گالانت: ارتش اسرائیل به زودی در مرز با لبنان وارد عملیات می‌شود

نیروهای اسرائیل در مرز لبنانرادیو فردا: همزمان با تشدید نبرد در نوار غزه یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، گفت نیروهای ارتش این کشور در مرز با لبنان «به زودی وارد عملیات می‌شوند.»

آقای گالانت روز دوشنبه ۹ بهمن در جریان دیدار از مناطق مرزی اسرائیل با نوار غزه به خبرنگاران گفت تعدادی از واحدهای ارتش اسرائیل به مناطق نزدیک به مرزهای شمالی این کشور اعزام شده‌اند.

او افزود: «این واحدها به زودی وارد عمل می‌شوند. بنابراین واحدهای مستقر در شمال تقویت شده‌اند.»

آقای گالانت در بخش دیگری از ویدئویی که توسط وزارت دفاع اسرائیل منتشر شده است، گفت: «بخشی از نیروهای ذخیره ارتش به مرور به مرخصی خواهند رفت تا خود را برای عملیات آینده آماده کنند.»

از زمان شروع جنگ بین اسرائیل و حماس در ۱۵ مهرماه مرزهای لبنان و اسرائیل شاهد درگیری و تبادل آتش متقابل بین حزب‌الله لبنان و ارتش اسرائیل بوده است.

گروه حزب الله روز دوشنبه مسئولیت ۱۰ حمله به مواضع ارتش اسرائیل در حاشیه مرز به وسیله راکت‌های ایرانی «فلق -۱» را پذیرفت. اما ارتش اسرائیل تاکنون در مورد حمله به مواضع خود در مرز با لبنان اظهار نظر نکرده است.

هرتزل لوی، رئیس ستاد نیروهای مسلح اسرائیل، چندی پیش گفت احتمال بروز جنگ در مرزهای شمالی این کشور با لبنان «بسیار افزایش یافته است.»

او افزود: «نمی دانم چه زمانی جنگ در شمال روی خواهد داد. ولی می‌توانم به شما بگویم که احتمال وقوع آن در ماه‌های آینده بسیار بیشتر از گذشته است.»

براساس آمارهایی که خبرگزاری فرانسه جمع‌آوری کرده است در حدود چهار ماهی که از شروع جنگ در غزه می‌گذرد بیش از ۲۰۰ نفر که اکثر آنها شبه نظامیان گروه حزب‌الله بوده‌اند در حملات ارتش اسرائیل به جنوب لبنان کشته شده اند.

طبق آمارهای رسمی در مناطق شمالی اسرائیل نیز دست‌کم ۹ نظامی و شش غیرنظامیدر حملات حزب‌الله و یا سایر گروه‌های شبه نظامی کشته شده‌اند.

وزیر دفاع اسرائیل روز جمعه خاطرنشان کرد که تدارکات و تسلیحات حماس رو به اتمام است ولی جنگ علیه این گروه «ماه‌ها طول خواهد کشید.
+35
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.