پایگاه خبری داخل ایران: ساکنان روستای حق‌آباد سراوان کاملا ایرانی هستند

روستای حق‌آباد منطقه سراوانسایت رویداد 24: پس از حمله پاکستان به یک روستای مرزی، احمد وحیدی در مصاحبه‌ای اعلام کرده که ۴کودک، ۳زن و ۲مرد در حمله موشکی پاکستان کشته شدند که آنها اتباع غیرایرانی بوده‌اند.

سخنان سردار احمد وحیدی وزیر کشور درباره حمله پاکستان به ایران، واکنش‌های بسیار زیادی را در پی داشت، چراکه او مدعی شده ساکنان روستایی که حمله در آن صورت گرفته، اتباع غیر ایرانی هستند. مجری برنامه شبکه خبر تلویزیون هم پس توضیح مقامات استانداری سیستان و بلوچستان درباره کشته‌شدگان، از عبارت «خدا را شکر» استفاده کرد. همین مسائل باعث واکنش‌های زیادی شد؛ از جمله اینکه برخی کاربران نوشته بودند کودکان فلسطینی هم ایرانی نبودند اما ما هنگام بروز حادثه برای آنها و کشته‌شدنشان «خدا را شکر» نگفتیم!

اما مسئله وزیر کشور از اتفاقات عجیب بود، زیرا تصاویر تقسیمات کشوری و نقشه کشور و همچنین مصاحبه‌های مسئولان منطقه‌ای و ملی نشان می‌دهد روستای حق آباد سراوان متعلق به خاک ایران است و هیچ ارتباطی به خاک پاکستان ندارد و اتباع آن نیز کاملا ایرانی هستند.

همچنین درگاه مرکز ملی آمار درباره این روستا نوشته شده «براساس سرشماری مرکز آمار ایران سال ۱۳۹۰ دارای جمعیت کل ۱۱۱۳ و جمعیت مرد ۵۷۱ و جمعیت زن ۵۴۲ می‌باشد. تعداد خانوار این روستا ۲۱۵ خانوار و دارای تعداد واحد مسکونی ۱۸۴ می‌باشد.»
عکس ماهواره‌ای از منطقه سراوان در استان سیستان و بلوچستانتقسیمات کشوری و توضیح درباره منطقه سراوان سیستان و بلوچستان در سایت مرکز پژوهش‌های مجلسخبر خبرگزاری ایرنا درباره آبرسانی به روستاهای سراوان و حق آباد
کودکان کشته شده روستای حق آباد سراوان که وزیر کشور اعلام کرده ایرانی نستند!روستای حق‌آباد بعد از حمله پاکستان
+58
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  dannni - سوئد، سوئد

  وحیدی بی ناموس از ترس پاکستان اسن گ...ه خوری کرده بچه های ایرانی هیچ ارزشی برای اسن جانور های وحشی ندارند بعد وقتی میگم جوایز شاه هزار آدم بی ن...س شاخ می‌شن برات بس فرق حکم رانی شاه انشاه با این نکبت ها اینه آن زمان تمام کشورهای همسایه مثل سگ از جنرال های حکومت شاهنشاهی تنشون بلرزه می آمد
  3
  24
  جمعه ۲۹ دی ۱۴۰۲ - ۰۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.