سخنگوی فارسی‌زبان دولت اسرائیل، با انتشار جدول کاری هفتگی علی خامنه‌ای، او را مسخره کرد

علی خامنه‌ای بر تابوت سید رضی موسوی نماز میت می‌خواند / هفتم دی‌ماه ۱۴۰۲کیهان لندن: شکار نیروهای اطلاعاتی در پایگاه‌های آنها کار آسانی نیست چرا که این افراد اغلب از بالاترین سطح آموزش و امکانات برای محافظت و تامین امنیت خود و تجهیزاتشان برخوردارند. هدف قرار دادن چهار عضو ارشد واحد اطلاعات «سپاه قدس» توسط اسرائیل در دمشق یک مشکل جدی جدید برای سرویس‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی خواهد بود.

پس از حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به اربیل عراق و ادلب سوریه مقامات جمهوری اسلامی بطور رسمی اعلام کردند این موشک‌ها «پیام به اسرائیل» بود. برخی رسانه‌های حکومتی حتا ادعا کردند که با این حملات «حساب کار دست اسرائیل آمد!»  برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز از این فراتر رفته و مدعی شدند «عملیات سپاه قدرت ایران را به رخ جهانیان کشید!»

امامان جمعه در ایران ۲۹ دی‌ماه در خطبه‌های نماز صحبت‌هایی کردند که نشان می‌داد از حملات موشکی سپاه به کشورهای منطقه ذوق‌زده‌اند یا دستور گرفته‌ و هماهنگ کرده‌اند که روی «هشدار به اسرائیل» تاکید کنند. اما ۲۴ ساعت پس از خطبه‌های پرهیاهوی آنها، اسرائیل در یک عملیات حساب‌شده چهار نفر از فرماندهان ارشد اطلاعات «سپاه قدس» در دمشق را هدف قرار داد و از میان برداشت.

سردار پاسدار «حاج صادق امیدزاده» معروف به یوسف با نام سازمانی «حجت‌الله امیدوار» مسئول اطلاعات سپاه قدس در سوریه و دستیاران وی علی آقازاده، حسین محمدی و سعید کریمی در ساختمانی در محله «المزه» دمشق که پایگاه اصلی اطلاعات «سپاه قدس» بود شناسایی شدند و هدف قرار گرفته و کشته شدند. این عملیات نشان می‌دهد تا چه اندازه سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل در جمع‌آوری اطلاعات در مورد موقعیت نیروهای ارشد سپاه قدس در منطقه دقیق عمل کرده‌اند و همزمان تا چه اندازه دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی ضعیف و خودش پر از حفره‌های امنیتی است!
ترور پی‌ در پی فرماندهان ارشد سپاه در سوریه توسط اسرائیل نمی‌تواند بدون همکاری عوامل نفوذی در نیروهای مسلح خود جمهوری اسلامی و همچنین دستگاه‌های اطلاعاتی رژیم سوریه صورت گرفته باشد. چنانکه حکومت پس از ترور محسن فخری‌زاده از عوامل اتمی- موشکی حکومت در جاده دماوند در آذرماه سال ۱۳۹۹ اعلام کرد برای دست‌کم ۱۴ نفر از عوامل ترور کیفرخواست صادر شده و ۹ نفرشان بازداشت شدند. در این پرونده حتا علیرضا اکبری از فرماندهان ارشد شورای عالی امنیت جمهوری اسلامی اعدام شد.

در واکنش به کشته شدن «حاج صادق امیدزاده» و همکارانش در محله المزه دمشق، بن سبطی سخنگوی فارسی‌زبان دولت اسرائیل ساعاتی پس از عملیات ارتش این کشور در دمشق با انتشار تصویری از علی خامنه‌ای در حال خواندن «نماز میت» بر تابوت رضی موسوی مسئول تدارکات «سپاه قدس» به کنایه در شبکه «ایکس» به «جدول کاری هفتگی خامنه‌ای» اشاره کرده و می‌نویسد: «یکشنبه- نماز میت شهید سپاهی، دوشنبه- نماز میت و تشییع جنازه، سه‌شنبه- نماز میت، چهارشنبه- نماز میت و بوسیدن دختران شهید، پنجشنبه- سرشماری اعضای سپاه (الباقی)…»

کنایه‌‌های بن سبطی به علی خامنه‌ای آنهم در حالی که تأکید بر خواندن «نماز میت» بر جنازه‌ی فرماندهان سپاه پاسداران دارد می‌تواند «جنگ روانی» جهت تشدید فشارها روی رهبر نظام به عنوان «فرمانده کل قوا» و تحریک وی و اطرافیانش برای اقدام تلافی‌جویانه باشد. سیاستی که به باور بسیاری تحلیلگران، دام اسرائیل برای سوق دادن رژیم ایران در باتلاق است.
در این میان، برخی منابع گزارش داده‌اند که صادق امیدزاده یکی از طراحان اصلی حملات راکتی و پهپادی به نیروهای آمریکایی در منطقه نیز بوده است. تایید یا رد این ادعا به صورت مستقل ممکن نیست اما اغلب فرماندهان سپاه قدس که خارج از مرزهای ایران ماموریت دارند، هر کدام با بخشی از شبه‌نظامیان و گروه‌های نیابتی روابط قوی‌تری دارند که با همان‌ها نیز عملیات ایذایی علیه اهداف مورد نظرشان را اجرا می‌کنند.

از پیش گزارش‌هایی نیز در مورد اختلافات میدانی فرماندهان و نیروهای این گروه‌ها در مقاطع مختلف وجود دارد. اغلب این اختلافات عمدتا یا بر سر باورهای ایدئولوژیک و شیوه‌های تاکتیکی است و یا بر سر منابع مالی. احتمال لو رفتن یا درز اطلاعات مربوط به واحدهای «سپاه قدس» و ماموریت‌های فرماندهان در همین رقابت‌ها و اختلافات زیاد است.

بعد از ترور رضی موسوی، همرزم وی سردار جعفر اسدی روی آنتن زنده تلویزیون گفت اسرائیل «به واسطه جاسوس‌هایی که داشت، توانست مکان دقیق حضورش را شناسایی کند.» لو رفتن محل استقرار چهار افسر اطلاعاتی سپاه پاسداران به فاصله سه هفته بعد از عملیات ترور رضی موسوی، یک افتضاح امنیتی برای جمهوری اسلامی به شمار می‌رود که با هیچ ترفند و موشک‌پرانی به اینور و آنور که اغلب هم مردم خود ایران قربانی این اقدامات می‌شوند نمی‌توان آن را لاپوشانی کرد.

باید یادآور شد ضرباتی که سازمان اطلاعات سپاه پاسداران (ساس) از سرویس‌های رقیب منطقه‌ای دریافت می‌کند پس از عزل حسین طائب در تابستان ۱۴۰۱ بیشتر شده است. پس از آن این شایعه در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی مطرح شد که اعضای تیم طائب به تلافی برکناری وی، اطلاعات سری سپاه پاسداران را به عوامل مرتبط با دستگاه‌های اطلاعاتی خارجی لو می‌دهند.

با اینهمه در همان دوران که طائب بر اطلاعات سپاه پاسداران سلطه داشت نیز شیخ علی یونسی وزیر سابق اطلاعات جمهوری اسلامی تیرماه ۱۴۰۰ در یک مصاحبه گفت «نفوذ موساد در کشور آنقدر زیاد شده که مسئولان باید نگران جان‌شان باشند.»
+268
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  GORG AMERICAN - واشنگتن دی سی، ایالات متحده امریکا

  او جان ناقابلی دارد.جسم و عقل ناقصی دارد.همین برنامه هم براش سنگینه
  8
  262
  یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  قسمت جفتگیری با طوسی رو نگفته
  7
  234
  یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  ناهار و شام هم هر روز کتلت
  8
  242
  یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۱:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  امسال سال کتلت پزون هست و بزودی کتلت اغا هم سر سفره ها میاد
  9
  224
  یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  ایشون برنامه روزانه را گفتند، برنامه شبانه بسیار مفصل و جایش اصلا در عموم صحیح نمیباشد!
  7
  143
  یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Kami.Yz - ناتینگهام، انگلستان

  این همه سال فقر و بد بختی نسیب ما ایرانی ها کردید ،کشتید جنایت کردید ،پونزده میلیون سوری رو از کشورشون آواره کردید ..البته که باید سزای اعمالتون رو به زودی بدید …یه مشت پیر و پاتال اشغال چاپیدید،..کشتید ،تجاوز و در بدر کردید میلیونها ایرانی رو آواره کردید ..حالا کم کم باید دکمه سی ک تیرتون خورده بشه ..
  7
  132
  یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۴:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Kami.Yz - ناتینگهام، انگلستان

  فردا باز هم تریبون امسال مثل راعفی پور باز میشه و دروغ و فحشا رو می‌خواد با اون سواد دوزاریش بشارت کنه براتون ..یه سری اومول هم میشینن پای صحبتهاش..اشغال‌های وحشی .
  7
  105
  یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۴:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ایران جویدان - جیبوتی، آنگولا

  من خودم به اجبار خدمت سربازیمو متاسفانه در سپاه بودم، اگر بدونید که اینا چه گاو و گوسفنداین تازه تعجب می کنید که چرا تا الان اسراییل و امریکا از این گاوا کم کشتن، بخدا اینا اگر اندازهً پشکلم سرشون بشه. فقط گاو و گوسفند بخاطر توهینی که بهشون شد باید منو ببخشن چون حتی فهم اونا هم از این اسکلای سپاهی و حزب اللهی بیشتره 😂
  6
  140
  یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۴:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه
  درست میفرمایید! این بیشتر مسئله پزشکی است. از دکتر مرندی نسخه گرفته و رفته از داروخانه سعید طوسی پیچیده، که حاج سعید بیاد پروستاتش رو با وسیله مقتضی از مجرای مطابق با نسخه دکتر روزی سه بار ماساژ بده! 😂
  5
  63
  یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۷:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Persian2600 - استکهلم، سوئد

  آوووو، اسرائیل جان کاری کرده کارستان، دمت گرم اسرائیل، از طرف کل مردم ایران ستمدیده ازت تشکر و قدردانی میکنیم. در حال حاضر این یکی از بهترین کارهایی که اسرائیل میتواند در حق ایرانیان در بند رژیم جنایتکار اسحالی آخوندی انجام دهد. مرسی اسرائیل😍
  5
  83
  یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  مردم سوریه شدیدا از جمهوری اسلامی و نقش مخرب آن در کشورشان نفرت دارند ، لذا جمع آوری اطلاعات در مورد مراکز و انبارها و مزدوران ج. اسلامی در سوریه کار پیچیده ای برای اسراییل نیست ، سرداران بی شرف سپاه ، سوریه را محل تفریح و زنبازی خود کرده بودند ، اکنون قتلگاه پیکر منفور این ارازل شده است
  5
  65
  یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  این اجنبی ها را همانجا چال کنید نیارید تو ایران چونکه خون کثیف‌شان خاک میهن را آلوده می‌کند
  4
  49
  یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ایران جویدان - جیبوتی، آنگولا

  اسراییل خواهشا اجازه بدید این فلک زده علی شیرهً ما فرصت کنه اون وسطا یه دودیم بگیره اخه و یه نفسی تازه کنه، این بدبخت دیگه حتی وقت نداره از حالت سجده هم بلند شه، اینجور پیش بره فک کنم از ۲۴ ساعت روز باید ۳۶ ساعت در حال نماز وسجده بمونه. 😂
  5
  51
  یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.