کریم باقری تایید کرد؛ نهادهای امنیتی مانع ادامه حضور او در پرسپولیس شدند

 کریم باقری، مربی چند فصل اخیر تیم فوتبال پرسپولیس.صدای آمریکا: کریم باقری، مربی سابق باشگاه پرسپولیس در مصاحبه‌ای دلیل جدایی از این تیم را دستور نهادهای امنیتی دانست و گفت که قطع همکاری او با باشگاه پرسپولیس دلایل فوتبالی نداشته است.

باقری که در برنامه ویژه جام‌ملت‌های آسیا که توسط عادل فردوسی‌پور تهیه و از طریق پلاتفرم‌های اینترنتی پخش می‌شود سخن می‌گفت، در بخشی از سخنانش در مورد جدایی از پرسپولیس گفت: «نهادهای امنیتی نخواستند من در پرسپولیس باشم.»

مربی سابق تیم پرسپولیس در این سخنان از تداوم فشارهای بیرونی به باشگاه پرسپولیس خبر داده و احتمال همکاری با این باشگاه را «غیرممکن» دانسته است.

فشارهای مورد اشاره کریم باقری ناشی از حمایت بازیکنان تیم پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی و کریم باقری از مردم در اعتراضات سال ۱۴۰۱ است.

باقری با این سخنان خبرهای پیشین در مورد سیاسی بودن خروج او از باشگاه پرسپولیس را تایید کرده است.

روزنامه «شرق» ۱۲ تیرماه در این رابطه نوشته بود که در شرایطی که یحیی خواستار تمدید قرارداد کریم باقری شده، ولی شایعاتی به گوش می‌رسد که کریم باقری با مشکلاتی سیاسی مواجه شده است.

این روزنامه دلیل این مشکلات را «فعالیت‌های اینستاگرامی باقری در اعتراضات نیمه دوم سال گذشته» اعلام کرده بود.

سال گذشته و در همراهی با معترضان به جمهوری اسلامی، این بازیکن پیشین تیم ملی ایران و مربی وقت پرسپولیس در پست‌های متعددی اعلام کرده بود در چنین شرایطی تمامی بازیکنان فوتبال باید کنار مردم باشند.

حاشیه حمایت بازیکنان تیم پرسپولیس و مربیان این تیم از اعتراضات مردم به نوشته روزنامه «شرق» در نهایت به احضار چندین باره باقری و تعدادی از بازیکنان پرسپولیس برای ارائه توضیحات و حتی بازداشت چند ساعته سروش رفیعی منجر شد.

احضاری‌هایی که با واکنش علی کریمی، پیشکسوت پرسپولیس نیز مواجه شده بود و او در حمایت از کریم باقری نوشته بود «او خائن نیست.»

اعلام برائت و «آنفالو» کردن علی کریمی از جمله شرایطی بود که طبق شنیده‌ها، نهادهای امنیتی برای ادامه فعالیت برخی مربیان از جمله کریم‌باقری و جواد نکونام مطرح کرده بودند.

باقری مربی چند فصل گذشته تیم فوتبال پرسپولیس ۲۵ تیر ماه در مصاحبه‌ای گفته بود که «برخی» به او گفته‌اند که «ممنوع الکار» است. باقری همچنین گفته بود: «اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم.»

باشگاه پرسپولیس به‌واسطه حمایت بازیکنان و مربیان این تیم از مردم، در یکسال گذشته فشارهای بسیاری را متحمل شده است و در اوج اعتراضات حتی ماموران امنیتی اقدام به بازداشت برخی بازیکنان و حضور در محل اردوی تیم کردند.
+8
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.