بی‌تحرکی در محل کار، خطر مرگ زودهنگام را افزایش می‌دهد

دویچه وله: صندلی اداری شما می‌تواند قاتل جانتان باشد. تحقیقات جدید نشان می‌دهد "افرادی که بیشتر روز کاری خود را در حالت نشسته سپری می‌کنند، در مقایسه با افرادی که در مشاغل غیرنشسته فعال هستند، ۱۶ درصد بیشتر در معرض مرگ زودهنگام هستند."

به نوشته نشریه پزشکی Consumer Healthday؛ با این حال، مطالعه محققان از موسسه تحقیقات سلامت ژونان در تایوان بارقه‌ای از امید را به کارکنانی که بیشتر اوقات روی صندلی نشسته‌اند، می‌دهد: «ایستادن و کمی حرکت در طول روز کاری یا انجام کمی ورزش در اوقات فراغت، این خطر را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد».

این مطالعه ۱۹ ژانویه در مجله JAMA Network Open" " منتشر شد.

تیم تحقیق توضیح داد که "عدم فعالیت موجب مسدود شدن مویرگ‌ها یا مجراهای خونی کوچک شده و مانع توزیع اکسیژن به عضلات یا سایر بافت‌های بدن تان می‌شود."

به گفته آنها، "این امر به نوبه خود می‌تواند به کاهش عملکرد انسولین، دیابت، چاقی، سندرم متابولیک و نارسایی کلیه در طول زمان منجر شود."

در این مطالعه، محققان با بررسی ۴۸۲۰۰۰ تایوانی با میانگین سنی ۳۹ به مدت ۱۳ سال، ثابت کردند "افرادی که بیشترین زمان روز کاری خود را نشسته‌اند، در مقایسه با سایر افراد بیشتر در معرض خطر مرگ زودهنگام هستند."

این مطالعه نشان داد که "این خطر با افزایش سن افزایش می‌یابد و در زنان (۲۱ درصد) بیشتر از مردان (۱۳ درصد) است."

در بررسی مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی هم این محققان دریافتند "افرادی که بیشتر اوقات کارشان را نشسته‌اند، ۳۴ درصد بیشتر از افرادی که نمی‌نشینند، در معرض خطر قرار دارند. خطرات تقریباً برای مردان و زنان مشابه بود."

به گفته تیم تایوانی، "استراحت منظم و استفاده از میزهای کار ایستاده به جای نشستن تا حد زیادی مفید است. همچنین ورزش خارج از ساعات کاری – افزایش فعالیت بدنی برای تنها ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در روز - باعث کاهش خطر مرگ زودهنگام می‌شود."
+4
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.