دادستانی تهران برای ادعای «رشوه‌گیری در مجلس» از رائفی‌پور مدرک خواست

علی‌اکبر رائفی‌پور همچنین رسیدهای پرداخت پول توسط مشاور رسانه‌ای رئیس مجلس به عنوان «هدیه» را منتشر کرده استرادیو فردا: قوه قضائیه اعلام کرد علی‌اکبر رائفی‌پور، سخنران و چهره جنجالی نزدیک به حکومت، بعد از طرح ادعای دریافت رشوه توسط یکی از نمایندگان مجلس، از سوی دادستانی تهران «دعوت» شد تا اسناد و مدارک خود را در این زمینه ارائه دهد.

آقای رائفی‌پور هفته گذشته در یک برنامه تلویزیون حکومتی گفته بود که «یکی از نمایندگان مجلس ۱۴۰ سکه طلا رشوه گرفته بود تا یک تحقیق و تفحس در مجلس را متوقف کند».

مرکز رسانه قوه قضائیه روز سه‌شنبه سوم بهمن خبر داد بعد از حضور او در دادستانی و بررسی موضوع توسط مقام‌های قضایی، نتیجه اعلام خواهد شد.

برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی انتقاد کرده‌اند که قوه قضائیه، دیگران را «احضار» می‌کند ولی رائفی‌پور را «دعوت».

روزنامه «اعتماد» روز دوشنبه به نقل از نزدیکان رائفی‌پور نوشته بود که او اسناد «تخلفات و مفاسد» را در اختیار دارد و در صورت لزوم به مقام‌های قضایی ارائه خواهد داد.

از سوی دیگر، برخی نمایندگان مجلس در واکنش به اظهارات این سخنران تندرو که نزدیک به اصولگرایان است، گفتند اگر اتهامات او ثابت نشود، باید با او «برخورد» شود.

جواد حسینی‌کیا، یکی از این نمایندگان، با انتقاد از «کلی‌گویی» رائفی‌پور، از دستگاه‌های امنیتی خواست تا به «شفاف‌سازی» درباره این ادعا رسیدگی کند.

از سوی دیگر، موسی غضنفرآبادی، سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان، روز دوشنبه گفت: «جزئی‌ترین موارد تخلف درباره نمایندگان به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان ارسال و بررسی می‌شود. چگونه ممکن است رائفی‌پور در جریان پرونده تخلف باشد، اما هیئت نظارت بی‌اطلاع باشد؟»

علی‌اکبر رائفی‌پور همچنین روز دوشنبه رسیدهایی را از پرداخت پول نقد توسط محمدسعید احدیان، مشاور رسانه‌ای رئیس مجلس، در شبکه ایکس (توئیتر سابق) منتشر کرد و آن را «پول‌پاشی» با عنوان «هدیه» خواند.

در این دو سند که عنوان «رسید کارت هدیه» بر آن‌ها دیده می‌شود، اهدای مبالغ ۲۰۰ و ۳۰۰ میلیون تومانی در قالب «تراول‌های ۱۰۰ هزار تومانی» قید شده است.

آقای احدیان در واکنش به انتشار این دو رسید، ضمن تأیید آن‌ها گفت که این مبالغ از سوی روابط عمومی مجلس و برای «انتشار گزارش عملکرد مجلس، کمیسیون‌ها و نمایندگان» هزینه شده است.

با این حال برخی کاربران شبکه ایکس در واکنش به این پاسخ نوشتند که چرا دستیار محمدباقر قالیباف به جای روابط عمومی و از کانال‌های رسمی، شخصا پول نقد بابت انتشار گزارش عملکرد مجلس پرداخت کرده است.
+28
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این حادثه و تخریب ویلاهایی در کلارآباد همه نمایشات قبل از انتخابات هستند.
  2
  26
  ‌سه شنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  zelandola - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  اگر زنگ بود رافی پور میگفت مدرک میخوایید باشه!‌. یک گروه تحقیق بدهید تحقیق کنیم ببینم این اقا از زمان مجلس به بعد چقدر گردش مالی و ثروت خانواده بوده و انباشته شده ! اگر نبود هر چی شما بگید.مطمعنآ 99٪ فاسد نماینده مجلس !‌
  3
  12
  ‌سه شنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  از پیدایش ادیان تا حالا میلیونها روایت و حدیث های گوناگون بدون هیچ مدرکی از کنیسه تا کلیسا ، از آتشکده تا خانقاه و از معبد و مسجد تا بارگاه خدایان گفتید و کشتید و می کشید . خر و الاغ هر دو همدیگر را خوب می شناسند و از یک آخور می خورند ، چگونه نماینده و سخنرانی که حامی او است غریبه و نا آشنا هستند ؟
  4
  3
  ‌سه شنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران
  شو تبلیغاتی حفظ نظام است ، اصلا نظام اسلامی آدم سالم را در درون خودش راه نمیدهد .
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.