مجلس عوام بریتانیا لایحه جنجالی اخراج مهاجران به رواندا را تصویب کرد

العربیه: مجلس عوام بریتانیا با 320 رای موافق در برابر 276 رای مخالف، و با اکثریت 44 رای لایحه جنجالی «امنیت رواندا»ی ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، که اجازه اخراج مهاجران غیرقانونی از بریتانیا به رواندا را می‌دهد، را تصویب کرد.

به گزارش «یورونیوز»، لندن و کیگالی تقریباً دو سال پیش به توافقی رسیدند که بر اساس آن مهاجران غیرقانونی که از مسیر کانال مانش وارد بریتانیا می‌شوند، بلافاصله به این کشور آفریقای شرقی اخراج خواهند شد تا همیشه آنجا بمانند.

بر اساس این توافق، بریتانیا حدود 280 میلیون یورو به رواندا پرداخت کرد، اما این طرح با چالش‌های قانونی مواجه شده است، به طوری که اولین پرواز اخراج در ژوئن سال گذشته با دستور دادگاه اروپایی حقوق بشر در آخرین لحظه متوقف شد. دادگاه عالی بریتانیا نیز در ماه نوامبر رواندا را کشوری «ناامن» اعلام کرد.

به گفته یورونیوز، سوناک به منظور متحد کردن محافظه‌کاران که در نظرسنجی‌ها از حزب مخالف کارگر بسیار عقب‌تر هستند، سیاست جنجالی مهاجرتی را محور کار خود قرار داده است تا بتواند پیروزی خود در انتخابات عمومی پیش رو که اواخر امسال برگزار می‌شود را تضمین کند.

میانه‌روهای حزب وی نگران بودند که مبادا این سیاست بیش از حد افراطی باشد، و نگرانی‌ آنها را آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد اوایل این هفته با اعلام اینکه که طرح اخراج به رواندا با قوانین بین‌المللی پناهندگان سازگار نیست تاکید کرد.

در مقابل، بسیاری از محافظه‌کاران تندرو تصور می‌کنند که این لایحه به اندازه کافی برای جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی به بریتانیا قوی نیست. تلاش تندروها برای قوی‌تر کردن این لایحه از طریق بستن راه‌های استیناف برای پناهجویان روز سه‌شنبه با شکست مواجه شده بود.

لایحه مذکور اکنون باید به مجلس اعیان برود، و نمایندگان آن مجلس تهدید کرده‌اند که طرح سوناک را به شدت اصلاح می‌کنند تا با قوانین بین‌المللی مطابقت داشته باشد.
+58
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  زنده باد رضاشاه دوم‌ پهلوی - پاریس، فرانسه
  البته مهاجران کلمه درستی نیست، مهاجر بصورت قانونی وارد کشور میشود، اینها بیشتر مهاجمان هستند!
  24
  29
  جمعه ۲۹ دی ۱۴۰۲ - ۰۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان
  این هندی که که به عنوان نوکر به انگلستان آورده شده اند بیشتر از خود انگلیسی ها نزادپرست هستند و این کشور را تنها حق هندی ها می دانند.
  2
  8
  جمعه ۲۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.