تلاش برای نزدیکی دوباره به مسیحیت؛ اسکورسیزی ساخت فیلمی درباره «عیسی مسیح» را تأیید کرد

 مارتین اسکورسیزیصدای آمریکا: مارتین اسکورسیزی، سینماگر سرشناس آمریکایی، ساخت فیلم جدید خود درباره «عیسی مسیح» را با هدف «زدودن نکات منفی مرتبط با مذهب سازمان‌یافته» تأیید کرد.

به گفته اسکورسیزی، فیلم‌برداری این اثر در سال میلادی جاری آغاز می‌شود و او تلاش می‌کند در این فیلم بار دیگر به مسیحیت نزدیک شود و از همه می‌خواهد تا درباره آن فکر کنند.

مارتین اسکورسیزی ۸۱ ساله به نشریه «لس‌آنجلس تایمز» گفت که از مدتها پیش این ایده را در ذهن داشت و سرانجام فیلم‌نامه را با همکاری کنت جونز به پایان رساند.

این فیلم با اقتباس از کتاب «زندگی عیسی»، اثر شوساکو اندو، نویسنده فقید ژاپنی ساخته می‌شود. این همان نویسنده‌ای است که اسکورسیزی فیلم «سکوت» در سال ۲۰۱۶ را با اقتباس از کتاب دیگر او با همین عنوان ساخت. سکوت، با بازی اندرو گارفیلد و آدام درایور، درباره کشیش‌های مسیحی بود که در قرن هفدهم میلادی برای تبلیغ مسیحیت به ژاپن رفتند.
به گفته اسکورسیزی، فیلم جدید حال و هوایی امروزی دارد ‌و آنها با الهام از کتاب زندگی عیسی، «در الهام غوطه‌ور می‌شوند». این اثر بر خلاف چند فیلم اخیر مارتین سکورسیزی که‌بسیار طولانی بود، فقط ۸۰ دقیقه است.

او به لس‌آنجلس تایمز گفت: «تلاش می‌کنم تا راه جدیدی برای دسترسی بیشتر به عیسی بیابم و بار منفی آن‌چه را که با مذهب سازمان‌یافته مرتبط است، پاک کنم.»

به گفته مارتین اسکورسیزی «در حال حاضر دین از بسیاری جهات شکست خورده است. اما این بدان معنا نیست که لزوماً انگیزه اولیه اشتباه بوده است.»

او در ادامه می‌افزاید: «بیایید برگردیم و فقط به آن فکر کنیم. ممکن است آن را رد کنید. اما ممکن است در نحوه زندگی شما تفاوت ایجاد کند، حتی در رد کردن آن. بی‌دلیل آن را رد نکنید. این تمام چیزی است که درباره آن صحبت می‌کنم. من به‌عنوان فردی که چند روز دیگر ۸۱ ساله می شود، این را می‌گویم.»
مارتین اسکورسیزی همراه با بازیگران فیلم «قاتلان ماه کامل»اسکورسیزی تابستان گذشته در ملاقات کوتاه خود با پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، او را از قصد خود درباره ساخت این فیلم آگاه کرد. این سینماگر در آن زمان گفت که به درخواست پاپ از هنرمندان پاسخ مثبت می‌دهد و با تنها وسیله‌ای که در اختیار دارد، یعنی تصور ‌کردن و نگارش فیلم‌نامه، اثری درباره عیسی مسیح‌ خواهد ساخت.

مذهب کاتولیک و مضامین دینی نقش مهمی در آثار مارتین اسکورسیزی دارد و او بصورت مشخص در «آخرین وسوسه مسیح» و «سکوت» به این موضوع می‌پردازد.

جدیدترین فیلم این کارگردان با عنوان «قاتلان ماه کامل» با استقبال زیادی از سوی منتقدان هنری مواجه شده است. با این حال با توجه حضور رقیب قدرتمندی مانند «اوپنهایمر» کار سختی برای تصاحب جوایز عمده سینمایی خواهد داشت.
+4
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.