رئیس وفاق المدارس شیعه پاکستان: پاکستان نباید حمله ایران را تلافی می‌کرد

 فرارو: عالم مشهور پاکستانی گفت: در چنین شرایطی تنش بین ایران و پاکستان به هیچ وجه قابل قبول نیست، اگر ایران حمله کرده بود، پاکستان نباید تلافی می‌کرد. اگر به ایران فرصت داده می‌شد، برای حمله خود عذرخواهی می‌کرد.

 رئیس وفاق المدارس شیعه پاکستان گفته است که حمله ایران و پاکستان به یکدیگر مایه تاسف است و هر دو کشور مسئولیتی از خود نشان نداده اند.

به گزارش فرارو، علامه سید ریاض حسین نجفی گفت: تنش میان کشور‌های اسلامی با سابقه طولانی روابط برادرانه به نفع منطقه و اسلام نیست و موجب خرسندی کشور‌های ضداسلامی شده است.

وی با بیان اینکه غزه در آتش است و صدای ۵۷ کشور اسلامی به گوش نمی‌رسد، گفت: در چنین شرایطی تنش بین ایران و پاکستان به هیچ وجه قابل قبول نیست، اگر ایران حمله کرده بود، پاکستان نباید تلافی می‌کرد.

عالم برجسته پاکستان با بیان اینکه حمله ایران و پاکستان به یکدیگر غم انگیز است، تاکید کرد: اگر به ایران فرصت داده می‌شد، برای حمله خود عذرخواهی می‌کرد و تنش‌ها تشدید نمی‌شد. با این حال، هر دو کشور باید اقداماتی را برای بازگرداندن وضعیت به حالت عادی انجام دهند.

وی گفت: آمریکا چه تعداد حملات موشکی و پهپادی در پاکستان انجام داده و شهروندان بی گناه را به شهادت رسانده است و در مقابل پاکستان جز بیانیه پاسخی نداده است. یعنی اگر کشور کافر حمله کند پاکستان نمی‌پرسد و اعتراضی نمی‌کند، اما اگر کشور مسلمان اقدام اشتباهی کرده است ما فورا پاسخ می‌دهیم.

علامه حسین نجفی هنگام ایراد خطبه نماز جمعه در مسجد جامع علی گفت که سید عاصم منیر، فرمانده ارتش پاکستان، حافظ قرآن است، یادش رفته که خداوند در می‌فرماید: مسلمانان با یکدیگر نرمخو هستند و با کفار سختگیر. اما نیرو‌های مسلح پاکستان با پاسخ سریع، قرآن را فراموش کرده‌اند.

عالم مشهور پاکستان گفت که در امور جنگ و صلح باید به خدای متعال و قرآن کریم رجوع کنیم. اگر قرآن در جامعه رواج پیدا کند، فواید روشنی خواهد داشت.

وی علت وخامت اوضاع مسلمانان در این زمان را بی توجهی به قرآن کریم دانست.
+29
رأی دهید
-34

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  در این 43 سال اگه یدفه از ما بخطر قتلها دزدیها شکنجه ها و تجاوزها عذر خواهی کرده باشند تو هم میتونستی منتظر عذر خواهی اخوند کثیف مثل خودت باشی . اخوند به توله خودش رحم نمیکنه پس تو ول معطلی. قرانت هم تو سر خودت بخوره
  2
  71
  یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا

  شکم این یارو از المهدا که بزرگتره
  1
  29
  یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  چقدر کثافت هستن اینا
  2
  26
  یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  این پوفیوز حتمآ یک مفت خور جمهوری نکبت هست
  1
  30
  یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  خرس الله خان،ایران کشور اسلامی نیست و حساب رژیم اشغالگر سپاهی / آخوندی با ایران سواست.بیخود صحبت از مسلمان و برادر و ای جفنگیات نکن.شما پاکستانیها هیچ تشابه فرهنگی فکری با ما ندارید.هیچ ایرانی مسلمان نیست و هیچ مسلمانی ایرانی نیست.
  1
  9
  یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.