جزئیات تکان دهنده تجاوز یک تبعه افغان ۲۴ ساله در یوسف آباد تهران

متجاوز تبعه افغاناصلاحات نیوز: مرد افغان که با پرسه زنی در خیابان های شهر وارد خانه ای شده و زن تنهایی را چند بار مورد آزار و اذیت قرار داده بود، شناسایی و دستگیر شد. پلیس از قربانیان این جنایتکار خواست برای طرح شکایت مراجعه کنند.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه، پانزدهم مرداد زنی  با مراجعه به کلانتری 125 یوسف آباد به ماموران اعلام کرد که در ساعت 04:30 صبح شخصی ناشناس وارد منزلم شده و با تهدید به مرگ او را مورد آزار و اذیت قرار داده است. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "آزار و اذیت جنسی" و به دستور شعبه 5 دادگاه کیفری یک استان تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. تهدید به قتلشاکی پرونده پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت 04:30  فرد ناشناسی از طریق راهرو و پس از تخریب توری پنجره وارد ساختمان شد و به من که در اتاق خواب در حال استراحت بودم حمله ور شد. او دهانم را محکم گرفت و تهدید کرد که اگر جیغ کشیده  یا درخواست کمک کنم  مرا خواهد کشت و در ادامه با تهدید، مرا مورد آزار و اذیت قرار داد. شاکی پرونده در ادامه اظهاراتش با بیان این موضوع که چند روز پیش از طرح شکایت نیز به همین شیوه و شگرد و توسط همین شخص مورد آزار و اذیت قرار گرفته به کارآگاهان گفت: در ساعت 1 بامداد یازدهم مرداد نیز ، زمانیکه در حال استراحت بودم توسط همین فرد ناشناس و دقیقا به همین شیوه و شگرد مورد آزار و اذیت قرار گرفتم.  تشکیل تیم ویژه پلیسبا توجه به حساسیت پرونده، تیم ویژه برای پیگیری پرونده و شناسایی و دستگیری فرد ناشناس در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ تشکیل شد. با توجه به اظهارات شاکی پرونده مبنی بر اینکه فرد ناشناس در یک مقطع زمانی چند روزه ، دو بار به محل سکونتش آمده و این احتمال وجود دارد که مجددا و برای بار سوم دست به این اقدام بزند ، لذا مراقبت نامحسوس از محل سکونت شاکی پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. دستگیری در حیاط خانهپس از چند شبانه روز مراقبت پلیسی و نامحسوس از محل سکونت شاکی، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی در ساعت 3 بامداد 21 مرداد  فردی را مشاهده کردند که از روی دیوار منزل شاکی بالا رفته و وارد حیاط خانه شد ؛ این شخص پس از ورود به داخل حیاط، به سمت ورودی ساختمان حرکت می کند که در آنجا متوجه حضور کارآگاهان در داخل حیاط می شود ؛ فرد ناشناس اقدام به فرار می کند اما قبل از هرگونه اقدامی جهت متواری شدن از محل، با سرعت عمل کارآگاهان دستگیر می شود. این شخص ، پس از دستگیری بلافاصله توسط شاکی پرونده مورد شناسایی قرار گرفت و جهت انجام تحقیقات به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
اعترافات هولناک متهم
متهم حامد 24 ساله، تبعه افغانستان در همان تحقیقات اولیه صراحتا به دو فقره آزار و اذیت همراه با تهدید شاکی اعتراف و به کارآگاهان گفت: حدودا دو هفته پیش، به صورت غیرقانونی و قاچاق از افغانستان وارد ایران شدم. در طول این مدت بیکار بودم و شب ها در پارک می خوابیدم. چند روز پیش در حال پرسه زنی در آن منطقه ( منطقه یوسف آباد ) بودم که دیدم درب خانه ای باز است. وارد ساختمان شدم و به طبقه دوم رفتم؛ پس از ورود به داخل خانه ؛ شاکی را تنها در خانه دیدم  به سمت او حمله ور شده، گلویش را گرفته و به او گفتم اگر صدایت در بیاید، تو را خواهم کشت " و سپس به وی .... و از آنجا متواری شدم.متهم ادامه داد: چند روز بعد مجددا به آن خانه رفتم اینبار درب حیاط قفل بود از بالای در وارد حیاط شدم ؛ نردبانی را از داخل اتاقکی که داخل حیاط بود برداشتم و آنرا زیر پنجره کوچک طبقه دوم ساختمان گذاشتم. از نردبان بالا رفتم ؛ توری پنجره را پاره کرده و وارد ساختمان شدم. زن جوان روی تخت خوابیده بود ؛ مجددا به سمت او حمله ور شده و گلویش را محکم گرفتم و ..... . امشب نیز قصد تکرار همان کار را داشتم؛ از روی دیوار وارد حیاط شدم اما اینبار پس از ورود به داخل حیاط متوجه حضور دو نفر شدم؛ قصد فرار داشتم که دستگیر شدم.

درخواست از قربانیان احتمالیسرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به این پرونده و برای شناسایی سایر جرایم ارتکابی مشابه، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام قضایی دادگاه کیفری یک استان تهران صادر شده است. لذا از شکات احتمالی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند و اطمینان داشته باشند که هویت و اظهارات آنها نزد پلیس کاملا محرمانه و محفوظ  می ماند.
+96
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  فقط اعدام ، اونهم در ملاء عام ( محل تجمعات افاقنه )!!
  15
  138
  جمعه ۲۲ دی ۱۴۰۲ - ۰۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  نسل بی سواد - اسلو، نروژ

  حالا اعدام میشی عین سگ و به درک واصل میشی که درس عبرتی بشه برای بقیه هموطنانت که تو فکر همچین کارهایی هستند. هرچند اعدام کمکی به این قضیه نکرده و نمیکنه ولی مجازات خفیف هم باعث میشه که دوباره به این فکر بیوفتی چون راه درمانی برای افرادی مثل تو در ایران نیست .
  10
  136
  جمعه ۲۲ دی ۱۴۰۲ - ۰۵:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  JkFarzad - منچستر، انگلستان

  کسانی که تجاوز میکنن مال هر جا که میخوان باشن فقط اعدام تنها راه کار هست فقط اعدام
  9
  105
  جمعه ۲۲ دی ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ایران جویدان - جیبوتی، آنگولا

  .. بروح پدرت خامنه ای و کل ج. ا که در و پیکر مملکت رو بعمد بروی این .. افغانیای .. باز گذاشتین تا این بلا هم در کنار بقیهً بلاهای که این ۴۵ سال نحس که وجود شما کثافتا در مملکت به سر مردم بیچاره اومده هم اضافه بشه، امیدوارم که زنو دختر فا… خودتون نسیبشون بشه، و.. لعنت به اون ایرانی بی شرفی که به این وحشیا کار ‌مکان بده.
  6
  55
  جمعه ۲۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  Esperanto - لندن، انگلستان

  من شناسایی کردم برید بیت رهبری. همدستاش همه اونجا جمع اند
  2
  33
  یکشنبه ۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  Esperanto - لندن، انگلستان
  آخر ما نفهمیدیم این ملت چی میخوادوقتی اعدام خودی هاست شلوغ میکنند اعدام کاری غیر انسانی است حکم اعدام باید جمع بشه. ولی وقتی نوبت غبر خودی هاست داد و فریاد میزنند بکشید اعدام کنید، اعدام کمشه تکه پاره اش کنید. کاش مردم بالاخره تکلیف خودشون رو روشن میکردند. بخاطر همینه قانونگذارها خیلی وقتها دو دلند پیش خود میگویند نکند امروز چیزی را قانون کنیم فردا مردم یقه مونو بچسبند چرا تصویبش کردی
  26
  8
  یکشنبه ۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Kami.Yz - ناتینگهام، انگلستان
  این حـ... ها رو باید کشید بالا …اکثر افغانی های ک این کارارو تو ایران و کشورهای دیگه می‌کنن ۹۸ درصدشون سنی مذهبند حـ... ها با این دینشون ..
  2
  20
  دوشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  از قیافه ی این ادم من اینطور استنباط میکنم که مخبط است
  1
  7
  ‌سه شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.