مرگ موش‌های کیسه‌دار پس از ساعت‌ها جفت‌گیری طاقت‌فرسا

موش‌های کیسه‌دار در استرالیادویچه وله: طبق مشاهدات محققان استرالیایی، موش‌های کیسه‌دار نر پس از ۱۴ ساعت جفت‌گیری در پی استرس شدید جان خود را از دست می‌دهند. سپس جسد این موش‌ها توسط سایر موش‌های کیسه‌دار به عنوان منبع تغذیه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بر اساس گزارش‌ها‌، محققان زیست‌شناسی در دانشگاه فناوری کوئینزلند در استرالیا مشاهدات قابل توجهی پیرامون زندگی و جزئیات رفتار موش‌های کیسه‌دار در روابط جنسی داشته‌اند.

بر اساس نتایج منتشر شده پژوهش‌ها در این زمینه، فصل جفت‌گیری موش‌های کیسه‌دار که "کوئول‌ها" نامیده می‌شوند،‌ بین یک تا سه هفته به طول می‌انجامد.

گفته شده است کوئول‌های نر عمدتا قبل از رسیدن به اولین سالگرد تولدشان می‌میرند. علت مرگ زودهنگام این حیوانات، رفتار منحصر به فرد و فعالیت گسترده آنها در روابط جنسی گزارش شده است.

بر اساس نتایج پژوهش محققان در استرالیا،‌ جفت‌گیری کوئول‌ها می‌تواند به مدت ۱۴ ساعت ادامه داشته باشد. گفته می‌شود کوئول‌های نر در این ۱۴ ساعت در تلاش هستند تا با شمار زیادی از کوئول‌ها ماده، جفت‌گیری کنند.

ظاهرا این امر "طاقت‌فرسا" باعث ایجاد خستگی شدید برای کوئول‌های نر می‌شود. دانشمندان در این مورد می‌گویند که میزان گسترده روابط جنسی کوئول‌های نر باعث افزایش سطح تستوسترون و تولید غیرقابل کنترل هورمون استرس کورتیزول در بدن آنها می‌شود.

گفته می‌شود که این فعل و انفعالات جسمی سرانجام منجر به مرگ  کوئول‌های نر می‌شود. میزان بالای مرگ این موش‌های کیسه‌دار نیز باعث کاهش ۵۰ درصدی شمار جمعیت موش‌های کیسه‌دار به طور ناگهانی می‌شود.

اما در عین حال، این میزان گسترده مرگ‌و‌میر پس از گذشت چند ماه با به دنیا‌آمدن نسل جدید این حیوانات، دوباره جبران می‌شود.

بر اساس نتایج تحقیقات علمی، جسد کوئول‌های نر سپس به عنوان منبع انرژی و تغذیه توسط سایر موش‌های کیسه‌دار مورد استفاده قرار می‌گیرد و خورده می‌شود.
+3
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  کاپیتان لیچ. - لندن ، انگلستان
  دقیقا رفتارشون شبیه محمد و امامان شیعه هست. اسم شون رو باید گذاشت موشهای عربی انثی حشری.
  2
  13
  دوشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۲:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.