خشم حسن روحانی از خامنه‌ای به خاطر رد صلاحیتش

حسن روحانی اعلام کرده که صلاحیتش برای انتخابات آینده مجلس خبرگان رد شده است.
بیانیه حسن روحانی: آنان که با انگیزه‌های سیاسی دست به رد صلاحیت اینجانب زده و هزاران نفر از داوطلبان مجلس را نیز به دلایل عمدتاً سیاسی رد صلاحیت کرده‌اند، نه مالک انقلاب و کشورند و نه صلاحیت تعیین مصالح کشور را دارند
***
حسن روحانی: رویکرد حذف‌گرایانه و ضد قانونی جریان اقلیت حاکم آشکار است
ساعاتی پس از انتشار خبر رد صلاحیت حسن روحانی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری، رئیس جمهوری سابق ایران در بیانیه‌ای تند با سیاسی خواندن رد صلاحیتش نوشت: «آنان که با انگیزه‌های سیاسی دست به رد صلاحیت اینجانب زده و هزاران نفر از داوطلبان مجلس را نیز به دلایل عمدتاً سیاسی رد صلاحیت کرده‌اند، نه مالک انقلاب و کشورند و نه صلاحیت تعیین مصالح کشور را دارند.»
 
رئیس جمهوری سابق حکومت با قلمی تند نوشته که « اینک حجت تمام شده است و شاهدی روشن و غیرقابل انکار بر رویکرد حذف‌گرایانه و ضد قانون اساسی جریان اقلیت تمامیت‌خواه حاکم، پیش چشم ملت ایران آشکار گشته است.»
 
در بیانیه حسن روحانی با مطرح کردن این سوال که «چرا دلایل رد صلاحیت را با مردم در میان نمی‌گذارید؟ آمده که «شورای نگهبان جریان مأیوس‌سازی‌ مردم را تقویت کرد.»
 
آقای روحانی نوشته: «از این آقایان باید پرسید آیا در این تصمیم، شما بی‌طرفی سیاسی را رعایت کرده‌اید؟ شما اگر نیت سیاسی جانبدارانه نداشتید، به کدام دلیل قانونی، صلاحیت کسی که بیشترین سابقه نمایندگی مردم در نظام را داشته را زیر سؤال برده‌اید؟»
 
حسن روحانی افزوده «اگر نیت جانبدارانه سیاسی ندارید و از ترس رأی‌آوری او خود دست به کار حذف پیشاپیش نشده‌اید، چرا این دلایل را با مردم در میان نمی‌گذارید؟ و اگر نیت سیاسی جانبدارانه داشتید، آیا این عملکرد، صلاحیت شما در نظارت منصفانه بر انتخابات را از شما سلب نمی‌کند؟»
 
او با اشاره به رد صلاحیت برخی حامیان خود نوشته: «می‌شد حدس زد که وقتی عده‌ای در دو انتخابات قبلی به جرم حمایت از روحانی رد شده‌اند، خود روحانی را هم رد کنند»
 
روحانی با وجود آنکه تاکید کرده همچنان بهترین راه را شرکت در انتخابات می داند، نوشته: «با این شواهد روشن، دیگر تردیدی نمی‌ماند که اقلیت حاکم، رسماً و علناً کاهش حضور مردم در انتخابات را می‌خواهند.»
حسن روحانی برای بیش از یک دهه، نماینده «علی خامنه‌ای» در شورای عالی امنیت ملی بوده است.
 
علاوه بر آقای روحانی گزارش‌ها حاکی از رد صلاحیت «محمود علوی»، وزیر اطلاعات دوره روحانی و مصطفی پورمحمدی دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز برای انتخابات خبرگان است. هم آقای علوی و هم پورمحمدی سال‌ها به عنوان چهره‌های نزدیک به حکومت در راس ساختار قدرت حضور داشتند.
+51
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  خشایار1980 - شیراز، ایران

  تکرار تاریخ،محمدرضا پهلوی(لعنت اله)هم آخری ها همین کارها را می کرد.پایان همه دیکتاتورها شبیه به هم هسن ولی هیچ کدوم یاد نمی گیرند چون دیکتاتورها و دیکتاتور پروژه‌ای غالبا مطالعه ندارند و روشنفکران را دشمن خود می دانند،پس توأمان راه به تاریکی می برند
  97
  11
  ‌پنجشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  سگ زرد برادر شغال هست، و‌آخوند خوب، آخوندی هیت که دفن شده باشه
  8
  85
  ‌پنجشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  قشر خاک بر سری لیاقتی بیش از این جماعت باجناقباز عقب افتاده و دنبالچه ولایت ندارد. ‌امسال میلادی دنیا اخبار خوبی برای ارایه نخواهد داشت، مصایب عجیب و . غریبی در انتظار طبقه عام یا همان رعیت زمان قاجار است. در فکر جمع آوری آذوقه فقط برای زنده ماندن و گذر از این برهه زمانی باشیم. افراشته باد پرچم ایران بزرگ به رهبری . شاهرضا پهلوی یگانه ناجی ایران زمین 🌹❤️
  5
  52
  ‌پنجشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  قبول کن تاریخ صرفت برا اغا تموم شده فقط استخر و سفر خارجی نرو که اغا بتون کتلتت کنه
  2
  69
  ‌پنجشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  چی شد جمعه بلند شدی دیدی رد صلاحیت شدی و کلید تا دسته تو ماتحتت گیر کردی ؟
  1
  73
  ‌پنجشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  زنده باد رضاشاه دوم‌ پهلوی - پاریس، فرانسه

  دوستان دیگه نگیم‌ اذان! بگیم ناقوس مرگ! . نگوییم‌ اذان می دهند، بگوییم ناقوس مرگ می زنند!
  3
  28
  ‌پنجشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Butler - سیدنی، استرالیا

  ملت فریب نخورید که این دعوای دروغین روباه ها است
  0
  35
  ‌پنجشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  خیلی جالبه که حسن اخوند روش میشه اسم ملت را ببره چون میدونه با ملت ایران طفه. طبق اصل مملکت داری دمو قراضه:....- مردم به دو دسته خیلی نامساوی تقسیم می‌شوند: عوام و خواص. نسبت این دو با هم، نسبت ۹۹ به ۱ است. یعنی از هر ۱۰۰ نفر، ۹۹ نفر عوام‌اند عین خودمان و یک نفر خواص است. و هیچ آدم عاقلی، ۹۹ را نمی‌گذارد، یک را بردارد. پس خواص را در شمار هیچ‌یک از اعضای بدن خود به حساب نیاورید و در صورت لزوم، فقط به جلب رضایت عوام فکر کنید. اولاً: جلب رضایت عوام، بسیار آسان‌تر از خواص است. ثانیاً: رضایت عوام را فله‌ای می‌شود جلب کرد ولی خواص را یکی یکی؛ آن هم اگر بشود.ثالثاً: عقلِ عوام به چشمشان است ولی عقل خواص، هر کدام، یک جایشان است که با زحمت هم نمی‌توان جایش را پیدا کرد. و از همه مهم‌تر، در انتخابات و رأی‌گیری، رأی خواص و عوام یک اندازه است. رأی آدم خاص که بیشتر یا بزرگ‌تر از آدم عوام نیست. پس آدم باید مغز خر خورده باشد که خواص را با همه‌ی مشکلات‌شان جدی بگیرد. خلاصه این که: این عوام‌اند که سرنوشت و تقدیر خواص را رقم می‌زنند. پس خود خواص را نباید جدی گرفت...
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  ...پس خود خواص را نباید جدی گرفت، ولی خطر خواص را چرا. خیلی باید مراقب بود. این خواص، موجودات پلید و ناشناخته‌ای هستند که اگر ازشان غافل شوید، کار دست تان می‌دهنداینها اصول حکومت بر ملت ایران را از اصول دموقراسضه کپی کردند. حسن اخوند انتظار داره مثل اختشاسات قرمه سبزی ملت همانطور که فدای اخوندک بی عمامه موسووی و اخوندک کربوبی زهرا منافق کپک زده شدند بیا فدای میخ اسلام حسن اخوبد هم بشن و بتیزین تو خیابون اینبار خودشون را بنفش کنند نه سبز
  1
  3
  ‌پنجشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  پفیوز نمیخواد قبول کُنه که از دید مفعول ، مهره سوخته است ! حتماً باید سر از استخر فرح دربیاره تا متوجه بشه که ، بقول مفعول : جزو خواص بی بصیرته !!
  1
  11
  ‌پنجشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.