سردبیر ارشد صداوسیما: دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت چرا در مورد انفجارهای کرمان اطلاع‌رسانی می‌کنید

به‌دنبال انفجار دست‌کم دو بمب در مراسم سالگرد قاسم سلیمانی در کرمان، انتقادها از دستگاه‌های امنیتی ایران بالا گرفته استرادیو فردا: برمک بیات، سردبیر معاونت سیاسی صداوسیمای جمهوری اسلامی، می‌گوید در جریان اطلاع‌رسانی انفجارهای اخیر کرمان علی‌اکبر احمدیان، دبیر شورای عالی امنیت ملی، مانع از اطلاع‌رسانی شد.

این مدیر ارشد صداوسیما سه‌شنبه ۱۹ دی‌ماه در یک گفتگوی تلویزیونی در شبکه خبر گفت: «ما پیگیر بودیم دبیر شورای عالی امنیت ملی بیایند و در مورد این حادثه توضیح بدهند. اما ایشان تماس‌هایی با معاون سیاسی و رئیس صداوسیما داشتند که چرا دارید اطلاع‌رسانی می‌کنید.»

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که به‌دنبال کشته شدن بیش از ۹۰ نفر بر اثر انفجار دست‌کم دو بمب در مراسم سالگرد قاسم سلیمانی در کرمان، انتقادها از دستگاه‌های امنیتی ایران بالا گرفته است.

علی‌اکبر احمدیان از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام، دبیر شورای عالی امنیت ملی است.

آقای بیات در صحبت‌های روز سه‌شنبه در شبکه خبر با بیان این‌که ممکن است این سخنان برای او «هزینه داشته باشد»، گفت: مسئولین وزارت کشور ابراهیم رئیسی مانند آقای احمدیان می‌گفتند، بگذارید «ما جمع‌بندی کنیم و پس از آن به مردم اطلاع‌رسانی شود».

این مدیر صداوسیما در ادامه گفت: «بعد از اتفاقی که برای مهسا امینی رخ داد، رئیس صداوسیما سه روز از فرمانده وقت نیروی انتظامی می‌خواست فیلم این ماجرا را در اختیار صداوسیما بگذارند تا به مردم نشان دهیم اما فراجا قبول نمی‌کرد.»

اظهارات ضد نقیض مسئولان سیاسی و امنیتی درباره بمب‌گذاری در مراسم قاسم سلیمانی از همان ساعت‌های اولیه بعد از انفجار دو بمب آغاز شده بود.

ابتدا گفته شد منشأ انفجارها دو بمب کار گذاشته شده در دو کیف دستی بوده است، اما روز بعد بمب‌گذاران انتحاری عامل این اتفاق شناخته شدند.

همچنین در حالی که مقام‌های جمهوری اسلامی اسرائیل را عامل این حمله اعلام کرده بودند، گروه حکومت اسلامی موسوم به داعش با انتشار اطلاعیه‌ای مسئولیت بمب‌گذاری را برعهده گرفت.
+4
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.