جزییات تازه از پرونده «محمدعلی سلامت»، متهم «تجاوز به عنف» در همدان

براساس اطلاعات رسیده به «ایران‌وایر»، با اعلام عمومی قوه‌قضاییه در خصوص مراجعه افرادی که توسط «محمدعلی سلامت» مورد آزارواذیت جنسی قرار گرفته‌اند، شمار این افراد افزایش یافته است.

یک منبع آگاه به ایران‌وایر می‌گوید دست‌کم سی زن و دختر مدعی هستند که به بهانه‌های مختلف همچون تسهیل‌کردن مسیر طلاق، ازدواج، تهیه قرص‌های سقط‌جنین و تهیه داروهای نایاب در بازار، توسط او اغفال و در نهایت مورد تعرض و تجاوز قرار گرفته‌اند.
این فرد آگاه همچنین تایید کرده است که محمدعلی سلامت در کار قاچاق دارو نقش داشته و به‌دلیل نفوذ در دادگستری همدان و ارتباط دوستانه با شمار زیادی از قضات دادگستری و ماموران نیروی انتظامی، هیچ پرونده شکایتی از او به نتیجه نرسیده است.

فرد آگاهی که با ایران‌وایر گفت‌وگو کرده گفته است دست‌کم سه تن از زنان و دخترانی که در طول سال‌های گذشته توسط محمدعلی سلامت اغفال شده و مورد تجاوز قرار گرفته‌اند، خودکشی کرده و به زندگی خود پایان داده‌اند: «شکایت‌هایشان بی‌نتیجه می‌ماند و زندگی‌شان تباه شده بود. هر زنی که علیه او شکایت کرد، چون قضات با او تماس می‌گرفتند و هویت شاکی را فاش می‌کردند، او هم خیلی راحت شاکیان را تهدید می‌کرد و می‌ترساند و به همین دلیل، هیچ شکایتی در طول این سال‌ها به نتیجه نرسید.»

این فرد آگاه یکی از چهره‌های نیروی انتظامی مرتبط با این متهم به موارد متعدد آزار و تجاوز در همدان را «سرهنگ بهگذر» معرفی کرده و می‌گوید علاوه‌بر آن، «قاضی آیت شهبازی» از قضات سابق شعبه ۱۰۸ همدان نیز در انصراف شاکیان نقش کلیدی داشته‌اند.

محمدعلی سلامت بنابر آنچه منابع آگاه می‌گویند، از سن بسیار کم تخلفات و بزه‌کاری‌های خود را آغاز کرده است. روزنامه «اعتماد» در گزارشی نوشته است که اولین زن را در ۱۷ سالگی مورد تعرض قرار داده و در طول این چند دهه «به‌بهانه ازدواج »، از برخی قربانیان کلاهبرداری کرده است.

منبع آگاهی که با ایران‌وایر گفت‌وگو کرده است می‌گوید: «محمدعلی سلامت و پدرش به‌خاطر نفوذی که در میان نیروی انتظامی و قضات منطقه داشتند، یک عالمه زمین از مردم بالا کشیده‌اند و این جدا از ماجراهای تجاوزهای اوست.»

این فرد آگاه می‌گوید پدر محمدعلی سلامت در دوران جنگ به‌دلیل «احتکار آرد» توسط تعزیرات حکومتی بازداشت شده بود: «آن زمان در سازمان غله کوپن‌های آرد توزیع می‌شد. پدر محمدعلی سلامت مقدار زیادی آرد احتکار کرده بود که کشف شد و به‌خاطر همین به زندان افتاد و محکوم به اعدام شد، اما با رشوه و نفوذی که داشت در نهایت حکم نقض و آزاد شد.»

۲۷دی‌۱۴۰۲ خبر بازداشت یک متهم تجاوز به عنف در همدان در رسانه‌های ایران منتشر شد.

براساس این گزارش‌ها، ویدیوهایی از تجمع شماری از زنانی که مورد آزارواذیت یا کلاهبرداری از سوی او قرار گرفته بودند منتشر شد که در مقابل دادسرا خواهان رسیدگی به جرایم متعدد او بودند.
همدان: تجمع اعتراضی امروز زنان همدان مقابل دادگستری این شهر، در اعتراض به تجاوز‌های سریالی علی سلامت «حسن خانجانی»، دادستان همدان در واکنش به تجمع زنان با اعلام مشخصات متهم گفت برای اینکه این پرونده زودتر به نتیجه برسد، شاکیان باید مدارکشان را به مراجع قضایی تحویل دهند.

 اعتماد به نقل از شهروندان ساکن همدان نوشته است که یکی از دختران دانشجو رشته مهندسی ماشین‌های کشاورزی که در دهه ۸۰ توسط محمدعلی سلامت اغفال و مورد تجاوز قرار گرفته بود، بعد از ناامیدی در خصوص رسیدگی به شکایتش، خود را حلق‌آویز کرده است.

یکی از زنان شاکی فعلی و قربانیان او  به اعتماد گفته است که محمدعلی سلامت چهارسال قبل زمانی که او به‌تازگی از همسرش جدا شده بود با ابراز علاقه و رفتاری کاملا محترمانه او را قانع کرده که علاقمند به اوست و قصد ازدواج دارد. این زن جوان گفته است که بعد از مدتی وقتی قصد رفتن به تهران داشته، محمدعلی سلامت خواسته که او را همراهی کند و در همان جاده به او تجاوز کرده است.

محمدعلی سلامت شاکیان بسیاری دارد. او یکی از معدود متهمانی است که در نظام قضایی جمهوری اسلامی و توسط دادستان همدان نام و مشخصاتش به‌صورت علنی و بدون سانسور مطرح شده و از زنانی که در طول سال‌های گذشته قربانی او بوده‌اند، امکان شکایت از او را داشته باشند.

اعتماد از این پرونده با عنوان «بزرگترین پرونده تجاوز به عنف در کشور» یاد کرده و به نقل از منابع محلی نوشته است که قربانیان این فرد دو گروه از زنان بوده‌اند: « زنان متاهل، زنانی که از همسران‌شان جدا شده و دخترانی که اصلا روابط متعدد نداشتند.»

علت اصلی دستگیری او در این مقطع «فروش قرص‌های سقط‌جنین» عنوان شده است. اعتماد نوشته است که او در ملکی که متعلق به پدرش بوده و مجوز قانونی دو پزشک برای داروخانه را داشته زنانی که برای سقط جنین دارو می‌خواستند را مورد آزارواذیت جنسی قرار می‌داده است: «زنان متاهل بارداری که بدون رضایت همسرانشان دنبال سقط بودند، یا دخترانی که خارج از ازدواج باردار شده بودند را به بهانه فروش قرص به مکانی دیگر گشانده و مورد آزارواذیت جنسی قرار داده است.»
+50
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران

  یک باغیرت یک با تعصب در همدان پیدا نمیشه این لکه ننگ را بفرسته زیر خاک ؛ بسه دیگه خاک تو سری ؛ آدرس بدید تو کانال ها این کثافت را آدمش کنند. مملکت شده ....دونی مهدی بیا مهدی بیا .
  14
  50
  یکشنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۵:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان

  در نظام مقدس این بدبخت کاری نکرده فقط به چند تا زن و دختر تجاوز کرده!! تازه یادگرفته که بشه مثل بسیج و نیروی افتضاحی و یگان ویژه و اطلاعاتی های سپاه!! شاید بهتر باشه یک چند سالی برای لواط بره حوزه علمیه قم لواط هم یادبگیره
  2
  22
  یکشنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  خب چرا یکی از این خانمها که قصد خودکشی داشت اینو با خود نبرد که اون دنیا برای بهست دلالی کمه. ملت بیبخار
  2
  17
  یکشنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ایران جویدان - جیبوتی، آنگولا
  در دین اسلام عزیز هر چی کثافتر و حرمزاده تر باشی از رتبه و مقام بالاتری بر خورداری، مثلا کی می خواد با این اشغال تو اون حکومت برخورد کنه، وقتی از اون رهبر تا او سپاهی و اخوند دوزاریش یا همه خودشو قاتل ودزد و لواط کارن.
  9
  14
  یکشنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.