هند دومین کشتی ماهیگیری با پرچم ایران را از دست دزدان دریایی آزاد کرد

یورونیوز: نیروی دریایی هند روز سه‌شنبه ۳۰ ژانویه اعلام کرد که بار دیگر یک کشتی ماهیگیری با پرچم ایران را که توسط دزدان دریایی در سواحل سومالی ربوده شده بود، آزاد کرده است.

این کشتی ماهیگیری ایرانی که ۱۹ خدمه پاکستانی داشته، دومین شناور ایرانی است که در دو روز گذشته با عملیات نیروی دریایی هند از اسارت دزدان دریایی سومالی آزاد می‌شود.

نیروی دریایی هند روز دوشنبه اعلام کرده بود که یک کشتی ماهیگیری ایرانی با ۱۷ خدمه را که توسط دزدان دریایی در سواحل سومالی ربوده شده بود، در اقیانوس هند آزاد کرده ‌است.

عملیات روز سه‌شنبه نیروی دریایی هند برای آزادسازی شناور ایرانی، سومین عملیات از این نوع در هفته جاری بوده است. دفتر ریاست جمهوری سیشل در شرق آفریقا روز دوشنبه اعلام کرد که نیروهای این کشور یک کشتی سریلانکایی را که توسط دزدان دریایی سومالیایی ربوده شده بود، آزاد کردند.

بنا به گزارش نیروی دریایی هند، کشتی جنگی این کشور اواخر روز دوشنبه پس از اطلاع از ربوده شدن شناور ایرانی وارد عمل شد و این کشتی ماهیگیری با نام نعیمی را از دست ۱۱ دزد دریایی آزاد کرد.

نیروی دریایی هند اگرچه درباره سرنوشت دزدان دریایی اطلاع‌رسانی نکرده اما عکس‌هایی از کشتی ماهیگیری ایرانی منتشر کرده است که نشان می‌دهند دستان ۱۰ دزد دریایی از پشت بسته شده‌اند.

با افزایش ناامنی‌های دریایی در پی موج حملات حوثی‌های یمن در دریای سرخ از ماه نوامبر، نیروی دریایی هند سه ناوشکن خود را در آب‌های اقیانوس هند مستقر کرده است.

ناوشکن‌های هندی علاوه بر کمک به دست‌کم ۴ کشتی تجاری در آب‌های آزاد که در بحبوحه جنگ اسرائیل و حماس مورد حمله قرار گرفتند، چندین عملیات هم علیه دزدان دریایی انجام داده‌اند.
+27
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  zavareh - رودسر، ایران
  آنوقت به این همه رسوایی و حقارت میگویند اقتدار منطقه
  0
  5
  ‌سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.