شاهزاده رضا پهلوی: خامنه‌ای و عاملان «جنایت تروریستی» شلیک به هواپیمای اوکراینی نمی‌توانند از دست عدالت فرار کنند

 پیام شاهزاده رضا پهلوی در چهارمین سالگرد سرنگون‌سازی پرواز پی‌اس ۷۵۲ با شلیک موشک‌های سپاهصدای آمریکا: شاهزاده رضا پهلوی سرنگون‌سازی هواپیمای مسافربری اوکراینی را «جنایت تروریستی» خواند و تأکید کرد عاملان و آمران آن و «متهم ردیف اول آن علی خامنه‌ای» نخواهند توانست از عدالت بگریزند.

شاهزاده رضا پهلوی روز دوشنبه ۱۸ دی در پیامی هم‌زمان با چهامین سالگرد سرنگون‌سازی هواپیمای مسافربری اوکراینی توسط موشک‌های سپاه بر فراز آسمان تهران، تأکید کرد که بازماندگان قربانیان آن واقعه همچنان به دنبال عدالت هستند.

او در این پیام که در پلتفرم‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، گفت: «چهار سال پیش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اقدامی جنایتکارانه ۱۷۶ سرنشین هواپیمای اوکراینی را به قتل رساند. پس از چهار سال، خانواده‌های قربانیان همچنان به دنبال احقاق عدالتند.»

شاهزاده رضا پهلوی تأکید کرد: «عاملان و آمران آن جنایت تروریستی، و متهم ردیف اول آن، علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی بدانند که نمی‌توانند از دست عدالت فرار کنند و دیر یا زود باید در پیشگاه ملت بزرگ ایران در یک دادگاه عادلانه محاکمه و پاسخگو شوند.»
پیام شاهزاده رضا پهلوی هم‌زمان با برگزاری مراسم یادبود چهارمین سالگرد جان‌باختگان واقعه سرنگون‌سازی هواپیمای اوکراینی در تهران منتشر شده است.

این مراسم روز دوشنبه در شاهدشهر تهران، محل سرنگونی هواپیما، در حالی برگزار شد که نیروهای حکومتی از حضور شهروندان و پیوستن مردم به خانواده‌های جان‌باختگان جلوگیری کردند.

یک شاهد عینی که هم‌زمان با برگزاری مراسم یادبود با بخش فارسی صدای آمریکا گفت‌وگو می‌کرد، گفت که نیروهای یگان ویژه از شب قبل در منطقه مستقر شده‌اند و تأکید کرد که «همه کوچه‌ها پر از مأمور با ماشین شخصی است» و «خانواده‌ها علی‌رغم محاصره کامل در حال شعار دادن هستند.»
+52
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.