برخورد خشونت آمیز نیروی انتظامی با معلولان معترض در تهران

یک‌شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۲، تجمع اعتراضی افراد دارای معلولیت در تهران با حضور مأموران نیروی انتظامی به خشونت کشیده شد. بر اساس گزارش‌ها و ویدئوهای منتشرشده از سوی «کمپین معلولان»، مأموران پلیس به معترضانی که مقابل ساختمان برنامه و بودجه در تهران تجمع کرده بودند، حمله کردند و به شماری از آن‌ها آسیب رساندند.

افراد دارای معلولیت در اعتراض به عدم اجرای شش ساله قانون حمایت از حقوق معلولان تجمع کردند. خواسته اصلی تجمع‌کنندگان اجرای ماده ۲۷ قانون حمایت از حقوق معلولان است که مبتنی بر پرداخت کمک‌هزینه معیشتی به معلولان شدید و خیلی شدید به میزان حداقل دستمزد سالانه می‌شود.

بنا بر اعلام حساب کاربری «کمپین معلولان» در شبکه اجتماعی ایکس «مأموران نیروی انتظامی راه معلولان را بستند و با ایجاد درگیری تجمع را به حاشیه کشاندند و بدترین توهین‌ها را کردند».
+16
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  روزی میشه که با اون درجه رو ویلچیر میشینی و التماس بخشش میکنی. میز ریاست به گنده تر از تو هم وفا نکرد
  1
  58
  دوشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Kami.Yz - ناتینگهام، انگلستان

  واقعا جای تاسف ..
  0
  31
  دوشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۰۲:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا

  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  دقیقا و چقد یک فرد میتونه پست و رذل باشه که به یک فردی به هر دلیلی معلول شده اونطوری دست به جیب و از بالا به پایین نگاه کنه و اون رفتار داشته باشه . یعنی واقعا تاسفی بزرگ برای ایران و ایرانیه .امیدوارم مردم ایران از این خواب سنگین بلند بشن و به این تحقیر و حقارتی که این نظام کثیف باعث شده خاتمه بدهند و برای همیشه این ننگی که ٤٤ ساله مثل بختک بر ایران و ایرانی افتاده به زباله دان تاریخ بفرستند
  0
  33
  دوشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۰۵:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Butler - سیدنی، استرالیا

  به کرات عرض شد که رژیم تروریست ج-اعدامی زورش به مردم بیدفاع، زن و بچه مردم و اخیرا همین معلولان می رسد به امریکا و اسرائیل که نمی رسد..متاسفانه این هیولای سخت پوست اسلام با شعار و اعتصاب از بین نمیرود مگر با .... شدن مردنم
  0
  32
  دوشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۰۶:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.