سوءاستفاده حماس از گروگانهای اسرائیلی؛ یک نمایش ویدیویی دیگر از سه گروگان زن برای فشار بر رهبران اسرائیل

صدای آمریکا: گردان‌های القسام شاخه نظامی گروه حماس ویدئویی جدید از سه زن گروگان اسرائیلی را منتشر کرد که در آن، گروگانها از رهبران اسرائیل می‌خواهند «پیش از آنکه خیلی دیر شود»، به وضعیت گروگانها رسیدگی کنند.

شبکه خبری سی‌ان‌ان با بررسی این ویدیوها اعلام کرد سه گروگان زن اسرائیلی احتمالا در این ویدیو تحت فشار بوده‌اند تا رهبران اسرائیل و مذاکرات اسرائیل با حماس درباره آتش‌بس و تبادل گروگانها را تحت تاثیر قرار دهند.

به گزارش سی‌ان‌ان، این ویدئو که در تلگرام منتشر شده است با متنی با این مضمون آغاز می‌شود: «زمان در حال تمام شدن است، بیش از ۱۰۰ روز گذشته است، قبل از اینکه خیلی دیر شود اقدام کنید.» ‌سپس کارینا آریف و دانیل گیلبوآ ۱۹ ساله و دورون اشتاینبرچر ۳۰ ساله از دولت اسرائیل می‌خواهند که آنها را آزاد کنند.

سی‌ان‌ان همچنین معتقد است که این ویدیوی جدید، مانند ویدیوهای قبلی گروگان‌ها، به شدت ادیت شده و حاوی «جلوه‌های صوتی دراماتیزه‌شده» و جلوه‌های گرافیکی است که یکی از تاکتیک‌های حماس برای سوءاستفاده از گروگان‌ها به عنوان اهرم فشار به رهبران اسرائیل و خانواده‌‌های اسیران است.

ارتش اسرائیل پیشتر این اقدام گروه «تروریستی» حماس را «جنگ و عذاب روانی» دانسته و خواستار توقف آن شده بود.

حماس روز ۲۵ دی‌ماه نیز ویدیویی از سه گروگان زن اسرائیلی به نامهای نوآ آرگامانی، یوسی شرابی و ایتای سویرسکی منتشر کرد که در آن از دولت اسرائیل می‌خواهند که آنها را به خانه بازگرداند.

سخنگوی شاخه نظامی حماس بلافاصله پس از پخش آن ویدیو گفت وضعیت بسیاری از گروگان‌های اسرائیلی در‌بند این گروه «نامعلوم است و شاید کشته شده باشند.»

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، یکشنبه چهاردهم ژانویه در صدمین روز از حادثه «تروریستی» هفتم اکتبر گفت :«هیچ کس نباید حتی یک روز از آن چه را که این گروگان‌های آمریکایی تجربه کرده‌اند، تحمل کند. ما هرگز دست از تلاش برای بازگرداندن آنها به خانه برنخواهیم داشت.»

شبه نظامیان حماس روز ۱۵ مهر در یک حمله تروریستی به مناطق جنوبی اسرائیل دست‌کم ۱۲۰۰ تن را که عمدتا غیرنظامی بودند، کشتند و حدود ۲۴۰ تن، از جمله کودکان، زنان، و سالمندان را گروگان گرفتند و به غزه بردند.

ایالات متحده، بریتانیا، اتحادیه اروپا، ژاپن، اسرائیل، و شمار دیگری از کشورهای جهان حماس را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده‌اند.
+9
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.