لیونل مسی بار دیگر برنده جایزه بهترین بازیکن سال فیفا شد

یورونیوز: در مراسم انتخاب بهترین بازیکنان سال فیفا، دوشنبه شب، پانزدهم ژانویه لیونل مسی توانست جایزه بهترین بازیکن سال ۲۰۲۴ را به خود اختصاص دهد.

این سومین بار است که ستاره آرژانتین توانسته این جایزه سال را به خود اختصاص دهد و در این زمینه رکورددار شد.

انتخاب مسی در حالی صورت می‌گیرد که بسیاری از کارشناسان فوتبال ارلینگ هالند نروژی را مستحق دریافت این جایزه می‌دانستند. بر اساس اعلام فیفا آرای مسی و هالند در رای‌گیری نهایی برابر بوده اما ستاره آرژانتین به دلیل داشتن آرای ۵ امتیازی بیشتر به این عنوان دست یافت.

مسی برای دریافت این جایزه در مراسم حضور نداشت و تیری هنری به جای او این جایزه را گرفت.

در بخش بهترین بازیکن زن سال هم، آتیانا بونماتی اسپانیایی توانست این جایزه را به خود اختصاص دهد.

در این مراسم همچنین پپ گواردیولا به عنوان سرمربی سال فیفا انتخاب شد و توانست لوچانو اسپالتی و سیمونه اینزاگی ایتالیایی را برای کسب این جایزه شکست دهد. پپ گواردیولا سال گذشته موفق شده بود تیمش را در لیگ قهرمانان اروپا و لیگ برتر انگلستان به قهرمانی برساند.

در بخش بهترین دروازه‌بان هم جایزه به نماینده منچستر سیتی رسید و ادرسون برزیلی موفق شد این عنوان را به خود اختصاص دهد. ادرسون در حالی این جایزه را به خود اختصاص داد که در ترکیب منتخب سال فیفا قرار نگرفت.

در بخش تیم منتخب سال هم با نظر این ۱۱ بازیکن در ترکیب انتخابی فیفا قرار گرفتند:

*    تیبو کورتوآ  (بلژیک- رئال مادرید)

*     روبن دیاز (پرتغال- منچستر سیتی) - جان استونز (انگلستان- منچستر سیتی) - کائل واکر (انگلستان - منچستر سیتی)

*    کووین دی‌بروینه (بلژیک- منچستر سیتی) - برناردو سیلوا ( پرتغال- منچستر یونایتد)

*    وینیسیوس جونیور (برزیل- رئال مادرید)- کیلین امباپه (فرانسه- رئال مادرید) - ارلینگ هالند (نروژ- منچستر سیتی) و لیونل مسی آرژانتین- اینتر میامی)

تیم ملی برزیل هم جایزه بازی جوانمردانه را به خود اختصاص داد.

در بخش فوتبال زنان هم سارینا ویگمن هلندی که توانسته بود تیم ملی فوتبال زنان انگلستان را به فینال جام جهانی فوتبال زنان برساند برای چهارمین بار به عنوان مربی زن جهان انتخاب شد. خانم ویگمن پیشتر در سالهای ۲۰۱۷- ۲۰۲۰ و ۲۰۲۲ هم این عنوان را کسب کرده بود.
+5
رأی دهید
-23

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.