افشای کلاهبرداری ده‌ها میلیون دلاری مقامات اوکراینی در خرید تسلیحات برای دفاع در برابر روسیه

یورونیوز: مقامات اوکراینی اعلام کردند که در این پرونده، پنج نفر متهم هستند که یک نفر از آن‌ها هنگام تلاش برای عبور از مرز بازداشت شده است. اگر این افراد مجرم شناخته شوند، با ۱۲ سال زندان مواجه خواهند شد.

سرویس امنیتی اوکراین گزارش داد که کارمندان یک شرکت اسلحه‌سازی در اوکراین با مقامات وزارت دفاع این کشور تبانی کردند و تقریباً ۴۰ میلیون دلار (۳۶.۴۵ میلیون یورویی) از محل خرید ۱۰۰ هزار گلوله خمپاره‌ای که قرار بود برای جنگ با روسیه استفاده شوند، اختلاس کردند.

این تحقیقات در حالی انجام می‌شود که کی‌یف تلاش می‌کند تا برای سرعت بخشیدن به عضویت خود در اتحادیه اروپا و سازمان ناتو، هر طوری که شده فساد را در داخل کشور سرکوب کند. چرا که هم مقامات اتحادیه اروپا و هم مقامات ناتو پیش از اینکه بخواهند با پیوستن کی‌یف به بلوک متبوع آن‌ها موافقت کنند گفته‌اند که ابتدا باید اصلاحات گسترده ضد فساد در اوکراین به نتیجه برسد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در سال ۲۰۱۹ یعنی مدت‌ها قبل از تهاجم تمام عیار روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، بر اساس شعار انتخاباتی فسادستیزی انتخاب شد.

از آن به بعد، هم رئیس جمهور اوکراین و هم معاونان او اخراج‌های اخیر مقامات ارشد، به ویژه ایوان باکانوف، رئیس سابق سرویس امنیت دولتی در ژوئیه ۲۰۲۲ را به عنوان اثبات تلاش آن‌ها برای سرکوب فساد مالی جلوه می‌دهند.

مقامات امنیتی اوکراین اعلام کردند که تحقیقات فعلی در زمینه فساد در بدنه نظامی این کشور به ماه اوت سال ۲۰۲۲ باز می گردد؛ در آن زمان مقامات اوکراینی قراردادی را برای خرید گلوله‌های توپخانه به ارزش ۱.۵ میلیارد گریونا (۳۶.۴۵ میلیون یورو) با شرکت تسلیحاتی «لِه‌ویو آرسنال / Lviv Arsenal» امضا کردند.

پس از دریافت مبلغ، قرار بود کارمندان این شرکت وجوه را به یک بنگاه تجارتی ثبت شده در خارج از اوکراین منتقل کنند و سپس مهمات را به اوکراین تحویل دهد.
سرباز اوکراینی در جبهه‌های جنگ به تاریخ ۲۶ ژانویه ۲۰۲۴به گفته بازرسان، با این حال، این تسلیحات هرگز به کی‌یف تحویل داده نشد و در عوض پول به حساب‌های مختلفی در اوکراین و بالکان ارسال شد.

دادستان کل اوکراین می‌گوید این وجوه از آن زمان توقیف شده و به بودجه دفاعی کشور بازگردانده می‌شود.
+23
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۸
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد

  ج.ا.را نباید قاطی خوبان کرد!ولی اکراین کشوری است که ریشه اش آلوده به رشوه،فساد اداری،نظامی،باندهای فاشیستی نژادپرست وجانی نهانیده شده است.نه بوکسوری جرم است نه سیرک وبندبازی(دلقکی)!ولی کشوری که رییس جمهورش دلقکی است بدون سواد سیاسی٬ شهردار پایتختش بوکسوری بنام ویتالی کلیچکو!انتظار چه باید داشت؟اروپا باید به فرمایش ارباب خود (امریکا،انگلیس)، فشار اقتصادی برمردم خود را قبول بکند وهزینه این باندهای تبهکار را تامین بکند!
  10
  35
  یکشنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  کیم جونگ اون آدم درستی نیست ولی در خصوص اختلاسگران شیوه خوبی بکار میبرد! کشتن فرد خاطی و خانواده اش با شلیک گلوله از پشت به سرشان!
  5
  12
  یکشنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.