مرد مهاجر افغان در بریتانیا در قتل دختر دوساله‌اش مجرم شناخته شد

جان غلامی در سال ۲۰۱۶ به بریتانیا مهاجرت کردبی بی سی: دادگاهی در انگلستان یک مرد مهاجر اهل افغانستان را در قتل دختر دو ساله‌اش در سال ۲۰۲۰ میلادی مجرم شناخت.

جان غلامی ۳۳ ساله و همسرش رقیه غلامی ۳۲ ساله این دختر (زهرا غلامی) را از افغانستان به فرزندی گرفته بودند.

در ۲۷ ماه مه‌/می سال ۲۰۲۰ زهرا غلامی از ناحیه سر آسیب جدی دید و دو روز بعد در بیمارستانی در لندن جان باخت.

پلیس شهر کنت در بیمارستان در مورد این رویداد ابراز نگرانی کرد و سپس این زوج به ظن قتل بازداشت شدند.

در ماه مه ۲۰۲۳ اعلام شد که این زوج رسما به این قتل متهم شدند.

روز سه‌شنبه (۹ ژانویه/جنوری) جان غلامی به دلیل «کوبیدن سر این کودک به دیوار» که باعث مرگ او شد، با رأی اکثریت دادگاه جرایم میدستون مجرم شناخته شد و رقیه غلامی، همسر او بی‌گناه شناخته شد.

اما رقیه غلامی نیز برای «ظلم به یک فرد زیر ۱۶ سال» مجرم شناخته شد.

هیأت منصفه دادگاه با این حال نتوانست در مورد اتهام او رای صادر کند.

جان غلامی که پدر چهار فرزند است، به اضافه قتل همچنین به «ظلم به فرد زیر ۱۶ سال» نیز مجرم شناخته شد و قرار است حکم او در ۱۶ فوریه/فبروی سال جاری میلادی صادر شود.

این زوج قبلاً تمام اتهامات خود را رد کرده بودند.
عکسی از زهرا غلامی که پلیس کنت منتشر کرده استپلیس شهر کنت در جنوب انگلستان گفت که آقای غلامی مدعی شد که برای خرید غذا بیرون رفته بود که این حادثه در خانه آنها رخ داد.

او قبلاً به دادگاه نیز گفته بود که آن روز صبح به فروشگاه «تسکو» رفته بود و وقتی به خانه رسید پسرش گفت زهرا از پله‌ها افتاده و استفراغ می کند.

جان غلامی که از طریق یک مترجم صحبت می‌کرد، گفت: «اگر چنین کارهایی را می‌خواستم انجام بدهم، به این کشور نمی‌آمدم، چون در افغانستان خشونت زیادی وجود دارد...دلیل آمدن من به این کشور برای رفاه فرزندانم بود.»

همسر آقای غلامی هم علیه او شهادت نداد و به پلیس قبلاً گفته بود که او «صدایی را شنید» و فکر کرد که زهرا بعد از افتادن از پله‌ها «سرش به بخاری یا دروازه خورده است». او همچنین به پلیس گفته بود: «ما هرگز به کودکان خود آسیب نزده‌ایم.»

سخنگوی پلیس گفت که شواهد پزشکی ارائه شده از طرف متخصصان به این نتیجه رسیده است که آسیب مرگبار احتمالاً ناشی از پرتاب شدن زهرا به زمین یا به دیوار بوده است.

پلیس افزود: «در طول معاینات، پزشکان شواهدی از جراحات قدیمی‌تر پیدا کردند که شامل شکستگی جمجمه و شکستگی در حال بهبودی در بازو و تیغه شانه او بود.»

در طول محاکمه، سالی هاوس، دادستان پرونده گفت که زهرا دچار شکستگی جمجمه شده بود که ناشی از «ضربه شدید با انرژی قابل توجه» به دست آقای غلامی بود.

خانم هاوس او را متهم کرد که «بدخلقی و عصبانیت» خود را به او تحمیل کرده است.

چارلز منگام، پاتولوژیست مفصلی علت مرگ این دختر را آسیب شدید به سر و شکستگی جمجمه اعلام کرد.

در دادگاه زهرا را کودکی «شاد و باهوش» توصیف کردند که «بسیار کنجکاو» بود و می خواست همه چیز را یاد بگیرد.

راس گوردن، بازرس ارشد گفت: «زهرا حالا بایست شش ساله می‌شد؛ درس و مدرسه را شروع می‌کرد و از دنیای اطرافش چیز یاد می‌گرفت. اما در عوض زندگی کودکانه‌اش گرفتار خشونت شد و غلامی به آن پایان داد. کسی که باید از او مراقبت می‌کرد.»
+16
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.