گلریز قهرمان بعد از متهم شدن به دزدی، رسماً از نمایندگی پارلمان نیوزیلند کناره‌گیری کرد

 گلریز قهرمان اولین پناهنده‌ای است که به عنوان نماینده وارد پارلمان نیوزیلند شدرادیو فردا: گلریز قهرمان، نماینده ایرانی‌تبار پارلمان حزب سبزها در پارلمان نیوزیلند که به دزدی از مغازه متهم شده است، در بیانیه‌ای اعلام کرد از نمایندگی در این نهاد کناره‌گیری می‌کند.

خانم قهرمان در این بیانیه که سه‌شنبه ۲۶ دی‌ماه منتشر شد، بدون اشاره به اتهامات وارد شده به خود گفت که مشکلات روحی و فشار عصبی ناشی از کار باعث شد او «اقداماتی دور از شخصیت» خود انجام دهد.

او نوشته است: حق مردم است که بالاترین سطح رفتار را از نمایندگان منتخب خود توقع داشته باشند و «من این توقع را برآورده نکردم. متأسفم. این رفتاری نیست که توضیحی برای آن داشته باشم، چون به هیچ وجه عقلانی نیست و بعد از ارزیابی پزشکی متوجه شدم که حالم خوب نیست.»

رسانه‌های نیوزیلند پیش از این خبر داده بودند که خانم قهرمان به دزدی از فروشگاه لباس اسکاتیز بوتیک در شهر اوکلند و مغازه دیگری در شهر ولینگتون متهم شده است.

پلیس نیوزیلند می‌گوید درباره اتفاقی در مغازه‌ای در منطقه پنسانبای شهر اوکلند در ماه دسامبر تحقیق کرده است، اما جزئیات بیشتری فاش نکرد و ارتباط خانم قهرمان با این اتفاق را تأیید نکرد.

یکی از رهبران جزب سبز گفته است: در حالی که پارلمان، محلی پرفشار برای همه است، گلریز قهرمان به شکل ویژه دوران سختی را گذراند چون تهدیدهای متعددی از زمان آغاز به کار دریافت کرده بود.

گلریز قهرمان اولین پناهنده‌ای است که به عنوان نماینده وارد پارلمان نیوزیلند شد. او در زمان کودکی همراه با خانواده‌اش ایران را ترک کرد و در ژانویه سال ۲۰۱۷ توانست وارد پارلمان نیوزیلند شود.

خانم قهرمان در روزهای منتهی به فاش شدن اتهاماتش گفته بود که درگیری اسرائیل و حماس در غزه را «پاکسازی قومی» می‌داند و از رهبران جهان خواسته بود که در برابر اقدامات نظامی اسرائیل که او آن را «جنایت علیه بشریت» توصیف کرده است، بایستند.

گروه افراطی حماس از سوی اتحادیه اروپا، ایالات متحده و برخی دیگر از کشور در زمره گروه‌های تروریستی است.
+68
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  بیماری چپولیسم. حتما باید یک زیگیل از پیکر امپریالیسم جهانی بکند. حالا اینجا یک فروشنده ی لباس های مجلل امپریالیستی است و یک مو از خرس کندن غنیمت است. البته و بطور یقین این دفعه ی اولش نبوده است. بعلاوه ادله بسیار قوی و محکم وگرنه به عادت چپول ها هیاهو راه می انداخت
  4
  50
  ‌سه شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  کسی که برای منافع جناحی سیاسی، از تروریسم و اسلامگرایی اعراب فلسطین حمایت کرده لیاقتش دیپورت به همون منبع اسلامگرایی و تروریسم (جمهوری اسلامی) هست.
  6
  61
  ‌سه شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک

  دزد خبیث حامی حماس،
  4
  62
  ‌سه شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ایران جویدان - جیبوتی، آنگولا

  خوبه اول با چفیه مثل سلف خودتت آفتابه دزدی می کنی، بعد یواش یواش تبدیل به عبا و قبا می شه و دزد ماهر می شی، اگه یه سفرم به مکه بری و حاج خانم هم بشی که دیگه تکمیله، تیم ملی می شی. 😂
  6
  58
  ‌سه شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Butler - سیدنی، استرالیا

  حرف زدن اینجور زنها نمونه بارز حرفهای یک فمینیست خودشیفته است. مشکل روانی این زن و امثال اون هم همین خودشیفتگیه که فکر میکنند مرکز همه دنیا هستند . آبروی جمهوری اسلامی و حماس را برد
  3
  35
  ‌سه شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  ساتراپ11 - تهران، ایران

  شاید بیماری kleptoman داره که راه درمان داره و هیچ ربطی به هوش و ذکاوتش نداره!! بیماری هست و قابل درمان ، حتی یکی از پرنس های دربار انگلیس هم این بیماری را داشت یا هنوز داره
  7
  30
  ‌سه شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  محترم؛بنده درکامنت قبلی (وبا نظرجنابعالی) راجع به افرادی که بدون احتیاج مادی دست به این کار میزنند وحتی چیزهایی مثل کره وخودکاروفندک بلند میکنند نوشتم; که این بیماری جنون دزدی یا(Kleptomania) نام دارد.شما هم نمونه ای ازدزدی خانم قبلی یکی از دوستان پولدار خودرا مثال زدید.حالا بنده درعجبم شما فرمایش میکنید؛این بیماری چپولیسم است!? لابد خانم دوست شما؛یا رییس جمهورچک که قلمی را برداشتند یا دوست امریکایی بنده فندک بلند میکرد؛همه بقول شما چپولیسم بودند? نکند مشکل جنابعالی چفیه این خانم است?تکرار میکنم چه بهتربود انسانها رازود قضاوت نمیکردیم! آیا بهتر نیست یک ذره ای دنبال علت ها بگردیم?جانتان جور
  3
  4
  ‌سه شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  ساتراپ11 - تهران، ایران
  جنابعالی به نکته مهمی اشاره کردید وبا شما موافقم! جانت جور
  2
  5
  ‌سه شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  خیر عزیزم. این نوشته مغایر نظر قبلی شما نیست. بطور کلی کسی که نماینده ی پارلمان و حقوق مکفی هم میگیرد به دلایل متفاوتی میتواند دزدی کند. یکی بعلت بیماری شخصیتی است. البته صور دیگری هم وجود دارد که ما فقط با حدس و گمان اشاره می کنیم. دوست چپول و میلیونر من هم دستش کج بود. ایا تمام چپول ها دست کج هستند ؟ خیر! ولی ادمیان پول پرست احتمال بیشتری هست که بخاطر پول خطا کنند.
  5
  6
  ‌سه شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.