تابلویی از سهراب سپهری به قیمت بیش از ۲۰ میلیارد تومان «فروخته شد»

 سهراب سپهری شاعر و نقاش فقید ایرانیرادیو فردا: تابلویی از سهراب سپهری، شاعر و نقاش فقید ایرانی، به عنوان گران‌ترین اثر در حراج تهران ۲۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان فروخته شد.

این اثر که از مجموعه «درختان»‌سهراب سپهری است، جمعه ۶ بهمن در نوزدهمین دوره از حراج تهران که آثار کلاسیک و مدرن معاصر ایران در آن به حراج گذاشته شد، فروش رفت.

پیشتر این اثر در سال ۲۰۱۵ در حراج کریستیز دوبی ارائه شده بود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، در جریان حراج تهران ۹۰ اثر کلاسیک و مدرن معاصر در معرض فروش گذاشته شد و اثری دیگر از سپهری به قیمت ۱۴ میلیارد تومان خریدار یافت .

این اولین بار نیست که آثار سهراب سپهری بالاترین فروش را در حراج تهران به دست می‌آورد.
اثر سهراب سپهری گران ترین تابلو نقاشی حراج تهراندر سال ۱۳۹۴، تابلویی از سهراب سپهری در حراج تهران با قیمت ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به فروش رفت و به رکوردی تاریخی دست یافت.

تابلوهای «چه کسی می نگرد؟» از حسین زنده‌رودی با قیمت ۱۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، «مرگ و زندگی» از مجموعه خاطرات انهدام از آیدین آغداشلو با قیمت ۱۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و «محبت» از محمد احصایی با قیمت ۹ میلیارد تومان از دیگر آثار فروخته شده در نوزدهمین حراج تهران بود.

فروش بالای آثار آقای آغداشلو در حراج تهران نیز در حالی است که سه سال پیش رکورد حراج تهران با فروش ۱۲ میلیارد تومانی یک تابلو از این نقاش شکسته شد.

او در سال‌های اخیر با اتهامات «آزار و تعرض جنسی» روبه‌رو بوده، اما این اتهامات را رد کرده است.

رسانه‌های ایران می‌گویند در این دوره از حراج تهران، آثار عرضه‌شده در مجموع بیش از ۲۴۰ میلیارد تومان فروخته شدند.
+7
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.