یک نفتکش به دنبال حمله موشکی حوثی‌ها دچار آتش سوزی شد

رادیو فردا: گزارش‌ها حاکی است که شبه نظامیان حوثی یک نفتکش شرکت دریایی «ترافیگورا» را هدف قرار داده‌اند و این کشتی دچار آتش سوزی شده است.

شرکت دریایی ترافیگورا در بیانیه‌ای اعلام کرد که نفتکش «مارلین لواندا» به هنگام عبور از در دریای سرخ هدف حمله موشکی قرار گرفته است.

طبق این بیانیه یکی از مخازن این نفتکش دچار آتش سوزی شد که از تجهیزات موجود برای اطفای حریق استفاده شده است.

شرکت دریایی ترافیگورا همچنین اعلام کرد که همچنان با این نفتکش در تماس است و وضعیت را به دقت زیر نظر دارد.

این شرکت دریایی اضافه کرد، کشتی‌های نظامی در منطقه در حال کمک به نفتکش مارلین لواندا هستند.

در همین زمینه، یحیی سریع سخنگوی حوثی‌ها اعلام کرد که نیروهای شبه نظامی حوثی با موشک ضد کشتی به نفتکش بریتانیایی حامل سوخت مارلین لواندا در خلیج عدن حمله کردند.

این سخنگو نیز گفت که این حمله موشکی باعث آتش سوزی در نفتکش مارلین لواندا شد.

در حالی که حوثی‌ها می‌گویند که مارلین لواندا یک نفتکش بریتانیایی است، ترافیگورا اعلام کرد که این کشتی با پرچم جزایر مارشال در حال عبور از دریای سرخ بود.

شبه نظامیان حوثی‌ مورد حمایت ایران از دو ماه پیش حملات خود به مسیر بین‌المللی کشتیرانی در دریای سرخ و خلیج عدن را آغاز کردند. آنها می‌گویند تا زمانی که حملات اسرائیل به نوار غزه ادامه دارد این حملات را ادامه خواهند داد.

حملات حوثی‌ها باعث افزایش هزینه حمل و نقل و بیمه شده است. همچنین این حملات باعث اختلال در مسیر تجاری کلیدی بین آسیا و اروپا که به طور گسترده توسط کشتی‌های چینی استفاده می‌شود، شده است.

شبه نطامیان حوثی در دو ماه گذشته ده‌ها بار دست به حملات موشکی و پهپادی علیه مسیر کشتی‌رانی تجاری در دریای سرخ و خلیج عدن زده‌اند.

حوثی‌ها می‌گویند که این حملات را در دفاع از فلسطینی‌ها در برابر اسرائیل انجام می‌دهند و کشتی‌هایی را هدف قرار می‌دهند که به نوعی با اسرائیل مرتبط باشند، هرچند بسیاری از کشتی‌های مورد هجوم حوثی‌ها تأکید داشته‌اند که هیچ ارتباطی با اسرائیل ندارند.
+8
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  حوثی ها کسانی هستند که تومبون درست حسابی بک.. ندارن ولی با استفاده از اوسکول بودن بایدن جرات همچین حمله هایی رو پیدا میکنن.
  2
  8
  شنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.