در ایجاد و مشارکت در مسیرهای امن پولشویی افزود: «این متهم یکی از سرپل‌های قاچاق انسان بوده که از هویت قربانیان خود برای نیل به اهداف کلاهبرداری و پولشویی استفاده ‌کرده بود.» او افزوده که پلیس بین‌الملل‌ با استفاده از ظرفیت‌های سازمان اینترپل و هماهنگی‌های لازم با مراجع مربوطه داخلی و خارجی، علیه این فرد اعلان قرمز صادر کرد و متعاقباً متهم را در کشور محل اختفاء ردیابی، شناسایی و نهایتا دستگیر کرد.

به گفته این مقام فراجا، متهم توسط ماموران پلیس بین‌الملل فراجا، از طریق مرز هوایی فرودگاه خمینی به کشور مسترد و در اختیار مرجع قضائی قرار گرفته است.

بر اساس گزارش خبرگزاری‌های ایران، این فرد با فعالیت در فضای اینستاگرام به شهرت رسید و عمده دلیل شهرت او ترکیب مواد غذایی و موارد دیگر با یکدیگر و خوردن آن بود. دلیل شهرت وی به مسعود ترکیبی نیز انجام همین اقدامات بوده است.

پیشتر «میلاد حاتمی»، از گردانندگان سایت‌های شرطبندی که در ترکیه ساکن بود با درخواست مقامات جمهوری اسلامی به ایران بازگردانده شده و اعترافاتی در زمینه فعالیت‌هایش در رسانه‌های ایران پخش شده بود.
+34
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Ary@mard - ما لاگا، اسپانیا
  تتلو فروخته این رو.
  1
  12
  ‌سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.