هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره همه‌گیری ۲۰ برابر بدتر از کرونا

العربیه: در جریان «مجمع جهانی اقتصاد» امسال کارشناسان «سازمان جهانی بهداشت» هشدار دادند که جهان می‌تواند در آینده دچار یک همه‌گیری «20 برابر بدتر از کرونا» شود، و از رهبران جهان خواستند تا از هم‌اکنون خود را آماده کنند.

دانشمندان بیماری که عامل همه‌گیری بعدی در جهان می‌شود را «ایکس» نامیده‌اند، که به این معناست که همه‌گیری جهانی بعدی، به جای اینکه توسط یک بیماری شناخته‌شده ایجاد شود، نتیجه یک پاتوژن (عامل بیماری‌زا) ناشناخته خواهد بود.

کارشناسان سازمان بهداشت جهانی جلسه‌ای توجیهی برگزار کردند و از رهبران جهان خواستند با هم همکاری کنند تا راهبردهایی برای جلوگیری یا مدیریت همه‌گیری بیماری ایکس در آینده ایجاد کنند. یکی از موضوعات مهم، تدوین استراتژی‌های ارتباطی بهتر برای کاهش اطلاعات نادرست و نظریه‌های توطئه بود.

دانشمندان بر این باورند که محتمل‌ترین عامل بیماری ایکس می‌تواند گونه‌ای از ویروس تنفسی باشد که احتمالاً در حال حاضر در حیوانات در حال گردش است و هنوز فرصت نکرده است تا به انسان جهش کند.

آنها می‌گویند اگر از الان خودمان را برای مقابله با همه‌گیری ایکس آماده نکنیم، این بیماری می‌تواند آسیب بیشتری از کرونا بر جای بگذارد. ویروس کرونا تاکنون منجر به مرگ بیش از هفت میلیون نفر در سراسر جهان شده است.

سازمان جهانی بهداشت در حال حاضر برخی ابتکارات را برای محافظت در برابر بیماری همه‌گیر آینده آغاز کرده است. این شامل اقدامات تشویقی برای اشتراک فناوری و تقویت نظارت بر بیماری‌ها بین کشورهای مختلف است.

در جایی که کارشناسان سازمان بهداشت جهانی طی این جلسه روی روشنگری درباره بیماری ایکس تمرکز کردند، این تنها موردی نیست که این روزها موجب دغدغه متخصصان بیماری‌‌های واگیردار است.

ویروس‌های دیگری که به طور بالقوه می‌توانند عامل همه‌گیری‌های تنفسی جدید شوند اِبولا، ماربورگ ، تب خونریزی کریمه کنگو، تب لاسا، مِرس، سارس، ویروس نیپا، تب ریفت وَلی، ویروس زیکا، و سویه‌های جدید کرونا هستند.
+13
رأی دهید
-54

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  Free Press - لندن، انگلستان

  معلوم نیست چه خوابی برا مردم دیدن، خلاصه تا همه رو به کشتن ندن این گلوبالیستها دست بردار نیستند. خودشون میدونن چیزی که ساختن اینقدر کشنده هست که میگن ما از همین حالا گفتیم که بعدا شگفت زده نشین.
  1
  59
  ‌چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  فقط امیدوارم که ساکنان بیت رهبری به اسهال خونی مزمن مبتلا بشند!
  3
  31
  ‌چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Zebelemahal - تهران، ایران
  اخوی بیماریهاییذکه تو پاراگراف آخر صفحه ذکر کردی هیچ کدام نه تنها جدید نیست بلکه سالها قبل از اینکه کرونا به گوش مردم رسیده باشه در بعضی از نقاط دنیا مردم بینوارو درگیرشان کرده بود . لطفا برای جذب خوانندگان بیشتر اطلاعات کذب به مردم ندهید بخصوص در زمینه بیماری ها و امثالهم زیرا تو این عصر پرتشنج مردم به اندازه کافی دچار استرس و نگرانی ها هستند بنابراین شما تشدید نفرمایید
  3
  16
  ‌چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  saeed scotland - لاس وگاس، ایالات متحده امریکا

  کثیف ترین و بدترین ویروس جهان اخوند هست که صد برابر کرونا کشته داده و تا این ویروس کثیف نابود نشود حالا حالاها کشته خواهد داد
  2
  23
  ‌چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  ابن ملجم(ع) - مونیخ، آلمان
  یعنی برای ویروسی که ساختید و در حال ازمایش ان در مملکت ریشی سوناک یعنی و افریقا هستید هنوز اسم پیدا نکردید؟ اسمش بگذارید حضرت علی یا شیعه صفوی جعفری
  1
  5
  ‌پنجشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۵:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.