حسن روحانی: اکثریت مردم نمی‌خواهند پای صندوق رأی بروند

رادیو فردا: به فاصله چند هفته تا برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان در ایران، حسن روحانی رئیس‌جمهور پیشین، می‌گوید که «اکثریت مردم» قصد ندارند در این انتخابات شرکت کنند.

روحانی روز جمعه در دیدار با جمعی از روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه‌ای گفت: «اولین بار است می‌بینیم درباره انتخابات، اقلیت حاکم با اکثریت مردم نظر واحد دارند.»

او افزود: «اقلیت حاکم می‌خواهد انتخابات خلوت باشد و کسی پای صندوق رأی نرود. اکثریت مردم هم نمی‌خواهند پای صندوق بروند.»

قرار است دور دیگری از انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری روز ۱۱ اسفند برگزار شود.

در دوره پیشین انتخابات مجلس، بر اساس آمارهای دولتی، بیش از نیمی از مردم در انتخابات شرکت نکردند.

با توجه رقابتی نبودن انتخابات در ایران و نارضایتی‌های فزاینده مردمی، بخصوص پس از اعتراض‌های سال ۱۴۰۱ پیش‌بینی می‌شود که درصد شرکت در انتخابات آتی نیز رقم پایینی باشد.

سخنگوی شورای نگهبان روز ۱۴ دی اعلام کرد که این نهاد فقط نیمی از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی را تایید صلاحیت کرده است.

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در ماه‌های گذشته در چند مناسبت مختلف، این انتخابات را «بسیار مهم» خواند، و از مردم خواست که در آن شرکت کنند.

روحانی که خود در فاصله سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ رئیس ‌جمهور ایران بوده و انتخابات پیشین مجلس زیر نظر وزارت کشور دولت او برگزار شد، پیشتر گفته است که بعد از اعتراضات آبان ۱۳۹۸ «آب از سر» حکومت گذشت و اکنون دیگر برای مقام‌های جمهوری اسلامی مهم نیست که مشارکت در انتخابات کم باشد.
+47
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  نر. که آب قطع هست، باز تو‌شر و ور گفتی؟ مشنگ اقلی، همون ۱۲ فروردین هم میدونیم که تقلب توش بوده، مردم اون موقع خواب غفلت بودند و الان براشون عبن روز روشنه که شماها یه مشت دزد و‌دغلباز و‌مفعول هستین.
  2
  37
  شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران

  آقای روحانی شیاد ، رفتن یا نرفتن مردم پای صندوق رای در نتیجه ای که اعلام خواهد شد ، نقشی نخواهد داشت . در طی ۴۴ سال ج.ا برای حکومت کردن ، از مردم بعنوان سیاهی لشکر استفاده کرده است
  0
  22
  شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۰۵:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران
  اینها از ۲۲ بهمن ۵۷ فقط فکر و ذکرشان چپاندن در ملت احمق بود ؛ رفراندوم سرکاری را انداختن ۱۲ فروردین که فرداش هم سیزده بدر هستش ؛ نه روزنامه ها نه مجلات اینترنت و رسانه درست و حسابی هم نبود که ملت را روشن کنه سطح آگاهی و سواد ملت احمق اون موقع زیر صفر بود ؛ آخوند و آخوندها را آدمهای سالم که از بهشت اومدن میدیدند برای همین روز ۱۲ فروردین در نهایت خریت دغل دو دره بازی و .. ملت را خر کردند ؛ بعد که ملت دوزاریشان افتاد که فکر و ذکر آخوند لواط و زنا و تلمبه در بهشت هست دیگه کار از کار گذشته بود و این ها خر مراد را چهار نعل می تاختن ولی الان اون خر دست و پا گردن و کمرش شکسته و لنگان لنگان داره به سمت دره و پرت شدن به دره ای که تهش مخزن کثافات و مدفوع و ادرار هست میره . خب تر زدید در مملکت گوشت ۷۰۰۰۰۰ تومان دلار ۵۴۰۰۰ تومان بعد ملت بیان رای بدن . خر خودتانید دختر و پسر و نوه های شما ها هم در استخرهای مختلط بعد دو گیلاس ویسکی توپ همدیگر را به عشق ولایت انگشت کنند ملت هم بیان رای بدن.
  0
  15
  شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.