روز شگفتی‌ها در جام ملت‌های آسیا؛ توقف کره مقابل مالزی، بحرین حریف ژاپن شد

یورونیوز: در روز پایانی مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا با دو مسابقه تماشایی و پر هیجان دنبال شد و بارها جایگاه تیم‌ها در مرحله حذفی دستخوش تغییر شد.

در چارچوب بازی‌های دور سوم گروه پنجم جام ملت‌های آسیا دو تیم کره جنوبی و مالزی به مصاف یکدیگر رفتند در حالی‌که همزمان دو تیم دیگر این گروه یعنی اردن و بحرین هم مقابل یکدیگر قرار گرفتند.

بازی‌های این گروه در حالی برگزار شد که پیش از شروع، اردن و کره جنوبی با ۴ امتیاز و بنا به تفاضل گل در رده‌های اول و دوم قرار داشتند و بحرین ۳ امتیازی در جایگاه سوم قرار داشت. اما با شروع مسابقات وضعیت جدول این گروه بارها تغییر کرد.

کره‌ای‌ها در همان نیمه اول و در دقیقه ۲۲ توسط جئونگ وو یئونگ توانستند به گل نخست خود دست یابند. ۴۵ دقیقه نیمه نخست بازی در حالی ادامه داشت که بازیکنان مالزی که در دو بازی خود دو شکست تجربه کرده بودند، با ارائه یک نمایش دفاعی تلاش می‌کردند از دریافت گل‌های بیشتر جلوگیری کنند. این مسابقه در نیمه اول با همان یک گل به سود کره جنوبی به پایان رسید.

در بازی همزمان هم در ۴۵ دقیقه نخست تنها ۱ گل داشت و این گل البته سهم تیم صدرنشین نبود. بحرینی‌ها که مقابل کره باخته و مالزی را برده بودند در دقیقه ۳۴ توسط هلال به گل رسیدند تا حتی بالاتر از اردن در جدول قرار گیرند. بازی در نیمه اول این مسابقه با همان نتیجه ۱-۰ به سود بحرین به پایان رسید.

در پایان نیمه اول دو مسابقه کره‌ای ها با ۷ امتیاز صدرنشین و بحرین با ۶ و اردن با ۴ امتیاز به عنوان تیم‌های اول تا سوم گروه می‌توانستند به مرحله بعد راه یابند.

 مسابقه اردن و بحرین در نیمه دوم هم اتفاقات چندانی نداشت و بحرینی‌ها با همان یک گل به پیروزی دست یافتند اما در ۴۵ دقیقه دوم بازی کره و مالزی اتفاقات زیادی رخ داد که وضعیت جدول این گروه را بارها تغییر داد. مالزی ابتدا در دقیقه ۵۱ توانست نخستین گل خود در این رقابت‌ها را به زیبایی وارد دروازه کره جنوبی کند. چند دقیقه بعد زردپوشان مالزی با سرمربی کره‌ای خود توانستند در کمال شگفتی و از روی نقطه پنالتی برای دومین بار دروازه قرمز پوشان را باز کنند تا به نخستین پیروزی خود در این رقابت‌ها نزدیک شوند.

با این نتایج کره‌ با ۴ امتیاز در رده سوم قرار می‌گرفت و بحرین و اردن اول و دوم می‌شدند. اما دقایقی بعد و با حملات فراوان، کره‌ای ها موفق شدند گل تساوی را وارد دروازه مالزی کنند و به رده دوم جدول برگردند. اما حملات کره‌ای‌ها آنقدر ادامه یافت تا در دقیقه ۹۴ این تیم به یک ضربه پنالتی دست یافت و سون هیونگ مین ستاره این تیم موفق شد گل سوم را برای شاگردان یورگل کلینزمن به ثمر برساند.
گل دوم کره‌ای‌ها از روی یک ضربه ایستگاهیاما این پایان این مسابقه پرهیجان نبود و در حالی‌که داور ۱۲ دقیقه وقت اضافه گرفته بود در نهایت در دقیقه ۹۰ به علاوه ۱۴ بازیکنان مالزی در کمال ناباوری موفق شدند گل سوم را هم وارد دروازه کره‌ای‌ها کند تا مسابقه ۳-۳ شود.

این مسابقه دیدنی در نهایت با تساوی ۳-۳ به پایان رسید تا در روزی عجیب و هیجان‌انگیز این بحرین باشد که با ۶ امتیاز به عنوان صدرنشین گروه پنجم معرفی شود.

با این نتایج بحرینی‌ها در مرحله بعد باید به مصاف ژاپن بروند و پیروز آن مسابقه به مصاف برنده دیدار ایران و سوریه خواهد رفت.

کره‌ای‌ها که با این تساوی دوم شدند، در دیداری نه چندان راحت در مرحله بعد احتمالا باید با عربستان دیدار کنند. کره در واقع باید با تیم صدرنشین گروه ششم بازی کند. در حال حاضر عربستان با ۶ امتیاز در صدر است و تا ساعاتی دیگر مقابل تایلندی قرار می‌گیرد که ۴ امتیازی است. پیروزی عربستان یا تساوی، باعث خواهد شد مانچینی و کلینزمن در مرحله یک هشتم نهایی مقابل یکدیگر قرار بگیرند.

اردن هم تا پیش از برگزاری این مسابقه صدرنشین بود در نهایت با این شکست در جایگاه سوم قرار گرفت و در مرحله بعد باید با عراق دیدار کند.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.