کشورهای اتحادیه اروپا، یحیی سنوار، رهبر سیاسی حماس را به فهرست تحریم‌های «تروریستی» اضافه کردند

یورونیوز: یحیی سنوار، رهبر گروه فلسطینی حماس در نوار غزه، همان کسی که گفته می‌شود مغز متفکر انجام عملیات موسوم به «طوفان الاقصی» در هفتم اکتبر است، اکنون به طور ویژه هدف سیاست‌های تنبیهی اتحادیه اروپا قرار گرفته است، این در حالیست که خود حماس نیز به عنوان یک جنبش، پیش‌تر از سوی اتحادیه اروپا تحریم شده بود.

اتحادیه اروپا روز سه شنبه ۱۶ ژانویه، یحیی سنوار، رهبر حماس در نوار غزه را به دلیل پیشبرد حملات هفتم اکتبر، به طور ویژه به فهرست سیاه تحریم‌های «تروریستی» خود اضافه کرد.

جنبش اسلامگرای فلسطینی حماس پیش از این در فهرست سازمان‌های «تروریستی» اتحادیه اروپا قرار گرفته بود.

این اقدام به این معنی است که دارایی‌ها مغز متفکر این حملات در معرض مسدود شدن در تمامی ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا قرار گرفته شه و شهروندان اتحادیه اروپا از انجام معاملات با وی منع شدند.

سنوار ۶۱ ساله از ۷ اکتبر دیگر در انظار دیده نشده است.

یسرائیل کاتس، وزیر خارجه اسرائیل در بیانیه‌ای از این اقدام استقبال کرد. کاتس گفت: این تصمیم نتیجه «تلاش‌های دیپلماتیک ما برای سرکوب منابع حماس، مشروعیت‌زدایی از آن‌ها و ممنوعیت حمایت از آن‌ها است. ما به ریشه‌کن کردن ریشه شرارت در غزه یا هر کجا که سر برآورد ادامه خواهیم داد.»

محمد ضیف، فرمانده شاخه مسلح حماس یا همان «گردان‌های عزالدین قسام» که گفته می‌شود او نیز یکی دیگر از مبتکران حملات هفتم اکتبر است، به همراه یحیی سنوار، در سال ۲۰۱۵ میلادی به فهرست تحت تعقیب‌ترین «تروریست‌های بین المللی» آمریکا اضافه شدند.

اتحادیه اروپا تاکنون در اتخاذ یک پاسخ واحد و منسجم به حملات حماس و حملات ویرانگر اسرائیل به نوار غزه ناموفق بوده است.
رژه نیروهای عزالدین قسام در نوار غزه به تاریخ ۱۴ دسامبر ۲۰۲۲به گفته وزارت بهداشت غزه که زیر نظر حماس عمل می‌کند، بیش از ۲۴ هزار فلسطینی که حدود ۷۰ درصد آنها زن، کودک و نوجوان هستند، در بمباران و عملیات زمینی اسرائیل از هفتم اکتبر تاکنون کشته شده‌اند.

حملات حماس به اسرائیل در روز هفتم اکتبر بدترین حملات در تاریخ اسرائیل است که منجر به کشته شدن حدود ۱۱۴۰ نفر شد که اکثر آن‌ها غیرنظامی بودند.

شبه‌نظامیان حماس حدود ۲۵۰ گروگان را نیز به غزه بردند که ۱۳۲ نفر از آنها همچنان در نوار غزه هستند، از جمله دست‌کم ۲۵ نفر که گمان می‌رود کشته شده‌اند.

    «مرده متحرک» یا «مرد غافلگیری»؛ یحیی سنوار، رهبر حماس در غزه کیست؟

پس از این حملات، ارتش اسرائیل آقای سنوار را «همچون مرده متحرکی» اعلام کرد.
+46
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  تا چند وقت دیگه اسرائیل ترتیب اینو هم میده با معشوقش
  2
  25
  ‌چهارشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.