خواهران دوقلوی اوکراینی در نزدیکی خط مقدم در تمرینات تیم شنای موزون برای المپیک پاریس شرکت می‌کنند

ایندیپندنت فارسی: ولادیسلاوا و مارینا الکسیوا، خواهران دوقلوی اوکراینی در شهر مرزی خارکیف برای شرکت در مسابقات شنای موزون المپیک پاریس آماده می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، تمرین‌های تیم ملی شنای موزون اوکراین در ترکیبی از صدای موسیقی، آژیر قرمز و انفجار برگزار می‌شود. شنای موزون یا هنری، یکی از رشته‌های مدال‌آور تیم‌های روسیه و اوکراین در رقابت‌های جهانی و به‌ویژه المپیک است.

خارکیف (هاآرکیو در تلفظ اوکراینی) یکی از مناطق جنگی و مورد مناقشه میان روسیه و اوکراین است. ارتش روسیه در هفته‌های گذشته سه شهرک کوچک در این منطقه را اشغال کرده است.
+5
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  این چه مزخرفاتی هست که این خبرگزاری‌های خارجی‌ منتشر می‌کنن؟. در مورد پاراگراف آخر متن بالا، توضیح واضحات این‌که، واژه‌ی "خارکیف" به همان گویش و تلفظ اکراینی هست!، و اون چیزی که در پاراگراف آخر نوشته "(هاآرکیو در تلفظ اوکراینی)"، اصلا معلوم نیست از کجا این‌رو خبرگزاری فرانسه از خودش اختراع کرده. دیگه اینکه، نام شهر خارکف ( به‌روسی؛ харьков ) - با حروف انگلیسی اینگونه نوشته می‌شه kharkof و تلفظ می‌شه kharkaaf - ریشه‌ی این نام از شخصی‌ به اسم kharko بوده که ۳۵۷ سال پیش، این منطقه رو تبدیل به شهر کرده، یعنی براش سیستم شهربانی و اجتماعی ایجاد کرده. و بازهم دیگه اینکه، هیچ جایی‌ از شهر خارکف یا استان خارکف، توسط روسیه اشغال نشده - البته گلوله‌باران و برخورد شاهد و راکت و امثال آن به شهر و استان خارکف همچنان وجود داره (دیشب هم نزدیک به ساعت ۲۳، سه شاهد به دو منطقه از شهر خارکف اصابت کرد، که صدای انفجارهای شدیدش در محله‌ی ما شنیده شد)، اما خارکف و استان‌ش، اشغال روسیه نشده (چون در انتهای پاراگراف آخر متن بالا، بازهم خبرگزاری فرانسه دروغ نوشته).
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.