زهرا رهنورد: طولی نخواهد کشید که خود حاکمان در این دریای خون غرق خواهند شد

 زهرا رهنوردرادیو فردا: زهرا رهنورد، از رهبران جنبش سبز که ۱۳ سال است به همراه همسر خود، میرحسین موسوی در حصر خانگی به سر می‌برد، در واکنش به اعدام‌های سیاسی اخیر در ایران، پیام کوتاهی را خطاب به حاکمیت جمهوری اسلامی منتشر کرد و از آن‌ها خواست «فرزندان ملت» را نکشند.

خانم رهنورد در بخشی از پیامی که از حصر خانگی انتشار داده، نوشته است: «حاکمان دریای خون را در سراسر کشور جاری کرده‌اند. فرزندان ایران را می‌کشند، یا در خیابان، یا در زندان، یا با اعدام، و دل مادران را به داغ نوگلان‌شان غرق در خون می‌کنند.»

او در پایان، به حاکمیت ایران هشدار داده است که آیا فکر نمی‌کنند که «دیر نیست و طولی نخواهد کشید که خودشان در این دریای خون غرق خواهند شد و صبح نجات ملت طلوع خواهد کرد؟»

خانم رهنورد پیام خود را همراه با یک نقاشی که به همین مناسبت کشیده، منتشر کرده است.

بیانیه خانم رهنورد یک روز پس از اجرای حکم اعدام محمد قبادلو، از بازداشت‌شدگان اعتراضات سال ۱۴۰۱، منتشر شده است. اعدام محمد قبادلو اعتراضات گسترده فعالان مدنی و حقوق بشر و مخالفان جمهوری اسلامی را به دنبال داشته و از جمله ۶۱ زن زندانی عقیدتی در زندان اوین اعلام کرده‌اند که برای توقف اعدام‌ها روز پنجم بهمن دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

محمد قبادلو که به اتهام زیر گرفتن و قتل یک نیروی انتظامی در اعتراضات سال ۱۴۰۱ به اعدام محکوم شده بود، با وجود نقض حکم اعدامش در دیوان عالی کشور، بامداد سوم بهمن اعدام شد.

او نهمین نفر از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری «زن، زندگی، آزادی» است که پس از برگزاری روندهای قضایی فوری و مورد اعتراض از سوی نهادهای حقوق بشری، اعدام شده است.
+71
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان

  وای وای وای چقدر این زن مهربان و دلسوزه!! حالا اگر شوهرت رئیس جمهور یا نخست وزیر بود باز هم از این چیزها میگفتی؟ همون سال 57 که دوران طلایی امام خمینی تون بود چند هزار نفر رو بیگناه اعدام کردند و شماها اعتراض نکردید؟ خشت اول گر نهاد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج!! شوهرت هوس دوران طلایی امام رو کرده بود خب این هم دنباله همون دوران دیگه مگه جز اعدام چیز دیگه ای هم بود؟
  10
  81
  ‌پنجشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zavareh - رودسر، ایران

  البته همسر سبز رنگ شما نیز در دادگاه مردمی بایستی پاسخگوی شرکت در تشکیل و همکاری هایش با جنایات این حکومت اشغالگر باشد
  12
  74
  ‌پنجشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  برو گمشو ته مونده منافقین و مریم بعثی. تو کثافت نقش در حد توله عرفات رایفی پور مونث را بازی میکنی.
  8
  38
  ‌پنجشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  شک نکن. ولی خوشبختانه خودت و شوهر مفعولت هم دارید با اونها غرق میشید. مظلوم نمایی هم نکن
  7
  37
  ‌پنجشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  حرف کسی که حجاب ننگین و خفاش گونه رژیم آخوندی سرش کرده حرفش هیچ اهمیتی نداره.میخواهم بدونم اگه الان هنوز این و شوهرش نانشان قطع نشده بود و تو دم و دستگاه بودند هم باز از این حرفها میزد؟
  4
  12
  ‌پنجشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Sarin_m2005 - شیراز، ایران
  PERTAPANI - بن، آلمان
  سلام خدمت دوستان بهتر از جان. آیا هر کسی که از نظام برگرده . کارش درست نیست؟؟؟. آیا باید از نطفه مخالف نظام میبود؟؟. بنظرم یه تجدید نظر بکنید؟؟. طرف ۱۳ سال زندان نظام بوده؟؟. طرف ۱۳ سال توبه نکرده؟. طرف ۱۳ سال از حرفش کوتاه نیامده..... بزرگوارید
  1
  0
  جمعه ۰۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۴:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان
  Sarin_m2005 - شیراز، ایران
  من با کسی که از نظام برگرده مخالفتی ندارم ولی با کسی که میگه دوران طلایی امام مخالفت دارم!! اگر نوشته من را بادقت میخواندی متوجه این نکته میشدی
  1
  0
  جمعه ۰۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.