با تفکر مصباح یزدی حداقل ۹۰ درصد مردم ایران واجب‌القتل به حساب می‌آیند!

احمد زیدآبادی گفت: آقای مصباح می‌گوید که مومنین نقشی در تعیین فرد حاکم ندارند. تفکر آقای مصباح با تفکر امام خمینی کاملا مخالفت دارد.

احمد زیدآبادی با حضور در برنامه شیوه در مناظره با الهی زاد از پیروان مصباح یزدی گفت: با تفکر آقای مصباح یزدی حداقل ۹۰ درصد مردم ایران واجب القتل به حساب می‌آیند!

به گزارش جماران، گزیده‌ای از اظهارات زیدآبادی را در ادامه می‌خوانید:

آقای مصباح می‌گوید که مومنین نقشی در تعیین فرد حاکم ندارند. تفکر آقای مصباح با تفکر امام خمینی کاملا مخالفت دارد.

شیخ فضل الله نوری معتقد بود که در اسلام قانون گذاری مال خداست یا به پیغمبر و ائمه تنفیذ می‌شود، پس انسان کلا حق قانون گذاری ندارد؛ ایشان اعتقاد داشت که یک پادشاه هم می‌تواند.

آقای مصباح هم همین را می‌گوید، می‌گوید حق قانون گذاری ندارید و منشا قانون خداست. ایشان به سخن شیخ فضل الله اضافه می‌کند و می‌گوید که نقشی هم در تعیین فرد حاکم ندارید!

چیزی که ایشان در مورد نقش مردم هم مطرح می‌کند چیزی نیست جز اینکه این وضعیت را بپذیرند. مجلس را هم در بهترین حالت یک قوه مشاوره‌ای برای رهبری حساب می‌کند.

ایران به عنوان یک nation state یک میهن یک وطن در اندیشه ایشان هیچ اصالتی ندارد. حاکمیت ملی نزد ایشان فاقد معنای متعارف است. منافع ملی در چنین تفکری مفهومی ندارد. انتخابات به عنوان حق انتخاب مردم محلی از اعراب ندارد.
+25
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  این گوربگور شده تمساح یزدی که در بیضه مالی سرآمد تمام مزدوران و پاچه خواران مفعول بود ! یقیناً تمام 365 روز سال بیضه‌ های پلاسیده رهبرش رو مثل آلو برقونی گوشه لُپهاش می چرخونده !! … تو روحش .
  0
  28
  یکشنبه ۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  varied - ریزه، ترکیه

  به اندیشه مصباح و قانون الهی کلا اسلام و پیامبر شارلاتانش و ائمه زنازاده ها باید ..... و سیفون کشید
  2
  22
  یکشنبه ۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران

  آقای زیدآبادی، سال ها استکه پنبه ج.ا و مسببین اش زده شده است ، مصباح که پ خ ی نبود و نیست .
  0
  21
  یکشنبه ۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  تمساح یزدی فکری نداشت که تفکر داشته باشه. یک قاتل عبا پوش که برای شهوات قدرت و ثروتش حاضر بود همه رو بکشه و مردم در حد درخت هم برای این مردک جانی ارزش نداشتند. تمساح یزدی حتی کلام خدا رو هم براش ارزش قائل نبوده چه برسه خمینی که اونم چیزی بیشتر از تمساح نداشته جز کمی سیاست و زیرکی و دروغگویی. خداوند انسان را اشرف مخاوقات و اختیار عمل رفتار و گفتار انسان را برترین آفرینش خودش میدونه بعد این جنایتکار فاسد که لعنت خدا بر او و خاندان و پیروان فاسدش باد با زور و قتل و کشتار میگند انسان اختیاری نداره و هرچی خدا گفته. احمق اگر خدا میخواست قانون خودش باشه و هیچکس حق انتخاب و اهثعتراض نداشته باشه خوب اصلا انسان رو با این مشخصات نمی آفرید ولی جالبه خدا خودش میگه این راه حالا خودت انتخاب کن و ارزش را در انتخاب کردن انسانها میذاره نه قانون خودش بعد این فاسد بی ارزش میگه انسان حق انتخاب و قانوگذاری نداره!!! پس چرا حضرت علی و تمام خلفای مسلمین از مردم بیعت می خواستند؟
  0
  1
  یکشنبه ۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.