مجلس با حقوق ده میلیون تومانی برای کارمندان و حداقل حقوق ۹ میلیونی برای بازنشستگان موافقت کرد

رادیو فردا: نمایندگان مجلس شورای اسلامی پایه حقوق کارمندان دولت را ده میلیون تومان تعیین و با حداقل حقوق بازنشستگان به میزان ۹ میلیون تومان موافقت کردند.

نمایندگان مجلس در نشست علنی روز شنبه، هفتم بهمن، در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور با افزایش ۲۰ درصدی ضریب حقوق حقوق‌بگیران موافقت کردند.

به این ترتیب کف حقوق کارمندان دولت ده میلیون تومان و سقف حقوق خالص پرداختی‌ آن‌ها ۷۰ میلیون تومان و برای بازنشستگان کف حقوق‌ ۹ میلیون تومان تعیین شد.

این مقدار افزایش حقوق در حالی صورت گرفته است که معاون پارلمانی ابراهیم رئیسی یکم بهمن مدعی شده بود که اگر افزایش حقوق کارکنان دولت از ۱۸ درصد به ۲۰ درصد در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ در صحن مجلس هم به تصویب برسد، شورای نگهبان به آن ایراد می‌گیرد.

محمد حسینی گفته بود این افزایش باعث «افزایش کسری بودجه» خواهد شد.

چانه‌زنی‌ها بر سر افزایش کف حقوق در حالی است که بر اساس برآورد صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی، نرخ تورم ایران در سال جاری حدود ۴۷ درصد و در سال آینده دست‌کم ۳۲ درصد خواهد بود.

در سال‌های گذشته به‌ویژه پس از روی کار آمدن ابراهیم رئیسی در سال ۱۴۰۰ اعتراضات صنفی به‌ویژه از طرف بازنشستگان افزایش قابل توجهی یافته است.
+26
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  روز از نو روزی از نو. نزدیک انتخابات است و رای جمع میشود اما با این معادله ی همیشگی و مستمر که دولت باید بیشتر پول چاپ کند تا پاسخگوی پرداخت این افزایش باشد. مطابق همیشه قیمت ها می جهد بالا و بالاتر و نه تنها وضع کسی بهتر نمیشود بلکه قدرت خرید پائین تر می اید چون مثل همیشه میزان تورم بیشتر از افزایش حقوق ها است. البته این مربوط به گروه عظیمی از ملت است که حقوق دولتی میگیرند و بقیه بیشتر در گرداب فرو خواهند رفت. بزودی دلار 100 هزار تومانی از گرد راه خواهد رسید
  1
  19
  شنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.