ژنرال ارشد آمریکایی: اگر درگیری گسترده‌تر با جمهوری اسلامی رخ دهد پاسخ خواهیم داد

 ژنرال چارلز براون، رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده.صدای آمریکا: ژنرال چارلز براون ، رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده، در مصاحبه‌ای که روز یکشنبه، ۸ بهمن، از شبکه ای‌بی‌سی پخش شد گفت آمریکا نمی‌خواهد درگیر جنگ با جمهوری اسلامی ایران شود، اما «اگر درگیری گسترده‌تر با جمهوری اسلامی رخ دهد پاسخ خواهیم داد.»

او تاکید کرد: «من می‌دانم که دشمنانی وجود دارند و فقط می‌توانم بگویم ایران حداقل می‌داند که خواهان درگیری گسترده‌تر با آمریکا نیست...اما می‌دانم و مطمئن هستیم که توانایی‌هایی داریم که اگر درگیری گسترده‌تری رخ دهد می‌توانیم پاسخ دهیم و در عین حال باید در صورتی که مجبورشدیم وارد یک درگیری گسترده‌تر شویم، با احتیاط عمل کنیم.»

ژنرال براون در گفتگو با مارتا راداتز، خبرنگار ارشد ای‌بی‌سی تاکید کرد که تعادل ظریفی بین هدف ایالات متحده برای بازدارندگی در منطقه و در عین حال محافظت از نیروهای ایالات متحده وجود دارد.

او گفت: «ما نمی‌توانیم دقیقاً پیش‌بینی کنیم که هر یک از این گروه‌های جنگ‌طلب خاورمیانه چگونه به کنش‌های ما واکنش نشان خواهند داد بنابراین، اولویت ما این است که از نیروهای خود و شرکایمان محافظت و این گروهها را تا تحت امکان کنترل کنیم.»

رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده شد در پاسخ به انتقادها مبنی بر این که دولت بایدن به اندازه کافی در برابر جمهوری اسلامی ایران و شبه‌نظامیان نیابتی‌اش جدی و سخت‌گیر نیست تصریح کرد:« هدف ما بازدارندگی و در عین حال محافظت از نیروهای آمریکایی است نه ورود به یک درگیری گسترده و جنگ تمام‌عیار.»

او گفت: سئوال من این است که آنها [منتقدان رویکرد کنونی] چه می‌خواهند؟ درگیری گسترده‌تر؟ آیا شما می‌خواهید وارد یک جنگ تمام عیار شویم؟»

ژنرال براون گفت که حملات هوایی آمریکا بر توانایی حوثی‌ها برای ادامه حملات موشکی و پهپادی «تاثیر داشته است»، اما به جزییات بیشتری در این باره اشاره نکرد.

راداتز می‌گوید ژنرال بروان معتقد است گرچه جمهوری اسلامی ایران مایل است ایالات متحده از عراق خارج شود، اما معتقد نیست که تهران، قدرت منطقه‌ای با رقبای اصلی در خاورمیانه مانند عربستان سعودی، خواهان جنگ با ایالات متحده است.

او تاکید کرد در حالی که آمریکا خواهان تشدید تنش نیست اما به حملات علیه حوثی‌ها در یمن و شبه‌نظامیان نیابتی جمهوری اسلامی ایران ادامه خواهد داد.

در همین حال، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز یکشنبه هشتم بهمن با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد شب گذشته سه سرباز آمریکایی مستقر در شمال شرق اردن در نزدیک مرز سوریه بر اثر حمله پهپادی «گروه‌های شبه‌نظامی افراطی تحت حمایت ایران» کشته و «بسیاری» دیگر زخمی شدند.

او که بیانیه خود را با ذکر این جمله که «امروز قلب آمریکا داغدار است» آغاز کرده، تصریح کرده است: «درحالیکه هنوز سرگرم جمع‌آوری حقایق درباره این حمله هستیم، می‌دانیم از سوی گروه‌های شبه‌نظامی افراطی تحت حمایت ایران که در سوریه و عراق فعال هستند، انجام شده است.
+23
رأی دهید
-62

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  saeed scotland - لاس وگاس، ایالات متحده امریکا

  هی از خط قرمزهای همدیگر رد میشوند و باز اگر اگر میکنند این نشون میده همشون دستشان تو یه کاسه است
  1
  70
  یکشنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  َپارتیزان - سپیدار، ایران

  چاقو دسته خودش را نمی برد. دیگه چکار باید کرد تا این بایدن کودن لعنتی دست از حمایت آخوندها بردارد. روزگار بدتر خواهد شد، تا آنجایی جان امریکایی و اروپایی هم مورد حمله این هرمزاده جنایتکارن قرار گیرد. باز هم با جمله « ما حق انتقام برای خودمان محفوظ میداریم،» دلقک ها. خون به ناحق ریخته اعدام شده فرزندان ایرانی جان فرزندان شما ها رو خواهد گرفت.
  10
  75
  یکشنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  خاک بر سر بی عرضه و بزدل تو ژنرال دموکرات بیخاصیت و بایدن بزدل کنند که اینجور جلوی این وحوش اسلامگرا کوتاه اومدید.
  3
  75
  یکشنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  این فرقه دمکرات به نهایت درجه فاسد و منحط است و برای حفظ قدرت دروازه های جنوبی را باز کرده تا از مهاجران در جنگ شهری احتمالی، بعد از یک تقلب انتخاباتی دیگر استفاده کند، در حال حاضر با تدابیر شدید سعی در حذف حقوقی و احتمالا فیزیکی دونالد ترامپ را دارند، لذا تا موقع انتخابات دست این فرقه فاسد بسته است و ایران به این موضوع واقف است، از طرفی دیگر وضعیت داخلی جمهوری ترور و وحشت بشدت در خطر میباشد، بی پولی ، وضعیت معیشتی، آب، برق، و... لذا الان بهترین موقعیت برای رژیم ترور و وحشت میباشد که از فرقه فاسد دمکرات امتیاز بگیرد و دمکراتهای فاسد هم به رهبری مرده متحرک جو الدنگ بایدن یا باید خفت و حقارت را تحمل کند یا امتیاز بدهد! چون اگر قدرت را از دست بدهند، با کارهایی که در این چند سال انجام داده اند اوضاع شان بهم خواهد ریخت، خصوصاً که ترامپ به خون آنها تشنه است! حال باید منتظر یک جنگ منطقه ای خوشگل بود و یا جنگ داخلی آمریکا و یا هر دو! و همان طور که قبلا هم گفته بودم احتمال دارد این جنگ با جمهوری آخوندی به دو تا بمب اتمی منتهی شود!
  4
  52
  یکشنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - برابراند ، دانمارک

  چشمانتان به یمن باشد. جرقه‌ای در آنجا زده می‌شود که با ظهور ارتباط دارد و ما باید خود را برای ظهور آماده سازیم. و عجل فرجهم.
  57
  13
  یکشنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  هیچکس سر گاو شیرده را نمیبره و اخوند هنوز به شما شیر فراوون و مفت میده پس چرت نگ
  1
  45
  یکشنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  اگر خاله من هم مرد بود میشد دایی من! فعلاً با همین بازی با کلمات سرگرممون کنید و به چاپیدن ایران ادامه بدید.
  0
  12
  دوشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران
  یا فاطمه زهرا - برابراند ، دانمارک
  عجل فرج(فاطی) هوم .
  8
  7
  دوشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.