جان بولتون: حملات ما در دریای سرخ آخوندهای ایران را تهدید نمی‌کند، باید مستقیم حمله کرد

یورونیوز: جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در دولت آقای ترامپ بر این باوراست که حملات ائتلاف تحت امر آمریکا در دریای سرخ علیه حوثی‌ها، لزوما تهدید علیه آخوندهای تهران نیست و باید به طور مستقیم سایت‌های دفاع هوایی در ایران را هدف قرار داد و به شناسایی مقر سپاه قدس پرداخت.

جان بولتون، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل و مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی اسکای‌نیوز مدعی شد که حمله هفتم اکتبر حماس به اسرائیل بخشی از برنامه ایران بوده است.
او همچنین تاکید کرد که ایده تشکیل دو کشور فلسطینی و اسرائیلی امروزه دیگر محلی از اعراب ندارد.

آقای بولتون افزود: «صرف نظر از میزان محبوبیت ایده تشکیل دو کشور، واقعیت موجود این است که راه حل دو-دولت دیگر محلی از اعراب ندارد. همچنین این ایده که بخواهید غزه را بازسازی کرده و بر آن کشوری بسازید، با واقعیت موجود همخوانی ندارد.»
حمله هفتم اکتبر بخشی از راهبرد حلقه آتش ایران و قاسم سلیمانی بود
او با اشاره به تغییرات و تحولات کنونی منطقه نیز تاکید کرد: «ایران برای آنچه در منطقه روی داده هیچ تاثری نمی‌خورد. آنچه در منطقه روی داده در واقع برنامه‌ای است که رهبری ایران آن را راهبرد «حلقه آتش» علیه اسرائیل می‌نامد، آنچه پیشتر توسط قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس تدوین شده بود.»

مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در دولت ترامپ گفت: «حماس به یکباره و یکشبه به فکر حمله به اسرائیل نیفتاد بلکه این حمله از مدت‌ها پیش مدیریت شده و بخشی از برنامه ایران بود. البته سخت است که بخواهیم به تصویر کاملی از آنچه ایرانی‌ها در ذهن دارند برسیم، ممکن است آنها از نحوه اجرای این برنامه [حمله هفتم اکتبر] خیلی خوشحال نباشند. اما به هر شکل ایران حوثی‌ها، حماس، حزب‌الله و گروه‌های شبه‌نظامی شیعه در عراق را آموزش داد، از آنها حمایت مالی کرد و تجهیزات نظامی در اختیارشان قرار داد تا از این منابع به نفع و صلاحدید خود استفاده کند.»
لازم است تعدادی از کشتی‌های ایران در دریای سرخ به قعر دریا برود
او در ادامه تاکید کرد که آنچه به عنوان قدرت بازدارنده در برابر ایران صورت گرفته کافی نیست و پیشنهاد داد که این تهدیدها و حملات باید مراکز اصلی در ایران را هدف قرار دهد.

او در همین زمینه پیشنهادهایی ارایه داد، از جمله اینکه «می‌توانیم کشتی‌های ایران در دریای سرخ که مشغول کمک به حوثی‌ها هستند را به ته دریای سرخ بفرستیم، می‌توانیم به سایت‌های دفاع هوایی در داخل ایران حمله کنیم، می‌توانیم مقر نظامی نیروی سپاه قدس را بیابیم یا کمپ‌هایی که در آن به گروه‌های مختلف شبه‌نظامی سلاح و آموزش داده می‌شود.»
حملات ما علیه حوثی‌ها در دریای سرخ، تهدیدی  برای آخوندهای تهران نیست
به گفته او «حملات ائتلاف تحت رهبری آمریکا در دریای سرخ لزوما تهدیدی برای آخوندها در تهران به شمار نمی‌آید. مادامیکه مشارکت آنها در تمام اقدامات منطقه، هزینه‌ای برای آنها در بر نداشته باشد، آنها به کارشان ادامه خواهند داد چرا که دیگر هیچ قدرت بازدارنده‌ای در منطقه نداریم.»  

سخنان آقای بولتون در شرایطی مطرح می‌شود که تهران تنها یک بار به طور مستقیم به در دست داشتن در حمله هفتم اکتبر اشاره کرده است. سپاه پاسداران ایران در واپسین روزهای سال ۲۰۲۳ میلادی خبر داد که عملیات طوفان الاقصی بخشی از انتقام کشته شدن قاسم سلیمانی بود. آنچه بعدتر از سوی حماس تکذیب شد.
+107
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  GORG AMERICAN - واشنگتن دی سی، ایالات متحده امریکا

  کاش تو رئیس جمهور میشدی دلی فقط ۴۸ ساعت
  7
  30
  دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  نسل بی سواد - اسلو، نروژ

  حرفهای این بنده خدا معمولا درسته ولی اصلا بهش گوش نمیکنن چون برخلاف منافع پنهانی و سیاست خارجی آمریکا و متحدانش است . اونها ۵۰ ساله دارن از این بلبشوی خاورمیانه سود می‌برند. میلیاردها دلار فروش اسلحه به عربستان و سایر کشورهای عربی . نفت و ذخایر مفت ایران . پولها و طلاهای یا مفت به سمت کانادا. منابع انسانی بسیار متخصص به سمت اروپا کانادا و آمریکا. خوب دارن میبرن .
  6
  34
  دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  طبق محاسبات و برآوردهایی که کرده‌ام، این شرارتهایی که جمهوری اسلامی می کند و می‌خواهد هزینه را برای دنیا بالا ببرد، بمانند جنگ جهانی دوم و شرارت های ژاپن، منتهی به دو بمب اتمی به تهران و قم خواهد شد!
  4
  25
  دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ایران جویدان - جیبوتی، آنگولا

  بیست سال این بنده خدا داره می گه ولی هیچکس تو بحرفش گوش نمی ده، آخرش هم به مجبورن به همین نتیجه برسن و همینکارو بکنن ولی احمقا تا کاملا دنیا بتوسط این اخوندای حرم لقمه به گوه کشیده نشه هی این دست اوندست می کنن.
  8
  31
  دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - برابراند ، دانمارک
  باز این بابای پینوکیو جوگیر شد. همان‌طور که رهبر معظم فرموده‌اند، بزنید می‌خورید. اونم از نوع بدجورش.
  16
  6
  دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  antifascism - تهران، ایران
  یا فاطمه زهرا - برابراند ، دانمارک
  رهبرت زیر باجناقش اینو گفت یا زیر برادرزنش؟
  6
  9
  دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.