رئیس جمهور اسرائیل ایران را «امپراتوری شرارت» خواند

رئیس جمهور اسرائیل ایران را امپراطوری شرارت خوانددویچه وله: اسحاق هرتسوگ در نشست داووس جمهوری اسلامی را "امپراطوری شرارت" خواند و جنگ علیه حماس در غزه را نبرد اسرائیل برای "جهان آزاد" توصیف کرد. او از جامعه جهانی خواست با تروریسم مبارزه و از اسرائیل حمایت کند.

اسحاق هرتسوگ، رئیس‌جمهور اسرائیل روز پنجشنبه ۱۸ ژانویه در مجمع جهانی اقتصاد در داووس نسبت به نقش ایران و شبه‌نظامیان مورد حمایت آن هشدار داد. او جمهوری اسلامی را "امپراتوری شرارت" خواند که "میلیاردها دلار برای تسلیحات هزینه می‌کند".

هرتسوگ تاکید کرد پس از جنگ جهانی دوم باید برای حفظ نظم جهانی "در وضعی مناسب"  با تروریسم مبارزه کرد و از دیگران نیز در این مبارزه حمایت کرد.

رئیس جمهور إسرائیل با اشاره به شرایط اسفناک غیرنظامیان فلسطینی در نوار غزه گفت: «برای ما دردناک است که همسایگان ما این همه رنج می‌برند. با این وجود، اسرائیل باید از خود در برابر دشمنانش دفاع کند.»

او وعده داد که با توجه به "تراژدی انسانی"، اسرائیل از روز اول جنگ، برای ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه تلاش کرده است.
"جنگی برای جهان آزاد"
به گفته هرتسوگ کشورش در حال حاضر جنگیرا برای "جهان آزاد" پیش می‌برد و اگر اسرائیل وجود نداشت، نوبت اروپا بود.

هرتسوگ از ائتلاف بین‌المللی علیه شبه نظامیان حوثی تمجید کرد و با اشاره به حمله چند روز پیش نیروهای نیابتی ایران به مواضع آمریکا در منطقه گفت: «این جهادگران وحشی می‌خواهند همه ما را از منطقه بیرون کنند. این می‌تواند آمریکا را نیز تحت تأثیر قرار دهد.»

سه‌شنبه شب، سپاه پاسداران به چند نقطه در عراق و سوریه حمله کرد. ایران اهداف مورد نظر خود در عراق را مرکز جاسوسی سرویس مخفی اسرائیل موساد توصیف کرد.

هرتسوگ همچنین از ائتلاف بین‌المللی علیه شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران تمجید کرد. حوثی‌های یمناز هنگام شروع جنگ در غزه بارها به کشتی‌ها در دریای سرخ و باب‌المندب حمله کرد‌ه‌اند.

بنابر گزارش‌ها این حملات متوجه کشتی‌هایی است که یا متعلق به آمریکا و متحدانش هستند یا به مقصد إسرائیل در حرکت‌اند. تاکنون کشتی‌های برخی کشورها از جمله عربستان سعودی، قطر و چین از حملات حوثی‌ها در امان ماند‌ه‌اند.

آمریکا و بریتانیا پس از چنین بار هشدار نسبت به این اقدامات حوثی‌ها با حملات متقابل به مواضع حساس آنها در یمن پاسخدادند.
+50
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  غلامرضا مطلبی - بستان، ایران
  بله دیگه چون عادت ندارید کسى بهتون بگه بالا چشاتون ابرو هست، کسى که به ظلم و ستم و جنایات و نسل کشى هاتون بگه نه باید هم در نظرتون امپراطورى شر باشه، اون موقعى به شرف و اصالت و تاریخ و تمدنمون شک میکنیم که از ما تعریف و تمجید کنید، پایانتون بدستان توانمند مردان ایران زمین خواهد بود شک نکنید
  9
  2
  ‌پنجشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان
  این حرفها واسه فاطی تنبون نمیشه!! اگر جمهوری اسلامی "امپراطوری شرارت" باشه آنوقت اول از همه باید از کشورهای اروپایی گله کنی که چرا اینقدر روابط دوستانه و نزدیکی با این "امپراطوری شرارت" دارند و حاضر نیستند حتی سپاه رو وارد لیست تروریستی کنند و یا از مردم ایران حمایت عملی و نه حرفی کنند به نظرم کشورهای اروپایی دارند با اسرائیل دورویی می کنند از روبرو باهاش اظهار دوستی می کنند و از پشت سر هوای دشمنانش رو دارند
  3
  9
  ‌پنجشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.