داروی محبوب لاغری شرکت «ایلای لی‌لی» در شکلی آسان‌تر به بازار بریتانیا می‌آید

صدای آمریکا: شرکت آمریکایی «ایلای‌ لی‌لی» می‌گوید داروی لاغری و دیابت «مونجارو» خود را طی چند هفته پس از کسب مجوز برای «قلم‌های تزریقی» از پیش پر‌شده به بیماران بریتانیایی ارائه می‌کند.

به این ترتیب، بریتانیا اولین بازار عمده‌ای می‌شود که این دارو را به این شکل و راحت‌تر برای دسترسی عرضه می‌کند.

جولیان بیچ، از مدیران اجرایی آژانس نظارتی داروها و محصولات بهداشتی بریتانیا می‌گوید این قلم از پیش پر‌شده امکان استفاده راحت را می‌دهد و برای درمان یک ماهه با یک تززیق زیر جلدی در هفته است.

این قلم تزریقی شامل چهار دز حاوی ۲.۵ میلی‌گرم، ۵ میلی گرم، ۷.۵ میلی‌گرم، ۱۰ میلی‌گرم، ۱۲.۵ میلی‌گرم و ۱۵ میلی گرم تیرزپاتید در هر دز موجود است.

دز شروع، ۲.۵ میلی‌گرم و یک بار در هفته به مدت چهار هفته است و سپس به ۵ میلی‌گرم یک بار در هفته افزایش می‌یابد.

این دارو در ماه نوامبر توسط نهاد نظارتی بریتانیا برای کاهش وزن تأیید شد و در همان زمان، سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا هم این دارو را با نام تجاری «زپ‌باند» برای استفاده گسترده‌تر تأیید کرد.

«مونجارو»، در بازار پررونق داروهای کاهش وزن رقیب داروی محبوب‌ ضد چاقی ویگووی می‌شود که توسط شرکت داروسازی دانمارکی «نوو نوردیسک» تولید شده است.

ماده فعال در این دارو، تیرزپاتید، به کاهش سطح قند در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ تنها زمانی کمک می‌کند که سطح قند بالا باشد.

این دارو همچنین اشتهای بیمار را تنظیم می‌کند به گونه‌ای که آنها احساس سیری می‌کنند.

شرکت «ایلای لی‌لی» قبلاً گفته بود که قلم تزریقی جدیدش با آنچه کاهش وزن در ایالات متحده آمریکا استفاده می‌شود متفاوت است.

داروهای «ویگووی» ساخت نوو نوردیسک و «زپ‌باند» ساخت «ایلای لی‌لی» جزو مؤثرترین درمان‌های کاهش وزن هستند که تا به امروز تأیید شده‌اند و بازار جهانی این نوع داروها تا پایان دهه جاری میلادی حداقل ۱۰۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است.
+5
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.