امیرعبداللهیان: فعالیت مستشاران نظامی ایران با قدرت ادامه می‌یابد

یورونیوز: حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران همزمان با ادامه کشته‌شدن نیروهای سپاه پاسداران در جریان حملات هوایی اسرائیل به سوریه گفت که فعالیت «مستشاران نظامی ایران» در مبارزه با «تروریسم و تامین امنیت منطقه با قدرت ادامه خواهد یافت.»

آقای امیرعبداللهیان همچنین مدعی شد که اسرائیل «همدست اصلی جریان‌های تروریستی و دشمن درجه یک امنیت منطقه» است.

در پی حمله هوایی روز شنبه (۳۰ دی/۲۰ دسامبر) جنگنده‌های نیروی هوایی اسرائیل به منطقه مسکونی مزه دمشق، پنج تن از نیروهای سپاه از جمله «فرمانده اطلاعات نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سوریه و جانشین او» کشته شدند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه (SOHR)، سازمان غیردولتی مستقر در بریتانیا، نیز در گزارش اخیر خود اعلام کرد که طی سال گذشته میلادی ۶ نفر از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در جریان حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند.

در هفته پایانی سال ۲۰۲۳ هم فرمانده لجستیک نیروی قدس سپاه در سوریه در نتیجه حمله نیروی هوایی اسرائیل به حومه دمشق کشته شد.

اسکای‌نیوز عربی نیز روز یکشنبه به نقل از منابع یمنی خبر داد که در پی حملات ۱۰ روز گذشته نیروی هوایی ایالات متحده و بریتانیا علیه حوثی‌های یمن تا کنون ۳ تن از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران کشته شده‌اند.
+0
رأی دهید
-15

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.