تجمعات بزرگ اعتراضی در اقلیم کردستان علیه حملات سپاه ؛ درخواست تحریم کالاهای ایرانی

 تجمع روز دوشنبه دوم بهمن در شهر زاخو علیه حمله موشکی سپاه به اقلیم کردستانیک روز پس از تجمع اعتراضی اهالی شهر اربیل عراق علیه حملات موشکی سپاه پاسداران به مناطق مسکونی این شهر، شهروندان زیادی در دو شهر آکره و زاخو اقلیم کردستان نیز روز دوشنبه دست به تظاهرات اعتراضی علیه این اقدام سپاه پاسداران زدند.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حاکی از آن است که شهروندان زیادی روز دوشنبه،‌ دوم بهمن‌ماه، در این دو شهر اقلیم کردستان به خیابان آمده‌اند.

سپاه پاسداران بامداد روز ۲۶ دی‌ماه اعلام کرد که مناطقی را در شهر اربیل و همچنین سوریه هدف حملات هوایی خود قرار داده است.
سپاه پاسداران در اطلاعیه خود عنوان کرد که حملات به اقلیم کردستان در واکنش به کشته شدن فرماندهان سپاه و «جبهه مقاومت» بوده و در این حملات «یکی از مقرهای اصلی جاسوسی» اسرائیل منهدم شده است.

ساعاتی پس از آن مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق، با انتشار بیانیه‌ای حملات سپاه پاسداران را محکوم کرد و گفت که در این حملات چندین غیرنظامی کشته و زخمی شده‌اند.

در همین زمینه در روزهای گذشته اعتراضاتی در شهرهای مختلف اقلیم کردستان و برخی شهرهای اروپایی صورت گرفت. شهروندان کرد ساکن سوئیس، آلمان، نروژ، فنلاند، و سوئد در روزهای شنبه و یکشنبه گذشته در محکوم کردن حملات موشکی سپاه چند تجمع اعتراضی ترتیب دادند.

در همین حال روز دوشنبه همچنین خبر رسید که اتاق بازرگانی اربیل عراق در اعتراض به این اقدامات سپاه پاسداران درخواست تحریم کالاهای ایرانی را داده است.

در واکنش به این درخواست، نمایندگان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی تهران با انتشار بیانیه‌ای نوشتند که «بازرگانان ایران و اقلیم کردستان عراق، حجم تجارتی به ارزش تقریبی ۳ میلیارد دلار را در سال جاری به ثبت رسانده‌اند» و از اتاق بازرگانی اربیل عراق خواستند تا از این تحریم صرف‌نظر کنند.

خانه پیشرو دزه‌ای، بازرگان اهل اقلیم کردستان در اربیل، از مواضعی بود که شامگاه دوشنبه هفته گذشته به دستور علی خامنه‌ای هدف حمله سپاه پاسداران قرار گرفت.

در این حمله، او به همراه همسر و دختر خردسالش کشته شد و شش نفر دیگر نیز زخمی شدند. در اخبار نام و سن این دختربچه ژینا، ۱۱ ماهه، قید شده است.

حمله سپاه به خاک اقلیم کردستان اعتراض شدید عراق و اقلیم کردستان و همچنین کشورهای غربی را به دنبال داشت.
+56
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - برابراند ، دانمارک

  اقلیم کردستان رو کجام گذارده کنم؟ یا هست ایران، عراق، ترکیه و یا سوریه. همچنین جایی وجود در نقشه ندارد.
  56
  14
  دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  غلامرضا مطلبی - بستان، ایران
  اسمش اقلیم کردستان عراق چون جزء لاینفک خاک عراقه و وقتى کلمه عراق رو نمینویسید یعنى تجزیه طلبان و تروریست هاى پژاک و راهزنهاى PKK رو به رسمیت میشناسین، و من در عجبم چرا وقتى ترکیه اینها رو صبح و شب بمبارون میکنه صداشون در نمیاد، جوابش خیلى راحته، اگه ترکیه فقط گوجه و خیارو رو اینها قطع کنه از گشنگى همدیگرو میخورن بقیش پیشکش 🤣🤣🤣
  17
  3
  دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  فقط نخریدن کالا ایرانی در اقلیم کردستان برای مجازات کردن نظام جنایتکار اخوندی کافی نیست بلکه باید نظام اخوندی بخاطر اینکه خاک کشور دیگری را با موشک جنگی زده و بی گناهانی کشته و زخمی شده اند و خساراتی به منزل مسکونی مردم زده است از طرف دادگاه بین الملل محاکمه شوند و جریمه های سختی شوند تا باری دیگر به نام اسرائیل کشی در کشوری دیگر قدرت نمایی نکنن!
  0
  8
  دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - برابراند ، دانمارک
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  آدرس سفارت این کشور کذایی رو نشون بده. اگر هم نمی‌تونی پس خزعبلات نگو. چون می‌دونم نمی‌تونی، بقول یار عزیز جناب سروان ، ها ها ها.
  7
  4
  دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  یا فاطمه زهرا - برابراند ، دانمارک
  فاطی کماندو این را بدان انقدر که مردم اقلیم کردستان عراق در تک تک کشورها همراه با سفارتخانه های حکومت مرکزی بغداد در کشورهای جهان سفارات دارند و برای دنیا شناخته شده هستند دولت افغان تو نیستند. این بار به تو چه ربطی دارد که مردم کردستان عراق از رژیم ایران درخواست غرامت کنن یا نه تو چرا شدی اتش بیار معرکه ؟ برو به بدبختی و ذلیلی خودت برس برو به فکر خودت باش , انقدر رو ویلچر نشستید که وسط بدنت بو گرفته و دارید از وسط پوسیده میشید. لعنت بر ان شیری که تو خوردی دخترک عنتر فلج!
  0
  1
  ‌سه شنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - برابراند ، دانمارک
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  سفسطه نکن. پرسان کردم آدرس بده. هرگز نتوانی، ها ها ها ها 😂😜😂😜
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  یا فاطمه زهرا - برابراند ، دانمارک
  ذلیل شده می توانی از کردهای عراق که در دانمارک موجود هستند پرسان نه , ولی پرسش بکنید که کردها ایا سفارت دارند یا نه ! میدانید چی هست فاطی احمق همیشه بدبختها بدنبال زیر سوال بردن بدبخت تر از خود هستند.تو که اهل افغانستان هستید و حتما" شیعه و از طوایف هزاره هستید بدست طالبان همانقدر در عذاب هستید که کردها در ایران و عراق و ترکیه و سوریه در عذاب دولتهای مرکزیشان هستند.
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۶:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.